Diskusné fórum

Netesnosť strešného okna

Autor Správy
oSa
avatar

Re: Netesnosť strešného okna

Zdravím.. Názov už napovedá o čo sa jedná.. smile Cez zadné okno mi začala dnes pretekať voda (Legacy ´00).. Samozrejme okno bolo zatvorené.. Stalo sa to niekomu??? Gumy vyzeraju celkom dobre, aj ked tu na zadnes strane nie je velmi videt ked sa zatvara dozadu.. Je to dobre ak mozem stresne okno lahko stlacit dovnutra??? Nic ulomene som nenasiel.. Dik za odpoved.. smile

23.05.2015 19:57

Re: Netesnosť strešného okna

Každý originál strešák má žlaby kadial odteká voda - tá voda normálne tečie okolo okna, akože zateká. Na tie žlaby sú napojené hadičky, ktoré tú vodu zvádzajú cez stlpiky -> podlahu auta a následne až na zem. Niektorá hadička je bud upchatá, alebo sa to upchalo možno aj na vrchu.

23.05.2015 21:09

Re: Netesnosť strešného okna

Nazdar,

Mam asi rovnaky problem (aspon dufam) co popisal Ivanko. Mam Otasa 2007 s "panoramatickym" stresnym oknom... Pri silnejsom dazdi/burke mi zateka voda popri A-stlpiku. Najprv som si myslel, ze je to stara izolacia na celnom skle, ale to som vylucil . Voda zateka z vyssej pozicie. Dvere vodica su v poriadku...

Najdem niekde navod ako skontrolovat/spojazdnit kanaliky stresneho okna?

Vdaka...

29.06.2018 07:27

Re: Netesnosť strešného okna

Môžeš spraviť jednoduchý test, aby si zistil, ktorý kanálik je upchatý. Otvor to strešné okno, a z fľaše nalej vodu do spodného okraja, aby musela stekať do kanálikov (sú v kútoch rámu). Väčšie množstvo vody by malo rýchlo vytiecť von. . Ak nevytečie, asi to budeš musieť rovno rozobrať. Pod podbehmi/blatníkmi sú vyvedené tie kanáliky, a zrejme ich máš upchaté prachom a pieskom.

29.06.2018 08:51

Re: Netesnosť strešného okna

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

29.06.2018 08:51

Môžeš spraviť jednoduchý test, aby si zistil, ktorý kanálik je upchatý. Otvor to strešné okno, a z fľaše nalej vodu do spodného okraja, aby musela stekať do kanálikov (sú v kútoch rámu). Väčšie množstvo vody by malo rýchlo vytiecť von. . Ak nevytečie, asi to budeš musieť rovno rozobrať. Pod podbehmi/blatníkmi sú vyvedené tie kanáliky, a zrejme ich máš upchaté prachom a pieskom.

Ano, jj... Vdaka za tip...Po praci sa na to dam...

Napadlo mi tiez pozriet sa na youtube a lala, ono to sedi...

29.06.2018 09:56
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100