Diskusné fórum

Subaru Boxer Diesel

Autor Správy
MKo
avatar

Re: Subaru Boxer Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa coolactive:

04.08.2014 21:59

Ahojte, aj na základe MKo-vho príspevku som sa rozhodol stiahnut si appku Torque. Nasiel som tento OBD2 adapter ELM 327. Ma niekto skusenost s tymto typom adaptera?

Pozerám, že Ty más MY2009, to je EURO4 - tam Ti tie PID čo som spomínal, žiaľ nebudú fungovať. Fungujú na EURO5

07.08.2014 08:45

Re: Subaru Boxer Diesel

Ja viem, škoda, ale lepšie niečo ako úplne nič... smile

08.08.2014 09:55

Re: Subaru Boxer Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa Doktor@Peter:

26.12.2013 09:55

Ahoj.

Tak by ma zaujímalo, či niekto pozná dôvod prečo sa v letných mesiacoch vypaľuje DPF oveľa častejšie. Taktiež som si všimol, že v zime zaplnenie DPF oveľa menej varíruje vzhľadom na zaťaženie motora ako v lete. Ja som síce technický analfabet, ale vysvetľujem si to asi nejako tak, že vyššia teplota DPF má za následok vyšší rozdiel tlakov pred a po a preto si ECU myslí, že je viacej zaplnený. Len ma to tak zaujalo smile

Este ma tak napadlo, sikovnickovia co maju kachle a nejake OBD. Skusali ste ako to vypalovanie ovplivni additivum? Mam na mysli ze sa jazdi +- rovnaka trasa takze uz iste skusenosti ako casto sa vypaluje mate. Potom sa natankuje, prida aditivum a ci to bude rovnake. Pre spravnost pokusu by mozno bolo vhodne mat 20L kanister, nech je tam to iste palivo. Do kanistra aditivum, ten tyzden dva to vydrzi.

20.10.2014 08:54
MKo
avatar

Re: Subaru Boxer Diesel

Moja skúsenosť je, že aditíva na regeneráciu DPF vplyv nemajú. Skôr okolitá teplota, jazdný štýl, mesto/medzimesto/diaľnica.

20.10.2014 14:31

Re: Subaru Boxer Diesel

Tiež som nespozoroval účinky aditíva na regeneráciu DPF, ak boli, tak minimálne.

20.10.2014 15:31

Re: Subaru Boxer Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa MKo:

20.10.2014 14:31

Moja skúsenosť je, že aditíva na regeneráciu DPF vplyv nemajú. Skôr okolitá teplota, jazdný štýl, mesto/medzimesto/diaľnica.

Inu zaujimave. Kedze nemam DPF jedine podla coho sa mozem orientovat je spatne zrkadlo. Ked som nasadil VIF + Bishop Orginal nevidel som v spataku ziadne dymove clony. A to bola Jurky nafta. Myslel som ze to mate odmerane, no vyzera ze ECU sa neda osalit.

20.10.2014 17:53

Re: Subaru Boxer Diesel

Tu ide iba o to aby výrobca toho aditíva ošálil nie jednotku ECU, ale zákazníka s tým aby mu predával nepotrebnú vec. Lebo podla mna nie je normálne aby som čosi prilieval do paliva v dnešnej dobe ako v čase Trabantov či Wartburgov, ked to tam môže rovno naliať výrobca/distribútor paliva.

Ono to stojí pár šupov tak si človek povie že pre 8€ nebude špekulovať, aj ked možno nepomôže tak aspon neublíži...

Len že flaštička k flaštičke a výrobca toho aditíva sa rehoce jak cigán ked príde pre socialne dávky na poštu, skrátka peniaze za nič

20.10.2014 19:43

Re: Subaru Boxer Diesel

Já jsem nasadil aditiva na dehet cca při 100 tkm od Millers Oils a zároveň začal sledovat teplotu vypalování DPFka přes Torque. Bohužel nemám sledování před aditivy, ale na žádost tom007 od nás ze SFC jsem testoval nano aditiva Envirox - celkem jsem testoval po 4229 km (více zde) a byly tam měřitelné rozdíly oproti bez aditiv (musel jsem nejdřív odjet 3000 km bez aditiv) a s aditivy.

Navíc mi aditiva určitě zachránila vstřiky - mám najeto s dehtovým forestíkem 218 tkm (km při prodeji) na originální DPF i vstřiky.

20.10.2014 21:17

Re: Subaru Boxer Diesel

Reakcia na príspevok od používateľa Ivanko:

20.10.2014 19:43

Tu ide iba o to aby výrobca toho aditíva ošálil nie jednotku ECU, ale zákazníka s tým aby mu predával nepotrebnú vec. Lebo podla mna nie je normálne aby som čosi prilieval do paliva v dnešnej dobe ako v čase Trabantov či Wartburgov, ked to tam môže rovno naliať výrobca/distribútor paliva.

Ono to stojí pár šupov tak si človek povie že pre 8€ nebude špekulovať, aj ked možno nepomôže tak aspon neublíži...

Len že flaštička k flaštičke a výrobca toho aditíva sa rehoce jak cigán ked príde pre socialne dávky na poštu, skrátka peniaze za nič

Tu si dovolim nesuhlasit. Znizuje sa nam teplota, a rano je dost vyrazne pocut ci som aditivum dal alebo nie. Dalej pri absencii DFP je vidiet za autom kudol dymu, kdezto pri pouziti aditiv sa takyto jav nedostavuje. Ano, u mna su to vseto su len pocity a nemeratelne veliciny, ale som rad ze aspon jeden krat si volado dal namahu a co to zmeral. Vdaka quickly. Dobrym Adidivam zdar.

20.10.2014 22:38

Re: Subaru Boxer Diesel

Ivanko napsal : _ Lebo podla mna nie je normálne aby som čosi prilieval do paliva v dnešnej dobe ako v čase Trabantov či Wartburgov, ked to tam môže rovno naliať výrobca/distribútor paliva._

Alespoň v CZ máš na pumpách benzín i naftu bez aditiv i s aditivy. Rozdíl mezi bez a s je cca 1 Kč. Když dávám aditiva sám, tak vím, že tam aditiva jsou a jsou dobře promíchána. Aditiva pro dehet jsou podle mne víc důležitější než na benzín. U dehtu pomáhají hlavně čistit vstřiky a zamezují vločkování (alespoň uty od MillersOils). U benzínu je také přidávám - spíše pro klid, že něco dělám pro svá auta. Na šestihrnku mi po nasazení aditiv klesla spotřeba o 0,7 l/100 km, u forestíka 2.0i-CVT cca o 0,4 l/100 km.

21.10.2014 00:55
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101