Diskusné fórum

svieti kontrolka motora aj stabilizacia a blika kontrolka tempomatu

Autor Správy

Re: svieti kontrolka motora aj stabilizacia a blika kontrolka tempomatu

Caute,

pozeral som fora a vela diskusii, ale nepodarilo sa mi najst riesenie na rozsvietenu kontrolku motora spolu so stabilizaciou a do toho blika tempomat. kupil som jazdenku Subaru Outback 2009, 2.5L benzin 127 kW, je to automat. chyba bola premazana z RJ ale po asi cca 180 km sa vratila nedoslo k poklesu vykonu.

skusal som: 1. restart baterky - no nepomohlo 2. kotrola snimacov pre emisie ale si v poriadku 3. kontrola vecka na benzin ale po otvoreni zasicalo a zdalo sa mi ze tam bol aj podtlak....

viete mi este nieco poradit

chyba cez diagnostiku bola P0420.... (este musim preverit lebo si presne nepamatam)

dakujem za pomoc

24.01.2016 19:57

Re: svieti kontrolka motora aj stabilizacia a blika kontrolka tempomatu

cau zatial nemam LPG ale bavil som sa ci to nemoze byt sposobene kvalitou benzinu..

25.01.2016 19:14

Re: svieti kontrolka motora aj stabilizacia a blika kontrolka tempomatu

Ahoj, mne na OT 3,6R 2012 robilo to iste, akurat na diagnostike boli chyby P0171 a P0174 /chudobna zmes 1 a 2 valec/cize pripchate vstrekovace od nekvalitneho paliva na pumpe Slovnaft v Ziari nad Hronom -pumpa na vypadovke na Handlovu.Riesil som to aditivom na precistenie vstrekovacov od millers a zmazanim chyby. Odvtedy lejem stale aditivum ECOMAX od Millers oil bez ohladu na to na akej pumpe a aky benzim davam, ale vzasade uz len Shell ergo power a OMV maxx motion. Dokonca sa mi stalo na druhom aute /XC90 2,5 benzín/, ze mi pri -10stC zamrzol benzin super95 z tejto pumpy v systeme. Uz si na danej pumpe nekupim ani mineralku,ak ju budu vobec mat, lebo ju asi leju do benzinu,,,, smile

26.01.2016 14:03

Re: svieti kontrolka motora aj stabilizacia a blika kontrolka tempomatu

Ahojte, prave dnes sa u mojho Outbacku 2,5 + LPG 2006 vyskytol tento isty problem. Po dialnici na tempomate sa mi vypol tempomat a zacal blikat CRUISE - samozrejme potom som ho uz nemohol aktivovat (co ma dost stve, lebo dost jazdim po dialnici) a rozsvietili sa kontrolky: chyba motora a VDC. Pred tyzdnom mi montovali LPG a aj ked sa toto stalo som jazdil na LPG. Tak predpokladam, ze kvoli benzinu to asi nebude... Má už niekto riešenie? Ak je to nekvalitnym palivom, prečo sa kvôli tomu vypne tempomat a nefunguje VDC? Čudné, no nie? smile

16.05.2016 19:53

Re: svieti kontrolka motora aj stabilizacia a blika kontrolka tempomatu

drady ak ti to spravilo LPG tak chod tam kde to LPG montovali nech ta napoja na PC a dotatočne upravia mapu. Nema tam nic co blikat. Ja som na LPG spravil 100tkm bez rozsvietenia, pravidelne to ale kalibroval pán Javorský zo Sellingu v Poprade.

17.05.2016 06:47

Re: svieti kontrolka motora aj stabilizacia a blika kontrolka tempomatu

hej, hej, uz som s nimi komunikoval. povedali, ze da sa vymazat chybu a mozno sa znovu objavi alebo nie... vo stvrtok by som mal k nim ist, tak sa uvidi... zaujimave je, ze prvu nadrz som tankoval na Jurki (Tomegas) - ziadna chyba, a druhu som bral Flagu a vtedy sa mi prejavila zavada... mimochodom montovane v Hlohovci v MP GAS, takze celkom znama firma...

17.05.2016 20:44

Re: svieti kontrolka motora aj stabilizacia a blika kontrolka tempomatu

Caute,

po pravde ja som to dal vymazat po pripojeni a zacal som tankovat prevazne na Slovnaft pumpe a musim poklopat smile ze sa mi to uz nevyskytlo, co som este cital a pozeral na nete tak o tom to probleme Subaru vie a riesit to normalne autorizovany servis tym ze sondu ktora je za motorom a je ovplyvnena spalinami vysunu z potrubia viac von aby nebola v priamom plyne.....

18.08.2016 22:53

Re: svieti kontrolka motora aj stabilizacia a blika kontrolka tempomatu

V tom palive by musel byť sakra bordel (by si to aj cítil na výkone) aby to vyhodilo "Check engine", podla mna to je začiatok problémov a tá kontrolka začne vyskakovať častejšie

19.08.2016 14:04

Re: svieti kontrolka motora aj stabilizacia a blika kontrolka tempomatu

tak, bol som v Chorvatsku, samozrejme predtym som dal chybu (podpriemerne hodnoty katalickych spalin ci co to pisalo...) vymazat, tankoval som v Chorvatsku smerom dole, cestou naspat sa mi chyba objavila opat, samozrejme sa vypol tempomat smile a opat som tankoval v Chorvatsku cestou spat. Potom som natankoval doma. Priemerna spotreba 11,6 L/100 km za tri tankovania (ca. 1400 km), to nie je zle podla mna, len keby ten tempomat sa nevypol...

23.08.2016 18:15

Re: svieti kontrolka motora aj stabilizacia a blika kontrolka tempomatu

Trochu vysoká spotreba na 2.5i, na dlhej by si mal hravo urobiť do 10l aj v rámci toho že nebudeš na dialnici brzda, ja jazdím bežne 140km/h budíkových

23.08.2016 19:57
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101