Diskusné fórum

STK in d Slovakia

Autor Správy

Re: STK in d Slovakia

Moja skúsenostne s STK je taka že ked som technikovy povedal že mam pernamenty pohon 4x4 tak nevyžadoval urobit test na valcoch z dôvodu toho že by museli mať brzdu pre štvorkolky čo vačšinou nikde namjú a tak má mať STK aj možnosť urobiť test decelerometrom ( čiže mu to pekne digitalne zmera učinok spomalenia ) ten potom vloží do protokolu.

Chlap vedel o čo sa jedná a netreba riskovať že sa niečo poserie lebo aj tak by si to nezobrali na svoju zodpovednosť.

10.12.2014 20:32

Re: STK in d Slovakia

Lenze mereanie decelerometrom nevypoveda o ucinku jednotlivych brzd, dokonca ani o stave jednotlivych okruhov. Zaznamena spomalenie vozidla ako celku. To co pisal Skutak, tomu rozumiem, ale v vyhradou. Miera rotacie jednotlivych kolies je neustale monitorovana, podla toho funguje VTD, cize elektronicky pribrzduje pretacave koleso. Lenze toto funguje iba pri zaradenej rychlosti, v D. Ked dam Neutral, system by mal vediet, ze monitorovanie a VTD nie su potrebne. Ako bude to dobry argument pouzit vetu "vyrobca doporucuje pri nastartovanom motore v N na valcoch nadvihnut napravu, ktora nie je merana". ...ale ja by som rad vedel skutocny dovod a preco len doporucuje, nie zakazuje...

11.12.2014 09:33

Re: STK in d Slovakia

To doporučuje som napísal preto ze tiež som nie si istý ci je to zakázané alebo nie.

11.12.2014 15:54

Re: STK in d Slovakia

ja som so svojim forestrom bol na stk 3x, 1x aj 2x to normalne davali na valce a nic sa nestalo nic sa neposkodilo, teraz naposledy som technikovi povedal ze mam viskospojku v stredovom dife a on sam od seba povedal ze to na valce nebude davat ale vykona prakticku skusku brzd rozjazdom a zabrzdenim, uplne v pohode je to legalna moznost pri tomto type pohonu, dokonva na protokol sa to tak aj zaznamenava len netreba polavit z toho aby to nedaval na valce ja som ich upozornil ze ak mi to poskodia bude pruser. No a naposledy som povedal aký je to pohon a sám od seba povedal že to tam nedá a zmeral to decelerometrom.

16.01.2015 15:44

Re: STK in d Slovakia

Ja som bol minuly tyzden na TK v Cadci s Wartburgom a pri tej prilezitosti som sa opytal, ako robia skusku brzd u permanentnej stvorkolky. Bolo mi povedane, ze ziaden problem, normalne na valcoch, akurat ze kazde koleso zvlast a tusim sa valce tocia vzajomne opacnym smerom...

16.01.2015 18:23

Re: STK in d Slovakia

Mam podobne skusenosti ako Lesnik. Uz 2x pri STK sa brzdy neskusali na valcoch, ale iba skusobnou jazdou technika. Vsetko v pohode

18.01.2015 15:51

Re: STK in d Slovakia

z legacy AT som bol na stk asi 3x a vždy robil kontrolu na brzde, ale ani ma nenapadlo že to môže spôsobiť nejaký problém. dnes som bol z forestrom MT a keď som technikovi povedal že to má stály pohon nemal najmenší problém, išiel sa previesť, nevšimol som si ani žiadny decelometer, zrejme to posúdil subjektívne, zapísal to do protokolu a vybavené smile

11.09.2015 17:19

Re: STK in d Slovakia

Dnes som bol s Foresterom na STK, prvý krát po 4 rokoch (necelých 60 tis. km).

Brzdy testovali decelerometrom, nie na valcoch. Emisiami som prešiel len tak tak, že moc vzduchu. Pod zadnou nápravou v strede auta (asi diff?) trochu otečené od oleja.

No, jednak som sklamaný že takéto problémy môj starý Peugeot 307 nemal (a to 307-čka bol najväčší prepadák u Peugeotu) a jednak že si ničoho páni v JRT kde som bol 2 týždne dozadu nevšimli.

Alebo je normálne mať tam dolu kde kade staré stopy oleja?

Máte tiež špinavý motor? Lebo ja po 4 rokoch ako na 20 ročnej Š1000 MB. Nerozumiem ako je to možné.

Toto je tá otečená "vec" naspodu

Toto je tá otečená "vec" naspodu

30.09.2015 13:15

Re: STK in d Slovakia

dnes ma vyhodili z STK s Imprezou ze mam "moc velke kridlo" smile jaky bananistan

19.04.2017 16:55

Re: STK in d Slovakia

Ak si na nom nemal homologizačnú značku...

V CZ je to úplne kruté, tam ideš von aj za výfuk bárs nie je hlučný že by "pútal" pozornosť, skrátka tam idú po takýchto doplnkoch tvrdo

19.04.2017 21:54
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100