Diskusné fórum

LPG nadrž

Autor Správy

Re: LPG nadrž

Treba sa opytat tam, kde montuju LPG. Flase na potapanie sa tiez nevyhadzuju, ale sa na nich robi tlakova skuska a jej datum sa vyrazi na povrchu, otazne ale je, ci sa oplati absolvovat tlakovu skusku spolu s reviziou a pripadnou renovaciou, alebo kupit novu a mat 10 rokov klud...

07.10.2016 07:34

Re: LPG nadrž

Ahojte Subaristi. Plánujem kupit Subaru, na výber mam viac modelov, ale zaujalo ma jazdit na LPG. Nemám však s tym este skusenosti. Zaujíma ma spoľahlivosť, ani tak nie samotneho LPG systému (kľudne sa aj k tomu mozete vyjadrit) ako skôr pohonneho ústrojenstva automobilu. Čítal som, ze nie je vhodný do turbo motorov, co je OK lebo mam vybratý 2.0i co je atmosférický motor.Ma LPG negatívny vplyv na motor, alebo to záleží od samotneho nastavenia LPG? Čítal som, ze sa da na riadiacej jednotke nastavit, aby napriklad každý 4 vstrek bol benzín. Da sa nastaviť napriklad aj taká vec, ze na LPG bude auto jazdit az vtedy ked aa motor zahreje na 90°C? Dakujem.

08.01.2017 21:54

Re: LPG nadrž

Jazdiť na LPG až od 90°C by bola blbosť. Úplne bežne sa to nastavuje od 30°C čo by mala byť už taká bezpečná teplota aby to chodilo bez problémov. Skoršie prepnutie na LPG by nevadilo v lete, ale v zime by bol problém, môže zamrzať reduktor, potom trhá motor, nepravidelný chod.

Ak by si chcel mať istotu tak si to necháš nastaviť na 35°C, ale myslím že montážne firmy vedia čo robia, keby tých 30°C nestačilo tak to nebudú robiť lebo by tam mali zákazníkov naspäť a museli by to riešiť ako reklamáciu

Motory sú rôzne a nie je atmosferický dvojliter ako atmosferický dvojliter, jedny sú SOHC a druhé DOHC. Už som to tu písal niekolko krát, treba trošku pohladať

08.01.2017 23:22
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101