Diskusné fórum

Kupa/informacie/poradenstvo

Autor Správy

Re: Kupa 04-07/informacie/poradenstvo

Dobry den, Dopredu poviem ze toto mozno bude zniet velmi nevyspelo a tak dalej. Budem mat 17 rokov, uz cakam len na skusky na vodicak. Od 6 rokov som aktivne sledoval rely a velmi sa mi zapacil vtedy hawkeye(06-07). Nemam v rodine otca alebo hocijakeho chlapa s ktorym by som sa o autach bavil, ale ajtak si myslim ze tu by som nasiel lepsie rady, chcem sa naucit co najviac o tychto autach a byt pripraveny lebo rad by som si na svoje 18 narodeniny alebo par mesiacov neskor kupil bud blob-eye alebo hawkeye wrx/sti k tomu sa este dostaneme. Velmi vela casu som presedel na internete, youtube sledovanim videi/recenzii na tieto vozidla. Co som sa dozvedel je ze wrx ma zevraj horsiu prevodovku a je pravdepodobne lepsie ako daily-drive auto, ale ze sti je uz pokrocila verzia. Dozvedel som sa ze auta docela zle zatacaju (understeer) ospravedlnujem sa za vyrazy v anglictine ale naucil by som sa ovela menej keby to sledujem videa len v slovenskom jazyku. Vela ludi hovorilo ze dali after market upgrade na podvozok neviem presne aky je preklad ale volalo sa to swaybars, a taktiez ludia spominali ze lepsie tlmice dopomozu. Brzdy-z toho , co som sa dozvedel som pocul ze stock nie su zle ale ze aftermarket su lepsie. Samozrejme , nebudem toto vsetko kupovat ked si ho kupim aj ked nie hned ale urcite to budem chciet ako moje prve auto. Chcem sa len co najviac dozvediet, dostat rady. Cena je dalsia vec , nie som si isty ze ci budem chciet wrx/sti bude to zalezat od prieskumu a situacie samozrejme, mam interes len v 04-05 alebo 06-07 rokoch, ale skor ten hawkeye. Ceny sledujem vpodstate nonstop na autoscoute, mobilede a aj na cz/sk autobazaroch. Sledoval som vacsinou auta do 130tis. km viacej by som nechcel. Wrx som videl za 10-15 tisic eur blobeye a aj sti) a sticka vacsinou uz cez 16. Lenze je tych aut docela malo na predaj a preto sa aj chcem spytat Vas na Vas nazor na cenu a ze ci sa oplati aj doviest mozno auto alebo sa da dobre kupit aj na cz/sk. Najlepsie si myslim by bolo keby som to kupil od skuseneho cloveka subaristu. Dalsia vec by bola udrzba vozidla. Viem ze brzdy, pneumatiky a tak dalej nie su lacna zalezitost, preto by som sa chcel spytat ze ci je velky rozdiel v tomto pri modeloch wrx/sti viem ze uz take lepsie brzdy stoja nad 1500eur a aj viac a pneumatiky som este ani nepozeral. Viem ze som pravdepodobne dost nevedomy ,ale kazdy sa uci. Olej tiez samozrejme neviem ako atd. Dalsia vec je , ze byvam v Nitre a mam par kamaratov ktorym na ich milacikoch parkrat zmizli spatne zrkadla, vznikli skrabance a tak dalej, chcem sa spytat na poistenie ze ci sa to vobec oplati platit nejake premiove proti vandalizmu, ci take nieco vobec existuje. Chcem byt velmi zodpovedny vlastnik auta. Sledujem dost subaru kanalov na youtube , kde oni vacsinou chodia za subaru mechanikmi a to je dalsia vec , na ktoru by som sa rad spytal , ze ci jestvuju aj nejaki profi mechanici na tieto vozy na slovensku , ak ano kde. S vykonom samozrejme nechcem nic robit budem rad ked to bude v zachovalom stave a funkcne. Dalsia vec , co som casto pocul boli unequal length headers- pravdepodobne hlavice, kovove trubky ktore idu z/do motora o tom tiez neviem presne ze ako. Ludia menia tie stock za tieto unequal length ze auto dostane krajsi zvuk a lepsie bude dychat. Neviem co z tychto upgradov povazujete za podstatne a tak dalej pytam sa. Samozrejme ku koncu by som si chcel aj auto dizajnovo trosku skraslit chcel by som folie, nejaky jvc displej do palubnej dosky, aj nejake reproduktory a casom mozno sparco volant/sedacku a videl som aj inzerovanu imprezu s parkovaciou kamerou , tu by som nechcel hned ale casom si myslim ze to je celkom uzitocna vec ale neviem ze ako draho tieto elektronicke veci vyjdu. Farbu by som chcel bud ciernu alebo rallye blue. Dakujem za kazdu radu, odpoved. Velmi si to cenim nie je to premna jednoduche pozistovat si info, viem ze sa mozno niektori namne zasmejete je to vpohode ale je to moj sen a mam ho na dosah len chcem vediet co najviac, nie ze mi o tyzden po kupe odide spojka :D Este raz dakujem za pochopenie a cakam na odpovede.

10.01.2017 16:16
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101