Diskusné fórum

System dvojiteho zamknutia

Autor Správy

Re: System dvojiteho zamknutia

Zdravim, vie niekto poradit, ako znovu aktivovat system dvojiteho zamknutia (double locking system) v Subaru Impreza r.2006. Podarilo sa mi to vypnut, ked som mal slabu bateriu v kluci s dialkovym ovladacom otvarania dveri. Niekolko krat som rychlo za sebou (dost chaoticky) postlacal tlacidla na dialkovom, medzi tym aj mechanicky s klucom otvoril dvere. Nevedel som, ci blbne dialkove otvaranie alebo som na mieste, kde je silne rusenie signalu. Od vtedy je deaktivovany system dvojiteho zamknutia. Pytal som sa aj v autorizovanych servisoch, ale nevedeli o co ide. Len v PO prijimaci technik vedel, co je to system dvojiteho zamku, ale nevedel mi s tym pomoct. Pozel aj do nastavenia riadiacej jednotky, ci sa to tam neda povolit. Ale nenasiet taku moznost.

dakujem...

23.06.2017 02:57

Re: System dvojiteho zamknutia

Sifon odfot dialkove a hod to sem.

Lebo ak viem no nie na 100% tak dvojite zamikanie subaru nema

23.06.2017 05:39

Re: System dvojiteho zamknutia

subaru má dvojitý systém zamykania, píšu to aj v príručke. no možno nie všetky modely.

čo ti to presne robí/nerobí? lebo z toho popisu to nie je jasné. mal by si mať všetky poistky na dverách v rovnakej polohe. potom by malo byť jedno, či zamkneš kľúčom alebo diaľkovým.

23.06.2017 11:14

Re: System dvojiteho zamknutia

Čo to vlastne je? Pre menej znalých smile

23.06.2017 12:51

Re: System dvojiteho zamknutia

nikde to nie je úplne presne definované ale videl som to aj u fordov. z jedného fóra: "dvojite zamykanie je kvôli zlodejom a ich fintám, druhý zámok je vraj zamknutie zvnútra nejako, proste nejde odomknút páčkou zvnútra dverí ak by si tam prepasoval nejaký drôtik atd."

podľa mňa je to tá poistka pri kľučke - keď ju pootočíš, zamkneš dvere a nedajú sa kľučkou odomknúť zvnútra ani zvonku. centrál používa pri zamknutí práve tie poistky. kľúčom si dokážeš odomknúť vodičove dvere, ale ostatné sú zamknuté a otvoríš ich len keď posunieš tú poistku. kufor ide odomknúť/zamknúť len diaľkovým.

23.06.2017 13:14

Re: System dvojiteho zamknutia

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

23.06.2017 12:51

Čo to vlastne je? Pre menej znalých smile

Takze skusim vysvetlit. Ked je system dvojiteho zamku aktivny a kluc je vybrany zo spinacej skrinky, tak auto sa da zamknut a odomknut klasicky dialkovym. Ale neda sa zamknut a odomknut ovladacom vo dverach. Da sa len vtedy, ked strcim kluc do spinacej skrinky a otocim do predstartovacej polohy. Ked je auto zamknute, tak sa jednoducho neda otvorit. Keby ostal niekto vnutri, tak nevyde von. Aj ked prepnem poistku vo dverach, pri potiahnuti klucky, ta hned skoci do LOCK polohy a dvere ostanu zablokovane. Vyhoda v lete. Pri pootvorenom okne nikto neotvori dvere. Teraz, ked to nefunguje, tak ovladac zamykania vo dverach funguje stale.

Tu o tom pisu v manualy

Tu o tom pisu v manualy

24.06.2017 00:50

Re: System dvojiteho zamknutia

Sifon, takže ty keď chceš vystúpiť z auta, musíš nechať kľúč v spínacej polohe, očistiť poistku, vystúpiť, vybrať kľúč zo skrinky a zamknúť z vonku? . Ja som teraz overil na Lego BM/BRS 2010. Na zamknutom aute som mechanicky odomkol soferove dvere. Ostatné ostali zakmute. Odistil som poistku v soferovych vrátach a odomkli sa aj ostatné.

24.06.2017 08:15
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101