Diskusné fórum

Subaru Justy KAD1, 1991, 1.2 55kw, MPFI, problem zapalovania

Autor Správy

Re: Subaru Justy KAD1, 1991, 1.2 55kw, MPFI, problem zapalovania

Zdravím Vás, Prosím poradte. Mám problém zo svojím Subaru Justy KAD1, 1991, 1.2 55kw, MPFI. Auto nedáva iskru. Problém začal tak že som menil čidlo teploty pre riadiacu jednotku. Čidlo som objednával presne podla výrobného čísla pôvodného čidla. Po výmene mi však motor už nešiel naštartovať najskôr som si myslel že problém bude v čidle ale keď som vykrútil sviečku iskra nešla. Potom som si spomenul na to že pri doťahovaní nového čidla sa mi vyšmykol kľúč a kus som tresol do víčka rozdeľovača tak som ho rozobral a tým nárazom sa odlomil stredový uhlík, musel byť už dosť v zlom stave aj tak. Tak som kúpil nové víčko rozdeľovača ale problém aj tak stále pretrvával. Iskra nie a nie. Tak som zobral do rúk manuál a začal zisťovať čo môže byť vo veci. Meriam cievky snímačov na rozdeľovači obe majú 160 ohmov podla manuálu majú mat okolo 100 takže ok. Rozoberiem rozdeľovač reku pozriem či nieje problém vo vnútri. Vyzeral byť v poriadku len jedna vec ma trochu zarazila že v ňom bolo trochu oleja skade sa tam vzal netuším. Tak som podla manuálu nastavil medzery medzi snímačmi a vačkami na 0.25mm. Stále žiadna iskra. Meriam teda indukčnú cievku primárne vinutie ma tiež tabuľkový odpor. Taktiež aj sekundárne vinutie medzi fajkou a kostrou. Potom som našiel v manuáli funkčnosť dvoch káble ktoré sú napojené na primár cievky. Na jednom by malo byť pri zapnutom kľúčiku stále plus. To tam aj je ale na druhom kábli by malo byť počas štartovania 2-7 V. Tento kábel ide od spínacieho tranzistora. No ja mám na ňom počas štartovania len niečo okolo 0.12 V. Podla servisného manuálu už neviem ako ďalej pokračovať v hľadaní chyby. Vedeli by ste mi poradiť ako ďalej pokračovať ?? Mohol sa poškodiť ten tranzistor tým že som na začiatku štartoval auto keď bol vypadnutý stredový uhlík v rozdeľovači ?? Lebo pokiaľ viem tranzistor je napájaný už len z ECU. Mohla sa keď tak poškodiť ECU ?? Alebo kde ešte môže byť problém. Už sa s tým trápim týždeň a pomaly ma chytajú stavy zúfalosti.

Ďakujem za akúkoľvek radu.

06.08.2017 20:26

Re: Subaru Justy KAD1, 1991, 1.2 55kw, MPFI, problem zapalovania

Práve som našiel ešte jednu schému zapaľovania a podla môjho názoru by na tom druhom pine na primáre cievky nemalo byť +12V ale práve že by to malo byť ukostrenie cievky. Neviem čo to bol za návod.

06.08.2017 20:44

Re: Subaru Justy KAD1, 1991, 1.2 55kw, MPFI, problem zapalovania

WOW nevymreli sme :D v prvom rade by som skuslil skontrolovat svieckove kable, mal by som mat hadam ako tak pouzitelny rozdelovac aspon na skusku... pripadne skontrolovat aj palec (mam skladom http://www.justy.sk/products/palec-rotor-rozdelovaca-mpfi/ )

07.08.2017 12:59

Re: Subaru Justy KAD1, 1991, 1.2 55kw, MPFI, problem zapalovania

Nazdar, Nie nie nevymreli stále brázdia cesty.smile Nakoniec sa mi podarilo problém rozlúsknuť. Musel som síce kúpiť ešte jeden komplet motor smile Postupne som všetko vymieňala ale auto aj tak neštartovalo. Nakoniec som začal premeriavať káble od riadiacej jednotky a zistil som že jeden kábel ktorí išiel na rozdeľovač nemal obvod. Tak som ho kontroloval a na môj veru bol roztrhnutý ale tak že na vonok vôbec nebol poškodený ale vnútri úplne rztrhnuté žili. Kábel som zaletoval a auto beží ako hodinky. Ďakujem za reakciu a ochotu pomôcť. Bola by to veľká škoda keby prestal jazdiť ďalší z týchto skôstov. smile

19.08.2017 15:28
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101