Diskusné fórum

oranzova kontrolka VDC + Check Engine + Ele.park.brzda

Autor Správy

Re: oranzova kontrolka VDC + Check Engine + Ele.park.brzda

Ahojte,

vcera som sadol do auta po treningu a po nastartovani som si vsimol svietiacich 3 oranzovych kontroliek VDC + Check Engine + Ele.park.brzda, pred tym som ziaden taky problem nemal a ani auto nevykazovalo ziaden problem. Tak som ho rovno 3x restartoval, ci to nezhasne ale zial bez uspechu. Domov som siel lahkou nohou a na PC hned pozeral, co to moze byt, tak na zahranicnych forach pisali niekotry, ze mozno zly tlak v pneumatikach alebo zla pumpa (je pravda, ze naposledy som tankoval po dlhej dobe na inej OMV ako tankujem vzdy + nedal som aditiva). Ale aby mohlo byt auto az tak citlive, to sa mi nezda.

PS: odhliadnuc od kontroliek, na aute nieje pozorovatelna ziadna strata vykonu, ziadne zvuky ani nic podobne, auto sa chova uplne normalne.

Mate s tym niekto skusenosti? Stalo sa Vam podobne? Je treba sa pripravit na velku investiciu alebo co tipujete za problem?

14.08.2017 10:38

Re: oranzova kontrolka VDC + Check Engine + Ele.park.brzda

Ahoj

Tak ono kombinacia tychto troch kontroliek je rôzno roda.

Treba diagnostiku vycitat chybu a riadit sa naslednim zistenim problemu

14.08.2017 16:18

Re: oranzova kontrolka VDC + Check Engine + Ele.park.brzda

Predpokladam ze nemas tempomat inac by svietil (blikal) aj ten. Treba to dat na diagnostiku moze to byt cokolvek.

14.08.2017 18:43

Re: oranzova kontrolka VDC + Check Engine + Ele.park.brzda

lisik, mam tempomat ale ten mi teraz nesvieti a nieje ho ani mozne aktivovat.

14.08.2017 23:26

Re: oranzova kontrolka VDC + Check Engine + Ele.park.brzda

TAKZE...

...jeden zo zhavicov odisiel (kontrola check-engine), co sposobilo, ze vyskratovalo poistky, a tie odpojili protismykovy system(ten este odpojil tempomat) a ele.park.brzdu(ostatne dve oranzove kontrolky). Pri vymene sa vymenili uz rovno dva zhavice, pretoze aj druhy uz bol nacaty a bola by to iba otazka casu, kedy by sa to mohlo zopakovat. Zaroven sa hned vymenila aj volnobezka, ktora bola zaseknuta a sposobovala miernu rezonanciu celeho auta. Vsetko vymenene ,opravene a moje Suba dalej jazdi jak hodinky :)

PS: technik povedal, ze mam dnes stastny den, lebo velakrat sa stava aj to, ze vyskratovane/vypalene resp. inak poskodene zhavice, je treba vyvrtat, ale tie moje dokazal vybrat asi za 5min/ks

15.08.2017 23:48
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101