Diskusné fórum

Zápis alternatívnych diskov do tp

Autor Správy

Re: Zápis alternatívnych diskov do tp

Zdravím Vás, potreboval by som zapísať väčší rozmer pneu do tp.. má s tym niekto skúsenosti? Prípadne ak by vedel niekto pomôcť bol by som vďačný...

29.09.2017 09:30

Re: Zápis alternatívnych diskov do tp

V podstate máš 2 možnosti. Kúpiš si nové disky, ku ktorým ti predávajúci musí vydať certifikát, v ktorom je uvedené, že tie disky sú vhodné pre tvoje auto, a aké rozmery pneumatík sú akceptované pre tie disky. V tom certifikáte si ale treba dobre pozrieť, či pri rozmere, ktorý chceš ty nie sú vyžadované dodatočné rozmery, čo je veľmi pravdepodobné v prípade veľkých diskov alebo výrazne nižšieho ET.

Alebo zavoláš do slovenského Subaru, nadiktuješ im VIN kód a oni ti tuším za 30eur, alebo tak nejak, vystavia nejaký doklad so zoznamom rozmerov akceptovaných výrobcom.

S takýmto papierom potom pôjdeš na Dopravný Inšpektorát, kde ti na základe žiadosti a toho papiera vystavia nový technický preukaz. Samozrejme, nie zadarmo.

29.09.2017 09:59

Re: Zápis alternatívnych diskov do tp

Ďakujem za odpoveď...

01.10.2017 07:57

Re: Zápis alternatívnych diskov do tp

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

29.09.2017 09:59

V podstate máš 2 možnosti. Kúpiš si nové disky, ku ktorým ti predávajúci musí vydať certifikát, v ktorom je uvedené, že tie disky sú vhodné pre tvoje auto, a aké rozmery pneumatík sú akceptované pre tie disky. V tom certifikáte si ale treba dobre pozrieť, či pri rozmere, ktorý chceš ty nie sú vyžadované dodatočné rozmery, čo je veľmi pravdepodobné v prípade veľkých diskov alebo výrazne nižšieho ET.

Alebo zavoláš do slovenského Subaru, nadiktuješ im VIN kód a oni ti tuším za 30eur, alebo tak nejak, vystavia nejaký doklad so zoznamom rozmerov akceptovaných výrobcom.

S takýmto papierom potom pôjdeš na Dopravný Inšpektorát, kde ti na základe žiadosti a toho papiera vystavia nový technický preukaz. Samozrejme, nie zadarmo.

plus sa este musi ist na odpbor dopravy, este pred policou,tam treba vypisat ziadost o zapisanie alternativneho rozmeru do TP...vlastne je to podobny postup ako pri zapise LPG.......cca mesiac sa caka...tak ako pri LPG

01.10.2017 14:48

Re: Zápis alternatívnych diskov do tp

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

29.09.2017 09:59

V podstate máš 2 možnosti. Kúpiš si nové disky, ku ktorým ti predávajúci musí vydať certifikát, v ktorom je uvedené, že tie disky sú vhodné pre tvoje auto, a aké rozmery pneumatík sú akceptované pre tie disky. V tom certifikáte si ale treba dobre pozrieť, či pri rozmere, ktorý chceš ty nie sú vyžadované dodatočné rozmery, čo je veľmi pravdepodobné v prípade veľkých diskov alebo výrazne nižšieho ET.

Alebo zavoláš do slovenského Subaru, nadiktuješ im VIN kód a oni ti tuším za 30eur, alebo tak nejak, vystavia nejaký doklad so zoznamom rozmerov akceptovaných výrobcom.

S takýmto papierom potom pôjdeš na Dopravný Inšpektorát, kde ti na základe žiadosti a toho papiera vystavia nový technický preukaz. Samozrejme, nie zadarmo.

Ahoj, s tou vetou ze zavolas do Subaru a za poplatok ti daju papier by som velmi ani neratal, lebo oni ti podla mna vystavia len zoznam diskov ktore boli pre tvoje auto certifikovane od vyroby, teda na origo subaru diskoch. A tie mas podla mna v TP uz zapisane. Kazdy vyrobca diskov vyraba jeden disk na rozne auta, tie auta maju rozne mozne rozmery pre kazde auto, a ktore vedia na auto namontovat, a to v subaru nemaju z kade vediet. Takze ja si myslim, ze jedine vyrobca diskov ti vie dat na tvoje auto papier - certifikat, ze ake tam mozu byt rozmery pre tvoj typ disku od daneho vyrobcu na tvojom aute.

Presne tak sa ma pytali aj pretym ked som to riesil z prechadzajucim autom tu, akym mam typ disku na ake auto a dali papier asi na 4 dalsie rozmery pneu.

mx.

01.10.2017 15:21

Re: Zápis alternatívnych diskov do tp

Reakcia na príspevok od používateľa Gregor:

01.10.2017 14:48

plus sa este musi ist na odpbor dopravy, este pred policou,tam treba vypisat ziadost o zapisanie alternativneho rozmeru do TP...vlastne je to podobny postup ako pri zapise LPG.......cca mesiac sa caka...tak ako pri LPG

importer musi vystavit potvrdenie od vyrobcu, ze dany rozmer pneu moze byt osadeny na dane auto....mas vo velkom TP 215/60R16, 195/80R15 a chces 215/55R17 ,tak ti to musi Mikona potvrdit ,ze to tam moze byt....potvrdenie stoji 30€ uz som to zistoval

01.10.2017 17:39

Re: Zápis alternatívnych diskov do tp

Reakcia na príspevok od používateľa miloxko:

01.10.2017 15:21

Ahoj, s tou vetou ze zavolas do Subaru a za poplatok ti daju papier by som velmi ani neratal, lebo oni ti podla mna vystavia len zoznam diskov ktore boli pre tvoje auto certifikovane od vyroby, teda na origo subaru diskoch. A tie mas podla mna v TP uz zapisane. Kazdy vyrobca diskov vyraba jeden disk na rozne auta, tie auta maju rozne mozne rozmery pre kazde auto, a ktore vedia na auto namontovat, a to v subaru nemaju z kade vediet. Takze ja si myslim, ze jedine vyrobca diskov ti vie dat na tvoje auto papier - certifikat, ze ake tam mozu byt rozmery pre tvoj typ disku od daneho vyrobcu na tvojom aute.

Presne tak sa ma pytali aj pretym ked som to riesil z prechadzajucim autom tu, akym mam typ disku na ake auto a dali papier asi na 4 dalsie rozmery pneu.

mx.

Importer ti neda ziadny certifikat ,riešil som to na Jar ked som kupoval noveho forestera.... ,tak som sa na to vykašlal..od noveho roka 2017 nedaju žiadny certifikat

01.10.2017 19:20

Re: Zápis alternatívnych diskov do tp

Pred cca 1 mesiacom som riesil podobny problem. Isiel som do Subaru Kosice, povedal som im, ze na aute mam obute 215/55/R17 (tak som kupil) a v TP mam napisane 215/60/R16. Chlapik mi vravel ze on ako predajca s tym nevie nic spravit ze je to potrebne riesit cez mikonu, ze to posuni dalej. Trvalo cca 3 tyzdne kym sa ozval, ze sa mu konecne ozvaly z mikony, ze uz ma ten papier a ze stoji 70€ (alebo 80€ uz si nepamatam), esteze ma napadlo sa spytat ze aky vsetky disky a pneu tam zapisali, tak bolo tam cca 7-8 rozmerov ale ani jeden nebol 215/55/R17 smile, pristom je ten rozmer normaly pre OTB 2009 BL/BP, mam to aj na stitku na dverach napisane na aky tlak mam fukat gumy, vravel som mu ze ja nepotrebujem vsetky tie ine rozmery ze mne staci prave ten jeden, a on ze podla VIN to nieje na moje autosmile. Tak nakonec som nic neplatil, povedal ze DAKUJEM a ze si to poriesim inak. Nakoniec som to vyriesil tak ze som nasiel jeden pneuservis kde som sa dohodol a cez nich si dam zapisat disky a pneu do TP.

09.10.2017 16:43
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101