Diskusné fórum

Servisna prehliadka

Autor Správy

Re: Servisna prehliadka

Reakcia na príspevok od používateľa Makky:

19.01.2018 18:32

Podľa zákona nemusíš, stačí ak si kúpiš originálne diely a dáš to urobiť kamosovi čo má živnosť otvorenú na opravu motorových vozidiel. Prípadnú reklamáciu ti potom musia uznať, samozrejme všetko zaznacit do knižky a faktúru odložiť. Ale prakticky je to samozrejme ine. Na Slovensku keď majú uznať reklamáciu tak sa všetci tvária akoby si ani ich zákazník nebol.

mas pravdu... bohuzial aj v tom ze na Slovensku je to vzdy komplikovane... kamos ma skusenost, ze sa musel s Mikonou dotahovat, dokazovat, dokonca musel platit znalca ktory musel vypracovat stanovisko ze porucha nebola sposobena nekorektnym zasahom v "neautorizovanom" servise a bola sposobena vyrobnou chybou...

skratka pôrod, stoji ta to kopec casu, nervov i penazi (s neistym koncom)... preto je otazne ci sa to u nas v SR oplati pocas zaruky riskovat... :-/

27.03.2018 20:20

Re: Servisna prehliadka

Reakcia na príspevok od používateľa Outback2015:

11.01.2018 20:14

Ahojte, rad by som sa opytal kolko vas stoji pravidelna servisna prehliadka v autorizovanom servise? Ja som bol tento tyzden na prehliadke po 45000km a platil 580€!!! To sa mi zda trochu vela nie? A to som si hovoril ze je to len mala prehliadka po 45000:( Mam Outback 2015 diesel automat.

Caute, je prepisane menit CVT olej po 45.000km? Ja mam XV a plan podla vyrobcu je inspekcia po 30.000km ale o vymene nieje nic povedane. Nebol si nahodou v Mikone? Oni lubia menit olej CVT, lepsie po 15.000km.

29.03.2018 13:34

Re: Servisna prehliadka

30000km CVT: skontrolujte hladinu oleja; v prípade potreby doplňte. Skontrolujte úniky Áno, je uvádzané, že pri 45000km sa má meniť olej, ale v prípade ťažkých podmienok: krátke jazdy, blato, extrémne chladné počasie, horské prostredie, ťahanie prívesu. Z osobného pohľadu by som menil, ale "nútiť" by to nemali.

29.03.2018 15:03

Re: Servisna prehliadka

Reakcia na príspevok od používateľa Hroch:

29.03.2018 15:03

30000km CVT: skontrolujte hladinu oleja; v prípade potreby doplňte. Skontrolujte úniky Áno, je uvádzané, že pri 45000km sa má meniť olej, ale v prípade ťažkých podmienok: krátke jazdy, blato, extrémne chladné počasie, horské prostredie, ťahanie prívesu. Z osobného pohľadu by som menil, ale "nútiť" by to nemali.

Ďakujem pekné za odpoveď.

29.03.2018 19:00

Re: Servisna prehliadka

Reakcia na príspevok od používateľa Hroch:

29.03.2018 15:03

30000km CVT: skontrolujte hladinu oleja; v prípade potreby doplňte. Skontrolujte úniky Áno, je uvádzané, že pri 45000km sa má meniť olej, ale v prípade ťažkých podmienok: krátke jazdy, blato, extrémne chladné počasie, horské prostredie, ťahanie prívesu. Z osobného pohľadu by som menil, ale "nútiť" by to nemali.

v JRT RK mi uz minuly rok povedali, ze interval vymeny CVT oleja kazdych 60tis km je uz prezity a maju nariadenie menit kazdych 45tis, bez ohladu na narocnost podmienok ... to im naordinovali na skoleni v AT...

nutit ta teda sice nemozu, ale ked sa ti dojebka prevodovka tak ti to neuznaju ako zarucnu opravu...

takze ja by som to s autom v zaruke neriskoval...

31.03.2018 16:13

Re: Servisna prehliadka

Tak sa to pomaličky mení z celoživotnej náplne po interval 45 tisíc? smile

05.04.2018 13:15

Re: Servisna prehliadka

45.000km sú pre väčšinu vodičov benzínového Subaru tak 2 roky jazdenia. Olej v hydromeniči a prevodovke mi v JRT "odhadli" na cca 200eur, nepamätám presne, tak mám vyššie servisné náklady 100eur/rok.

Ak by Lineartronic ušetril aspoň 1L paliva, tak musím najazdiť cca 7.000km navyše, aby sa začali vracať náklady na výmenu oleja. Úspora paliva vďaka Lineartronicu je však veľmi otázna.

Naozaj si v Subaru myslia, že to je ekonomickejšia prevádzka ?! Nielen preto som si kúpil posledného mohykána so 6MT.

05.04.2018 13:49

Re: Servisna prehliadka

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

05.04.2018 13:49

45.000km sú pre väčšinu vodičov benzínového Subaru tak 2 roky jazdenia. Olej v hydromeniči a prevodovke mi v JRT "odhadli" na cca 200eur, nepamätám presne, tak mám vyššie servisné náklady 100eur/rok.

Ak by Lineartronic ušetril aspoň 1L paliva, tak musím najazdiť cca 7.000km navyše, aby sa začali vracať náklady na výmenu oleja. Úspora paliva vďaka Lineartronicu je však veľmi otázna.

Naozaj si v Subaru myslia, že to je ekonomickejšia prevádzka ?! Nielen preto som si kúpil posledného mohykána so 6MT.

v CVT menis 6L z 12tich kazdy 45k km. liter vhodneho oleja vies kupit za cca 15EUR. vymena tiez nie je rocket science.. spotreba je vecou stylu jazdenia.. ale komfort automatu vs. manual na nezaplatenie smile

06.04.2018 10:27

Re: Servisna prehliadka

A hydromenič neriešiš?

Subaru CVT <a href="http://stalling

Problém spôsobilo opotrebované axiálne kĺzne ložisko, ktoré zablokovalo prietok oleja čím zablokovalo prenos sily do prevodovky. Kĺzne ložisko nahradili ihličkovým ložiskom.

Možno bol problém len v materiály kĺzneho ložiska, a možno v klesajúcej kvalite oleja v hydromeniči, ktorý Subaru považovalo za večný ako Sovietsky zväz. Som si istý, že v nových sériách Lineartronicu používajú už len ihličkové ložisko namiesto kĺzneho. Ako je to s odporúčaním výmeny oleja v hydromeniči v nových autách ako Levorg, Outback 2015 atd?

Na výmenu oleja v hydromeniči treba zariadenie, ktoré na úplný preplach minie viac oleja ako je kapacita hydromeniča.

06.04.2018 14:46

Re: Servisna prehliadka

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

06.04.2018 14:46

A hydromenič neriešiš?

Subaru CVT <a href="http://stalling

Problém spôsobilo opotrebované axiálne kĺzne ložisko, ktoré zablokovalo prietok oleja čím zablokovalo prenos sily do prevodovky. Kĺzne ložisko nahradili ihličkovým ložiskom.

Možno bol problém len v materiály kĺzneho ložiska, a možno v klesajúcej kvalite oleja v hydromeniči, ktorý Subaru považovalo za večný ako Sovietsky zväz. Som si istý, že v nových sériách Lineartronicu používajú už len ihličkové ložisko namiesto kĺzneho. Ako je to s odporúčaním výmeny oleja v hydromeniči v nových autách ako Levorg, Outback 2015 atd?

Na výmenu oleja v hydromeniči treba zariadenie, ktoré na úplný preplach minie viac oleja ako je kapacita hydromeniča.

hydromenic a prevodovka maju spolocnu napln. takze vymena 6L zriedi olej aj v hydromenici. ci to je postacujuce uz hadam v servise budu vediet. potom je uz len moznost preplachu ako pises ale nie som si naozaj isty ci toto je standard. v kazdom pripade mi ziadny servis nieco take neponukol. a nie som si isty ci toto robia pri novych modeloch ako je levorg..

10.04.2018 09:43
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100