Diskusné fórum

Outback štartovanie v zime.

Autor Správy

Re: Outback štartovanie v zime.

Ahojte chcem sa opytáť ohladne žhavičov na mojom Outbacku 2015 diesel. Niekto tu písal že ich dokonca meni pri každej servisnej prehliadke. Jedna sa o to že ak teplota klesne pod -5 st a auto necham v noci von tak mi rano dobre nestartuje, chvilku to po otočení klučika trva. Pri -10st na prvy krat nenastartujem, pri -20 st čo bolo minulý rok mi ledva chytil na 4 krát. Neviem ale ked som mal predtym ine auto tiež diesel, tak mi pri startovani tam na palubke svietila taka kontrola žhavenia a ked zhasla tak som naštartoval. Tu tato kontrolka je tiež, ale vždy ked otočim klučom tak mi len preblikne spolu s inými kontrolkami a nesvieti ani par sekund hoci je vonku riadna zima. Myslite že to možu byt tie žhaviče? robilo mi to už minulú zimu. Baterku som premeral ta je ok.

12.02.2018 20:27

Re: Outback štartovanie v zime.

Reakcia na príspevok od používateľa Outback2015:

12.02.2018 20:27

Ahojte chcem sa opytáť ohladne žhavičov na mojom Outbacku 2015 diesel. Niekto tu písal že ich dokonca meni pri každej servisnej prehliadke. Jedna sa o to že ak teplota klesne pod -5 st a auto necham v noci von tak mi rano dobre nestartuje, chvilku to po otočení klučika trva. Pri -10st na prvy krat nenastartujem, pri -20 st čo bolo minulý rok mi ledva chytil na 4 krát. Neviem ale ked som mal predtym ine auto tiež diesel, tak mi pri startovani tam na palubke svietila taka kontrola žhavenia a ked zhasla tak som naštartoval. Tu tato kontrolka je tiež, ale vždy ked otočim klučom tak mi len preblikne spolu s inými kontrolkami a nesvieti ani par sekund hoci je vonku riadna zima. Myslite že to možu byt tie žhaviče? robilo mi to už minulú zimu. Baterku som premeral ta je ok.

Ano to vyzera to na zhavice. Urcite by som to nechal pozriet a cim skor. Ked nie su zhavice v 100% stave, ide na zaciatku vela sadzi a bordelu co si odskace DPF a EGR. To ,ze kontrolka par sekund nesvieti je velmi podivne. A pokial viem auta sa testuju az volade do -35C a viac, cize by si byt schopny nastartovat aj v takej zime.

12.02.2018 20:48

Re: Outback štartovanie v zime.

Reakcia na príspevok od používateľa Atlatl:

12.02.2018 20:48

Ano to vyzera to na zhavice. Urcite by som to nechal pozriet a cim skor. Ked nie su zhavice v 100% stave, ide na zaciatku vela sadzi a bordelu co si odskace DPF a EGR. To ,ze kontrolka par sekund nesvieti je velmi podivne. A pokial viem auta sa testuju az volade do -35C a viac, cize by si byt schopny nastartovat aj v takej zime.

Aha tak je to možne lebo som si všimol že mi často spúšťa regeneráciu DPF, može to byt asi aj tymi žhavičmi. Pred mesiacom som bol na serisnej prehliadke a nehovorili nič a o žhavičoch, asi to oni nejak neriešia, kedže som im nepovedal o tych zlych štartoch. Snáď mi ich vymenia v ramci záruky, nie?

12.02.2018 22:10

Re: Outback štartovanie v zime.

Inak otazka, je pravda že vymenit žhaviče na boxery je dost problematické a svojpomocne sa to nedá?

12.02.2018 22:31

Re: Outback štartovanie v zime.

Jedine, ze by cakali na skoncenie zaruky... Takze na nich zatlac, nech ti to riadne skontroluju a spravia.

12.02.2018 23:03
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100