Diskusné fórum

Priame vstrekovanie paliva.

Autor Správy

Re: Priame vstrekovanie paliva.

Zdravím chalani, chcem sa opýtat čo je pravdy na tom že benzín s priamym vstrekom nepatri do mesta, resp. mu škodia kratke trasy?

11.04.2018 19:17

Re: Priame vstrekovanie paliva.

Reakcia na príspevok od používateľa Outback2015:

11.04.2018 19:17

Zdravím chalani, chcem sa opýtat čo je pravdy na tom že benzín s priamym vstrekom nepatri do mesta, resp. mu škodia kratke trasy?

Ale kde? Ved je to beznin, a jeho vyhody su prave v meste. Zaklad je kvalitne palivo, tu a tam viff alebo nieco na precistenie. A priamovstrekom vadi nizka zataz, treba raz za cas prevetrat pavuciny. Je hadam uplne jasne ked je vsetko zohriate a veci s tym suvisiace. Ako hovodia po naso: "A red line a day, keeps carbon away"

12.04.2018 18:08

Re: Priame vstrekovanie paliva.

Pytal som sa na to jedneho znameho a on mi na to napisal:Aby sme nezachadzali do zlozitosti – zapalna zmes v zazihovych motoroch musi byt plynna. V minulosti, ked sa zmes pripravovala prisavanim v karburatore alebo nepriamym vstrekom do sacieho traktu, bolo dost „casu“ aby sa palivo odparilo/premiesalo so vzduchom. Vacsina zazihovych motorov sucasnosti je vsak priamovstrekova (okmer vynimiek, kde vyrobca zachoval pre studene starty a vysoku zataz aj nepriamy vstrekovac – Nissan/Renault/Infiniti, Toyota/Lexus... a donedavna aj Subaru). Tieto priamovstrekove motory vyuzivaju vnutorne plochy valcov pre odparovanie kvapalnej zlozky paliva. Napad to nie je uplne zly, ale ma niektore neziaduce dosledky. Klucovym je stieranie neodparenych zbytkov paliva do olejovej naplne. Ak budete teda pouzivat motor spomenutej konstrukcie vyhradne na kratke jazdy, bude Vam ludovo povedane „pribudat olej“. Nakoniec ho samozrejme zadriete, pripadne nadmerne opotrebujete.

Podla tohto teda priame vstreky nie su do mesta najlepsim riesenim nie?

12.04.2018 22:15

Re: Priame vstrekovanie paliva.

Reakcia na príspevok od používateľa Outback2015:

12.04.2018 22:15

Pytal som sa na to jedneho znameho a on mi na to napisal:Aby sme nezachadzali do zlozitosti – zapalna zmes v zazihovych motoroch musi byt plynna. V minulosti, ked sa zmes pripravovala prisavanim v karburatore alebo nepriamym vstrekom do sacieho traktu, bolo dost „casu“ aby sa palivo odparilo/premiesalo so vzduchom. Vacsina zazihovych motorov sucasnosti je vsak priamovstrekova (okmer vynimiek, kde vyrobca zachoval pre studene starty a vysoku zataz aj nepriamy vstrekovac – Nissan/Renault/Infiniti, Toyota/Lexus... a donedavna aj Subaru). Tieto priamovstrekove motory vyuzivaju vnutorne plochy valcov pre odparovanie kvapalnej zlozky paliva. Napad to nie je uplne zly, ale ma niektore neziaduce dosledky. Klucovym je stieranie neodparenych zbytkov paliva do olejovej naplne. Ak budete teda pouzivat motor spomenutej konstrukcie vyhradne na kratke jazdy, bude Vam ludovo povedane „pribudat olej“. Nakoniec ho samozrejme zadriete, pripadne nadmerne opotrebujete.

Podla tohto teda priame vstreky nie su do mesta najlepsim riesenim nie?

Pekne napisane, ale da sa to citat aj inac. Benzin riedi olej a tiez sa lahko odparuje. Cize ano, same 3km posuvacky na studeny motor mozu sposobit uvedene. Motor a naplne potrebuju nahriat na spravnu teplotu. Olej ma schopnost do istej miery pohltit aj vodu a ta sa odpari pokial je to zahriate. Najvatsie opotrebovanie je za studena, uplne jedno aky typ vstreku ci palivo mas. Dalsia vec je prisne dodrziavat servisny interval vymeny oleja, nemusi to dobre dopadnut. Vsade je napisane, ze podla prevadzky sa dopucuje skratit, ked dlho stoji na volnobeh, narocne podmienky atd. Nic to nebrani vymenit kazdych 10k km. Lahko sa to pamata, a z dlhodobeho hladiska je to naj co mozes spravit.

13.04.2018 08:47

Re: Priame vstrekovanie paliva.

Ja si myslím, že je úplne jedno ako vstrekuješ palivo, či tam vstrekuješ aerosol, alebo ho tam hádžeš lopatou. Pri krátkych jazdách, keď je motor studený, sú veľké vôľe medzi stieracími krúžkami a valcami. Valec sa zanáša nespáleným palivom, ktoré sa tam láduje vo vyššom pomere a tento bordel sa mieša s olejom a putuje do filtra. Preto je dôležité vymieňať olejový filter. Dôležitejšie ako vymieňať olej.

13.04.2018 09:06

Re: Priame vstrekovanie paliva.

Chlapi tak ake je teda idealne auto do mesta, diesel nie, benzin ako citam tiez nie, tak ake? Asi len hybrid.

13.04.2018 09:39

Re: Priame vstrekovanie paliva.

toto je zbytocna debata pretoze pojem auto do mesta je zavadzajuci mesto typu bratislava, kosice, BB, NR... kde sa v podstate za 10 min nedostanes nikam takze auto ide vzdy aspon 20-30 min aj ked 15 km a ked chces chodit s autom iba 1-3 km tak tam si kup asi bicykel pretoze bude trpiet kazdy typ auta mozno ten elektromobil nie az tak ale ani ten nebude stastny s takym najazdom

13.04.2018 16:50

Re: Priame vstrekovanie paliva.

U benzináku kde je priame vstrekovanie dochádza k zanášaniu saniav oblasti vodítok ventilov a časom je z toho problém lebo málo vzduchu ide do valca - sa to úplne zakarbonuje. Ale to je otázka +-100tkm. U motorov kde sa palivo vstrekuje do sania sa to benzínom samé čistí

13.04.2018 21:48

Re: Priame vstrekovanie paliva.

A terajsi Outback 2.5 benzin ma ake vstrekovanie? Tam je tiez toto riziko?

14.04.2018 09:15

Re: Priame vstrekovanie paliva.

Pytam sa preto lebo zvazujem ci si kupit Forester XT alebo Outback benzin.

14.04.2018 09:56
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100