Diskusné fórum

Informácie a skúsenosti Outback 2018

Autor Správy

Re: Informácie a skúsenosti Outback 2018

Zdravím všetkých Subaru priaznivcov a nadšencov!

Po dlhých rokoch jazdenia na aute rodičov (Fabia Combi 1.4 MPI 2004) prišiel na psa mráz a ja sa rozhodujem nad kúpou môjho prvého auta smile Rozhodujem sa medzi Subaru Outback, Škoda Octavia Scout a VW Passat Alltrack (ten je ale pre mňa cenovo ďaleko, takže vypadáva). Bol som sa previezť v Scoute aj Outbacku. Scout je lacnejší a moje požiadavky spĺňa dostatočne, Outback je však ten, na ktorého myslím keď zaspávam(ale nikomu to nehovorte) smile ....aj napriek veľmi zlej skúsenosti s pánom predajcom, ktorý mi svojím prístupom pokazil deň smile Množstvo otázok som sa chcel spýtať jeho, ale nemal záujem/nevedel odpovedať. Preto sa radšej spýtam Vás. (ak ho kúpim, určite nie od neho).

Prečo vozidlo 4x4? Nuž, niekto si štvorkolku kupuje z dôvodu, že "čo ak náhodou" nasneží, cesta bude šmykľavá, budem potrebovať prejsť cez ťažší terén....

Ja však vozidlo 4x4 chcem preto, lebo už viackrát som ho potreboval, a nemal som ho. Už mnohokrát ma museli ťahať, zapadol som, bývam v dedine na kopci kde pluh chodí len ak zablúdi, som turista, chodím lyžovať, bežkovať, som hubár, chodím čistiť studničky....proste, vždy keď som pohorel kvôli tomu že som mal iba predokolku, zaprisahával som sa, že až si raz kúpim auto, bude to štvorkolka smile Aj napriek tomu, že cca 80%-90% môjho jazdenia prebieha na diaľnici, nakoľko cestujem cca každé 2-3 týždne z východu na západ SR.

Ešte predtým, než sa rozhodnem urobiť túto veľkú investíciu, rád by som sa spýtal Vás, skúsených....

  • aká je jazda s Outbackom (nemusí byť len 2018, aj staršie) na diaľnici?
  • aká je spotreba na diaľnici pri tempomate, kľudná jazda cca 110-130km/h (tu sa názory automobilových recenzentov pohybujú od 7.8 až po 11 L/100km)
  • je prevodovka CVT Subaru vhodná na dlhé trasy?
  • aký je aeordynamický hluk vo vysokých rýchlostiach?
  • aké sú náklady na údržbu v prvých rokoch? napr. servisná prehliadka každý rok počas záruky, potom veľká prehliadka pri 45 000km?

Ďakujem za poznatky a postrehy smile

07.07.2018 19:59

Re: Informácie a skúsenosti Outback 2018

Cau, jedine co mozem poradit, zastav sa v Slov raji pocas zrazu. 17.08. - 19.08.2018. Budu tam ludia ochotny povedat, povozit, ukazat, zodpovedat cokolvek ta napadne. Daleko lepsie ako akykolvek predajca ci internet. Proste sa ukaz a pytaj.

10.07.2018 09:31

Re: Informácie a skúsenosti Outback 2018

Mal som novy Outback MY 2016 v diesli, predaval som ho tak malo 50000km. Auto super, nemalo chybu, len ten motor. Regenaracia filtra u mna bezne po 150-200km! samozrejme ziadna signalizácia regeneracie filra!- priznam sa, vačšinou som s nim jazdil v meste, možno aj tym to bolo častejšie, predtym som mal RAV 4 diesel, to iste jazdenie v meste a o filtry som ani nevedel. Prehliadka pri 45000km 600e! Menena klapka na vyfuku, lebo piskala, menený žhavič v ramci zaruky. Asi na tom niečo je že japonci velmi ten diesel nevedia, ked japonca tak v benzine a obzvlašť Subaru:) CVT fajn nikdy som s nim nemal problem, trosku si na nu treba zvyknut ale fajn. To jest môj názor, je to individualne, vela zaleží na profile trate, do mesta diesel urcite nie to je jasne. Teraz mam Subaru v benzine a zatial spokojnost:)))

11.07.2018 06:16

Re: Informácie a skúsenosti Outback 2018

ja mam sice forestra 2018 ale servisna je rovnako ... prva pri 5000km okolo 140€ a pri 15000km okolo 200€ zalezi ktory servis si vyberies. a pri 45000 menis aj olej v cvt co je cca 200€ k ostatnym vymenam, akurat odporucam zistit si, ci dany autorizak robi preplach cvt alebo nie. ja idem na 45000 vymenu do prahy lebo viem ze preplach robia. zvysok poradit neviem ale pri forestri hlucnost na dialnici minimalna a spotreba ako ktora dialnica , nitra ba sa da spravit za7,l trencin praha som mal 11l a zase nitra svedsko za 8,6 po dialnici. presne urcit dialnicnu sa neda ovplivni to vela vela.

15.07.2018 13:58

Re: Informácie a skúsenosti Outback 2018

Reakcia na príspevok od používateľa Berger:

15.07.2018 13:58

ja mam sice forestra 2018 ale servisna je rovnako ... prva pri 5000km okolo 140€ a pri 15000km okolo 200€ zalezi ktory servis si vyberies. a pri 45000 menis aj olej v cvt co je cca 200€ k ostatnym vymenam, akurat odporucam zistit si, ci dany autorizak robi preplach cvt alebo nie. ja idem na 45000 vymenu do prahy lebo viem ze preplach robia. zvysok poradit neviem ale pri forestri hlucnost na dialnici minimalna a spotreba ako ktora dialnica , nitra ba sa da spravit za7,l trencin praha som mal 11l a zase nitra svedsko za 8,6 po dialnici. presne urcit dialnicnu sa neda ovplivni to vela vela.

preplach je zbytočný, nič s tým nezískaš. S tým by som si hlavu nelámal. Olej bude ako nový.

05.08.2018 21:43

Re: Informácie a skúsenosti Outback 2018

Ja som kúpil nového Outbacka (benzín) v novembri 2017. Som stále z neho nadšený. Odpovede na tvoje otázky: - jazda po diaľnici je hlavne tichá a pri používaní adaptívneho tempomatu aj bezpečná. Subjektívne necítim rozdiel medzi 130 a 170 km/h. - prvých 10.000 km som sa nevedel dostať pod pod 9 litrov, teraz mám pri 20.000 km dlhodobú spotrebu 7,8 l. Pri 110-130 km/h v rozmedzí 7,5-8,5 l. - CVT je výborná do mesta pre okamžitú reakciu na plyn, na diaľnici pri plynulej jazde je ideálna, drží nízke otáčky

Kúp si, čo chceš. Ja som s Outbackom nadmieru spokojný smile

26.08.2018 06:56

Re: Informácie a skúsenosti Outback 2018

Reakcia na príspevok od používateľa Jano47:

07.07.2018 19:59

Zdravím všetkých Subaru priaznivcov a nadšencov!

Po dlhých rokoch jazdenia na aute rodičov (Fabia Combi 1.4 MPI 2004) prišiel na psa mráz a ja sa rozhodujem nad kúpou môjho prvého auta smile Rozhodujem sa medzi Subaru Outback, Škoda Octavia Scout a VW Passat Alltrack (ten je ale pre mňa cenovo ďaleko, takže vypadáva). Bol som sa previezť v Scoute aj Outbacku. Scout je lacnejší a moje požiadavky spĺňa dostatočne, Outback je však ten, na ktorého myslím keď zaspávam(ale nikomu to nehovorte) smile ....aj napriek veľmi zlej skúsenosti s pánom predajcom, ktorý mi svojím prístupom pokazil deň smile Množstvo otázok som sa chcel spýtať jeho, ale nemal záujem/nevedel odpovedať. Preto sa radšej spýtam Vás. (ak ho kúpim, určite nie od neho).

Prečo vozidlo 4x4? Nuž, niekto si štvorkolku kupuje z dôvodu, že "čo ak náhodou" nasneží, cesta bude šmykľavá, budem potrebovať prejsť cez ťažší terén....

Ja však vozidlo 4x4 chcem preto, lebo už viackrát som ho potreboval, a nemal som ho. Už mnohokrát ma museli ťahať, zapadol som, bývam v dedine na kopci kde pluh chodí len ak zablúdi, som turista, chodím lyžovať, bežkovať, som hubár, chodím čistiť studničky....proste, vždy keď som pohorel kvôli tomu že som mal iba predokolku, zaprisahával som sa, že až si raz kúpim auto, bude to štvorkolka smile Aj napriek tomu, že cca 80%-90% môjho jazdenia prebieha na diaľnici, nakoľko cestujem cca každé 2-3 týždne z východu na západ SR.

Ešte predtým, než sa rozhodnem urobiť túto veľkú investíciu, rád by som sa spýtal Vás, skúsených....

  • aká je jazda s Outbackom (nemusí byť len 2018, aj staršie) na diaľnici?
  • aká je spotreba na diaľnici pri tempomate, kľudná jazda cca 110-130km/h (tu sa názory automobilových recenzentov pohybujú od 7.8 až po 11 L/100km)
  • je prevodovka CVT Subaru vhodná na dlhé trasy?
  • aký je aeordynamický hluk vo vysokých rýchlostiach?
  • aké sú náklady na údržbu v prvých rokoch? napr. servisná prehliadka každý rok počas záruky, potom veľká prehliadka pri 45 000km?

Ďakujem za poznatky a postrehy smile

Ahoj, tak dúfam, že už si aj majiteľom Outbacka. Ak nie, viem napísť len uplne prvé dojmi po asi 1500km. Všetko na čo som siahol funguje a funguje dobre. Všetko je, ako by som to napísal, nie len aby to tam bolo, ale aby to aj fungovalo a dobre fubgovalo a mám pocit, že aj aby dlho (dlhšie) fungovalo. Mám skúsenosti s Frantíkmi, Nemcami a aj s Talianmi a Rumunmi a síce to má všetko, ale len aby bolo (napísané vo výbave). Japonca som mal tiež a asi najlepšie, aj keď spojenie s frantíkmi im nevyšlo a jediná vec čo sa na japoncovi pokazila (motor) bol francúzsky. Tento týždeň som mal možnosť vyskúšať Outbacka v extrémnych podmienkach, po ceste z Tatier na západ. Z Tatranskej Javoriny, cez Ždiar!!!, LM, Bešeňová, MT, Vrícke sedlo!!!, Kľačno, Fačkovské sedlo, Rajec, ZA a po D1 smer BA. Počasie extrémne a ja nulova prax s 4x4 a Subaru. Musím povedať, že outback to dal s veľkým prehľadom a iba s jedným zaváhaním (ale to bola jazdecká chyba a Outback to zachránil za mňa). Trošku ma prekvapilo občasné vypínanie EyeSight, ale keď som sa pýtal majiteľov iných značiek áut s podobným systémom, tak mi veľmi závideli, lebo oni išli väčšinu cesty s vypnutým bezpečnostným systémom.Čo sa spotreby týka, prvá nádrž, diaľnica 95% 120km/h, presne 8 litrov. Potom týždeň na horách, s častými štartami a krátkymi trasami (zjazdovky a podobne), nasledne extrémna cesta spať (viď. vyššie) presne 9l/100km. To si myslím, je veľmi slušné, hlavne ak sa očakáva ešte zníženie. Auto som dlho vyberal a hľadal som auto pri ktorom nebudem riešiť kam idem a kedy tam idem. S celou rodinou v bezpečí. Spotreba je druhoradá. Zatial musím povedať, že toto splnil na 110% a snáď to tak aj zostane. PS: pre predstavu čím nás (rodičia a 2 malé deti) Outback previezol - https://spis.korzar.sme.sk/c/22020900/v-zdiari-sypal-sneh-celu-noc-mimoriadna-situacia-trva.html?ref=njct

04.01.2019 12:45

Re: Informácie a skúsenosti Outback 2018

Zdravím, chcel by som sa spýtať konkrétne na:

  1. aerodynamický hluk (OBK MY2018) v rýchlostiach na diaľnici (130-140)? Aké máte skúsenosti? Ak dobre viem viem predchádzajúci model bol dosť hlučný a pri testovacej jazde sa mi zdal aj MY18/19 hlučnejší ako Mondeo MK4 (ktorý si plánujem nahradiť).

  2. Či vie Waze alebo iná navigácia cez Android Auto zobraziť navigačné údaje (odbočka+vzdialenosť) na obrazovke medzi otáčkomerom a tachometrom?

Ďakujem!

24.04.2019 16:13

Re: Informácie a skúsenosti Outback 2018

Reakcia na príspevok od používateľa Tono80:

24.04.2019 16:13

Zdravím, chcel by som sa spýtať konkrétne na:

  1. aerodynamický hluk (OBK MY2018) v rýchlostiach na diaľnici (130-140)? Aké máte skúsenosti? Ak dobre viem viem predchádzajúci model bol dosť hlučný a pri testovacej jazde sa mi zdal aj MY18/19 hlučnejší ako Mondeo MK4 (ktorý si plánujem nahradiť).

  2. Či vie Waze alebo iná navigácia cez Android Auto zobraziť navigačné údaje (odbočka+vzdialenosť) na obrazovke medzi otáčkomerom a tachometrom?

Ďakujem!

  1. To je subjektívna vec, kazdy to porovnava s inym autom, podla testov je vsak odhlucnenie dobre, za mna je to OK, t.j. aj pri 140-150kmh sa da pocuvat hudba a komunikovat bez nutnosti zvysovat hlas

  2. Nie, nevie. Na tej malej obrazovke su len udaje zo vstavanej navigacie, waze, google, sygic apod. sa tam nezobrazuje.

25.04.2019 12:20

Re: Informácie a skúsenosti Outback 2018

Zdravím Vás Subaristi smile

Zvazujem kúpu nového auta vo výbere bolo vela znaciek do teraz som bol takmer uz rozhodnuty a ze bude to Toyota RAV4 4X4 Ale padlo mi do oka aj Subaru Outback......chcel vy som sa Vás opýtať ake mate skusenosti s ročníkom 2018, aka je tam spolahivost, su tam kazove motory alebo lepsie povedane ake su najcastejsie závady na motore ale aj celkovo na vsetkych dieloch dakujemsmile

02.06.2019 15:46
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101