Diskusné fórum

Búchanie od prednej nápravy

Autor Správy

Re: Búchanie od prednej nápravy

Pretože pokiaľ viem, malo by sa to robiť so zdvihnutou celou nápravou. Stabilizátor nie je voľne uložený v silentbloku a v prípade, že by si zdvihol len 1 koleso, by skrutná tyč bola predpätá už pred demontážou starého silentbloku a uvoľnila by sa. Po nahodení nového silentbloku a položení kolesa na zem tzn. zaťažení stabilizátora by sa skutná tyč skrútila v situácii, keď sa nemá skrútiť. Tzn. že počas prejazdu zákrutou by fungovala nesprávne.

17.01.2019 06:43

Re: Búchanie od prednej nápravy

to je uplne zbytocna obava tato toeria by mohla fungovat mozno pri torznej tyci ktora je napevno v drazkach ale urcite nie pri subaru stabilizatoroch tam sa to v tych gumach ktore ju drzia o karoseriu volne toci sluzi to len ako upevnenie o karoseriu.

17.01.2019 07:37

Re: Búchanie od prednej nápravy

Možno tie gumené silentbloky nezvierajú stabilizátor úplne na krv, ale myslím si, že stabilizátor sa v nich ani voľne netočí. Keby sa tam voľne točil, tak by tam bola taká vôľa, že by podstatne rýchlejšie začal búchať v nich. Tipujem, že keď stabilizátor odpojíš od tyčiek stabilizátora, tak ho nebudeš vedieť rukou pootočiť v silentblokoch. Ale možno sa mýlim.

18.01.2019 09:25

Re: Búchanie od prednej nápravy

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

18.01.2019 09:25

Možno tie gumené silentbloky nezvierajú stabilizátor úplne na krv, ale myslím si, že stabilizátor sa v nich ani voľne netočí. Keby sa tam voľne točil, tak by tam bola taká vôľa, že by podstatne rýchlejšie začal búchať v nich. Tipujem, že keď stabilizátor odpojíš od tyčiek stabilizátora, tak ho nebudeš vedieť rukou pootočiť v silentblokoch. Ale možno sa mýlim.

uplne volne sa tam otaca takze nemozes ho upevnit v zlom uhle respektive nejakom predpeti ze by zle fungoval

18.01.2019 09:50

Re: Búchanie od prednej nápravy

Pridám sa. Môj Outback 2008 tiež mierne zabúcha, keď prejdem po, nerovnosti. Bol som s tým v subaru, dal to na zdvihák, všetko pevné, vsetky čapy ok. Jedine ze co by to mohlo byt je riadenie, ale na to nedáva záruku. Tak som sa spýtal co by stala oprava a len riadenie že 1500 plus robota 😂😂😂 Tak si davam hlasnejšie rádio a pokiaľ sa to nezhorsi ani neriesim

28.08.2019 18:18

Re: Búchanie od prednej nápravy

Mne klepal predok aj zadok tak som kupil stabilizacne a ked som chcel menit zistil som volu prave na silenblokoch na stabilizatore az 1mm na priemere. Tycky som nemenil len som skusil omotat par krat izolacku okolo sabilizaznej a ostalo ticho. Este som sa nedokopal objednat nove a znova sa to vracia tak uz budem musiet..

02.09.2019 19:42

Re: Búchanie od prednej nápravy

Reakcia na príspevok od používateľa PowerFull:

14.01.2019 19:32

Ahojte , urobil som repas prednej nápravy ( guľové čapy, tyčky stabilizátora, tyčky riadenia,prelisované silentbloky ramien ) a stále počujem od prednej nápravy tupé krátke rázy ktoré sa prenášajú do karosérie,doslova to zahrkoce.Deje sa to po prejazde priečnych nerovností ( praskliny na ceste ) alebo ak koleso rýchlo prejde dierou. Ak napríklad prejdem nerovnosť pomaly,je to ok ,ale ak je to rýchlejšie už to je tupý náraz. Riadenie je po výmene opäť krásne tuhé,ale tie tupé rázy mi kazia radosť z jazdy. Niečo som tu a tam čítal ,otázka je teda môže to robiť horné uloženie tlmiča alebo skôr silenbloky stabilizátora ?

Ak je možnosť niečo otestovať aj doma v garáži na zdviháku tak skúsim.

Ďakujem za každú radu

Ahojte mladenci. Odtsranili ste to buchanie??? ...... mam nieco podobne, taky neprijemny pocit pri jazde. Menene tycky stabilizatora aj capy....a stale ..... silenbloky tie vidielne ze su OK.....co poradite?? Tlmice? ale tie krasne tlmia, jedine ak uchytenie tlmicov? (tie 3 sroby pod kapotou??) Dakujem za rady a postrehy. Michal

17.10.2022 23:45

Re: Búchanie od prednej nápravy

Búchať môže aj samotný stabilizátor v uložení - v tých gumách

18.10.2022 16:38

Re: Búchanie od prednej nápravy

Ahojte. Po výmene tlmičov,pružín som menil i horné uloženie tlmičov a ten nepríjemný zvuk zmizol. Nemyslím si že to mohli robiť tlmiče alebo pružiny, na svoj vek 18 rokov a 200k km boli na počudovanie ešte funkčné, čakal som horší stav. Gumené uloženia stabilizačnej tyče boli opotrebované,ale ne vydraté aby to mohlo robiť ten zvuk. Preto si myslím,že to muselo robiť len horné uloženie tlmiča.

29.05.2023 22:42
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101