Diskusné fórum

zimne pneu

Autor Správy

Re: zimne pneu

cena je pri zosilnenych skoro rovnaka... index hlucnosti a spotreby tiez v pohode, takze asi bude mat viac vyhod ako nevyhod ) Dakujem

28.02.2017 07:09

Re: zimne pneu

chcel by som sa informovat ci maju XL zosilene pneumatiky oproti obycajnym pneu vyhody alebo nevyhody? ma s tym niekto skusenost?

03.04.2017 16:23

Re: zimne pneu

Mám zimné XL a je to poznať aj na jazde, pneu nie je tak poddajná pri ostrejšom prejazde zákrut alebo v prípade že treba urobiť nejakú klučku pre dieru v ceste. Bočnica pneu je už na pocit o dosť tvdšia, človek ju nedokáže stlačiť tak ako u non-XL (hovorím o neobutej pneu) a vdaka tomu je aj o niečo odolnejšia na poškodenia z boku, aj ked tu ked sa podarí tak nepomôže ani XL - lebo diera na tri prsty

Teraz idem kupovať pneu na druhé auto a rozhodne si priplatím za XL, ked doderiem letné na Subaru tak rovnako kúpim už XL. Inak nie vždy sa to označuje ako XL, jednoducho je tam vyšší koeficient povoleného zaťaženia. U 205/55R16 je štnadard 91, vyztužené (XL) majú 94

03.04.2017 17:34

Re: zimne pneu

Reakcia na príspevok od používateľa Baluu:

08.12.2011 22:46

Dnes som konečne odskúšal na forestri dunlopy SJ6 a sú vynikajúce... Super sedia aj na zľadovatenej ceste a 2cm snehu tiež ako keby ani nebolo... Len sú dosť mäkké, čo síce na ľade je výhoda len sa asi budú dosť drať

Baluu, ako hodnotis tie dunlopy s odstupom času? Rozmýšľam ich kúpiť na ďalšiu zimu na Outback. Tiež mi ide z časti aj o jazdu v teréne, ale aj o dlhšie presuvy, samozrejme nie 160kmh

16.04.2017 20:44

Re: zimne pneu

pre krbo: nazdar, teraz som na dalšieho forestra znova kúpil SJ6-ky, na snehu a ľade sú úplne TOP, tiež v blate celkom slušný záber, na mokrej ceste pri plusových teplotách trochu šmýkajú, no a keď je viac ako +5 na suchej ceste je to cítiť že tá zmes je mäkká. Ale tak dá sa aj celkom dosť ostro ísť v zákrute, akurát že v plusových teplotách v zákrutách dostávajú riadne na frak. Čo sa týka rýchlosti tak na dialnici zvládli aj moju maximálku 180 v pohode. Ešte len dodám že trochu viac hučia ako obyčajné, ale nie až tak ako AT-čka, nič katastrofálne, ale je ich trochu počuť.

16.04.2017 21:00

Re: zimne pneu

Na ďalšiu zimu idem teda do tých dunlopov. Ešte alternatívne som rozmýšlal o toyo observe gsi5

16.04.2017 22:43

Re: zimne pneu

Inak kamarát aktuálne zháňa univerzálne auto. Raz-dva razy do týždňa ku chate, do mesta a tiež do chorvátska raz v roku. Radím mu nejaký trojročný forester v benzíne. A práve tu sme sa bavili že dnes nie je problém nájsť univerzálne auto, (napr Vitara tiež), skôr je problém nájsť univerzálne gumi, letné su v terene celkom nanič, ten pristup ku chate má najprv po tráve v traverze a potom kúsok strmina lesnou cestou. Ja mu vravím s vlastnej skúsenosti že tam kde končí dvojkolka (napr.v teréne veľmi dobrý Lancer) na zimných, tam štvorkolka na letných nevijde.

17.04.2017 09:01

Re: zimne pneu

Tak mi to nedalo a tie zimné na 2x4 verzus letné na pohone 4x4 sme včera s kamarátom testovali. Zastali sme pod rozmočenym kopcom fokus na zimných, lancer na zimnych a outback na starých letnych. Kým dvojkolky mali problém uz s prvymi metrami, outback na letných vyšiel. Takže v prispevku vyššie som sa mýlil, sory

19.04.2017 11:34

Re: zimne pneu

Aj nová izzarda 2 od matadoru má označenie M+S. Tiež som to chcel na zimu aj do terénu. Tak neviem po tomto čo píšete...

21.05.2017 17:35

Re: zimne pneu

treba si uvedomit co od pneu chcem ak sa v lete jazdi lahsi teren treba kupit offroad verziu letnych pneu s vacsim vzorkom je ich dost urcite by som nesiel do alternativy uni pneu tie sice v lete budu fungovat aj v terene ale v zime by som zane ruku do ohna nedal ked bude poladovica takze v lete je to v podstate jedno kludne jazdit aj na zimnych alebo uni pneu ale na zimnu by som urcite odporucal poriadne zimne pneu a hlavne nie tie zapecene co ste pouzivali cele leto

22.05.2017 08:25
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101