Diskusné fórum

Forester - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

20.10.2016 16:45

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Ahojte chcel by som sa informovat chcel by som si kupit svoje prve auto v zivote snad vydrzi a bude aj posledne (aj preto uvazujem skor nad novym)a zvazujem kupu benzinu mam ist do automatu alebo manualu? Kde je naj predajna ,v pride ak mi viete dat nejake rady na co by som si mal dat pozor,rozhodol som sa pre benzin kedze viac budem jazdit mesto a chata,vyberal som aj z hladiska bezpecnosti a velkosti kedze mam dve male deti.vopred vdaka za rady.

03.11.2016 11:11

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Tazko ti nieco takto poradit, minimalne automat vs. manual by si si mal rozhodnut sam podla preferencii. Benzin imho dobra volba a pokial chces pohodlnu jazdu po meste, ten automat je vynikajuci. Len to chce samozrejme trochu iny styl jazdy.

06.11.2016 21:27

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Automat je fajn ak nechcete pretekat zozerie dost energie motora, ale je sikovny a uz ani nie tak hladny ako tie starsie, a co sa tyka toho ze prve a posledne auto tak to jedine v pripade ze uz mate 89 rokov a chcete to ako sofer tahat len do stofky aj to neviem smile chcem tym povedat ze tie auta uz niesu to co byvalo

07.11.2016 06:05

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Reakcia na príspevok od používateľa pepo-za:

03.11.2016 11:11

Ahojte chcel by som sa informovat chcel by som si kupit svoje prve auto v zivote snad vydrzi a bude aj posledne (aj preto uvazujem skor nad novym)a zvazujem kupu benzinu mam ist do automatu alebo manualu? Kde je naj predajna ,v pride ak mi viete dat nejake rady na co by som si mal dat pozor,rozhodol som sa pre benzin kedze viac budem jazdit mesto a chata,vyberal som aj z hladiska bezpecnosti a velkosti kedze mam dve male deti.vopred vdaka za rady.

Ak ti mozem poradit tak si kup benzin - manual. Ja mam takeho forestra od aprila, najazdene 9000km a ked som sa rozhodoval co kupit tak som zistil ze ten 2.0 litrovy motor je dost slaby na take velke auto a to niesom ziadny pretekar, ale co je hlavne ten automat ho este priskrcuje takze je pocitovo o dost lenivsi. V tyzdni nanom jazdi manzelka s detmi kratke trasy po meste cca 4-5km a ja len cez vikendy vylety a tak. Ako prve ked som to kupil tak som vytiahol z motora kabel na otravny start-stop, trvalo ho vypol a teraz cakam kedy sa mi vypali blikajuca kontrolka na displei :). Priemernu spotrebu mame 8,4L. Je pravda ze pohodovou jazdou medzimesto sa v pohode vojdes do 7L. Ja osobne si vzdy zapinam rezim sport a vôbec nemam pocit ze by mi to dvihalo spotrebu, akurat to auto ovela lepsie reaguje. "Celorocne" pneumatiky typu geolander co su nanom som uz vymenil za klasicke zimne nokiany, pretoze sa nechcem zabit. Do mokra su uplne nanic takze idu do kosa a na jar si kupim klasicke letne. Manzelka je snim spokojna a tak dufam ze vydrzi aspon tych 17rokov ako moja Suza grand vitara 2,5 benzin a sestvalec. Ta sice papa viac benzinu ale zas neviem co je to servis, takze spokojnost.

08.11.2016 23:35

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Ja mám benzín automat, najazdených cca 18000 km. Nemôžem povedať, že by som bol brzdou premávky. Myslím že ten výkon stačí a automat má tú výhodu, že urobí aj to na čo som ja príliš lenivý, napr. podradenie pri rozbiehaní z výjazdu na diaľnicu a pod. Priemernú spotrebu mám zatiaľ okolo 7.4 vrátane cesty plne naložený a s boxom do Nórska a späť. Inak jazdím väčšinou po Bratislave a to tiež nie je terno na spotrebu. V zime to pôjde určite hore, súvisí to s teplotou oleja v prevodovke a diferenciáloch. A X Mode majú myslím len automaty.

11.11.2016 09:53

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Som na tom obdobne ako Corsair, mam automat a už by som nemenil. Komfort je úplne super a v meste na križovatkách bez akéhokoľvek snaženia som dosť rýchly. V zime ide spotreba hore prejavuje sa to tak pod 4 °C vonkajšej teploty. Najviac dvíha zahrievanie na mieste - ak máš teplú garáž tak zimnú spotrebu pocítiš o mnoho menej. Celoročný priemer sa mi predpokladám zdvyhne tak na 7,5 . Ešte 5 rokov do zadu by som o automate vôbec nerozmýšľal a teraz už na cestu nebudem chcieť nič iné . Treba si uvedomiť jednu vec a to, že forester priestorovo prevyšuje asi všetky SUV svojej triedy SGV, Mazda CX5 , Quashkaie ( alebo ako sa to vôbec píše. ) Korejcou už ani nespomínam, atakuje priestorom SUV o triedu vyššie. za slušnú cenu. Teraz v zime sa podľa jázd motá okolo 8 -8,5 l ale to sú také motačky a 2x štartujem kým som v práci vychladne , potom cukanec na obed, zas vychladne - domov . jednoducho ak nebudem mať na 8 litrov benzinu isto nebudem mať ani na 6,7 l nafty .

18.12.2016 21:02

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

NO a keď som to počítal tak rozdiel na 200 KKM je cca 160 € ročne . A to zmaže jeden pozaručak na naftové ústrojenstvo ( Turbo PDF Vstreky .... a úspora je v P.č.

18.12.2016 21:15

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Ahojte, aj ja mám jednu dilemu a nejak sa neviem rozhodnúť. Predávam svoju staršiu Octaviu 1,8T. Pôvodne som uvažoval len nad dovozom staršieho X-trailu 2,2, teraz ma však v poslednej dobe máta myšlienka nad opäť postarším Forestrom, samozrejme s domontovaným LPG.

Môj ročný nájazd je 30000 - 40000 km, hodne mesto, medzimesto a lesné cesty. Má vôbec význam uvažovať aj nad Forestrom? Asi 2,0 92 kw, aj vzhľadom na ekonomiku údržby, servisu a PHM. Resp. pomer medzi dieslom a LPG Ďakujem pekne Jano

20.12.2016 17:12

Re: Forester - otazky a rady pred kupou

Postarší Forester a 30-40000km ročne si na údržbe vypýta svoje. Ked zoberiem do úvahy že Forester 2.0i 92kW sa vyrábal niekde do roku 2005 tak sa bavíme o aute čo má dnes minimum 11 rokov a natočených 200tkm+

21.12.2016 00:38
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100