Diskusné fórum

Legacy - otazky a rady pred kupou

Autor Správy

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ahoj, poznáte niekdo toto legacy, prípadne je motor vhodný na LPG? dikičko

22.06.2018 10:45

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

skús sa popýtať na FB stránke klubu, ak si na FB. sú tam chalani z okolia žiaru nad hronom.

24.06.2018 12:36

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ahojte, v svojom prvom príspevku na fóre sa vás chcem spýtať na názor na toto Legacy https://www.autobazar.eu/subaru-legacy-wagon-25-exclusive-4wd-id11532203.html Doteraz som jazdil väčšinou BMW (e36, e39, e46) o bmw viem toho dosť, viem aj z foto inzerátu čo to vyčítať.. Či sedí výbava, rok, opotrebenie interiéru, čo je originál, čo nie, aké slabiny má určitá motorizácia a pod... Preto sa vás chcem spýtať či je niečo divné na danom aute, načo dávať pozor... to LPG asi nie je origo že? 180tis asi nemá tiežsmile ale to by mi nevadilo, nech má koľko chce ak bolo oň starané a je v dobrom stave... Osobitná otázka - autobazár a Bánovce nie je veľký risk?

Ďakujem

15.07.2018 20:59

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Ahoj. Je riadne vyputzované. Ja by som tým kilometrom asi aj veril, podľa slabého opotrebenia vodičovho interiéru. Ak sa ti tento model páči, tak je to fakt zaujímavá možnosť. .

Ale myslím si, že bude treba skontrolovať vôle ventilov kvôli LPG, taktiež čaká asi na veľký servis (rozvody ?...). Má to viskospojku? Keďže je to z Talánska, tak to LPG tam bude od distribútora a teda motor je na LPG asi určený od výroby. Treba si vypýtať číslo motora.

16.07.2018 09:27

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Inde sme riešili či by to nemohla byť skladačka.. V popise ma hmlovky a tónované sklá a na aute nikde :D ale mohol to byt len preklep... Interiér je vypucovaný riadne.. či by to nemohla byť aj skladačka.. Predajca je autovobis Bánovce, má zverejnené aj VIN: JF1BP9LK44G017279 Dá sa z toho niečo vyčítať? Poznáte niekto toho predajcu? O tom plyne sme as bavili tiež a že pravdepodobne to nie je origo...

16.07.2018 11:06

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Hmlovky na aute síce chýbajú, ale tónované sklá tam jednoznačne sú. Na všetkých fotkách vidno, ako menia farbu pozadia do svetlo modra. Aj novšia generácia má tak tónované sklá. .

Na fotke s knižkami je aj knižka SUBARU BI-FUEL JTG, takže to LPG je zrejme naozaj domontované v talianskom autorizovanom servise, asi hneď po kúpe auta. Zavolaj tomu predajcovi, nech ti odfotí kód motora a tiež prvú stranu zo servisnej knižky, aby bolo vidno, do ktorého mesta auto chodilo do servisu. Ak to bolo niekde na juhu na pobreží, tak by som ho asi nebral, pretože od soli a prachu vo vzduchu bude zaondené. .

Aj keby to auto vyzeralo eňo ňuňo, tak treba mať pripravených aspoň 1000-2000eur na prípadné postupné opravy.

17.07.2018 07:25

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Nasiel by sa niekto co by to siel so mnou pozret? Najlepsie keby mal aj diagnostiku a co to o tychto autach vedel..

17.07.2018 11:50

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

tak po vcerajsom 400km tripe po SK mozem skonstatovat, ze nakoniec najkrajsie Legacy je prave to z Banoviec.. Skoda, ze predajca je obyc. kseftar... auto exterier krasny zachovali, sem tam nejaky ten skrabancek, retusovane obitie od kamienkov.. gumy okolo dveri su uz celkom osuchane, clene sklo ma uz co to za sebou, auto bez servisnej knizky a podla mna vymyslene a fixkou napisane vymeny rozvodov a oleja na motore... km svieti 180tis myslim, ze ma isto cez 300.. Ale nemusi to byt zla kupa, lenze isto by som neveril akoze vymenam rozvodov a pod. cize po nakupe ihned dat ich menit, vymenit asi aj sviecky (auto bolo mierne zohriate ked sme k nemu prisli aj napriek tomu ten studensi start bol trochu neisty chvilu motor jemne vibroval, po zohriati ok..) Oprava displeja, kupa novych pneu, vymena baterie a take prkotiny... Bl som pozret aj strieborne do BR, bolo take chudatko, mlady chalan sa o motor celkom postaral, dal dorobit plyn, pretesnene viko ventilov, olejova vana, novy olej, nove iridiove sviecky... Motor siel pekne... Ale auto zvonka kazdy plech obity, prahy obite, interier hrozny, sedacka derava, pas zodraty akoby plysovy bol :D volant akoby ho mysi hryzli... Zas asi plai auto pre toho kto ma cas a chut sa s tym bavit. Na tacho 220 tis km myslim, e realne mal 50-100tis viac ako to v banovciach.. Cestou som kukol aj sede r.v. 2007 z Brezna bola strasne zanedbana, interier zafajceny, poprepalovane sedacky, svietila kontrolka motora a antihrabu... viac som ani nepozeral, ale motor siel tichucko...

21.07.2018 09:14

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

Na Slovensku to budeš mať veľmi ťažké. Ani v Nemecku nie je niekedy z čoho vyberať. Ja som čakal rok, a aj to som mal nakoniec sériu priaznivých okolností. So Subaru je to ťažké.

21.07.2018 20:56

Re: Legacy - otazky a rady pred kupou

mal som legacy MY 00, ktore malo 230000 km ked som ho predaval, teraz mam imprezu MY 09, 210000 km najazdene a tesniace gumy na dverách boli/su ako nove. Volant a sedacky to iste. Tie auta co spominas musia mat najazdene vyrazne viac alebo sa majitelia o to vôbec nestarali. Kazdopadne podla toho co pises to lego z Banoviec vyzera ako celkom ok kupa. Vymenis rozvody, sviecky, tesnenia, povenujes sa detailom a mas super auto.

23.07.2018 08:48
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101