Diskusné fórum

Redukovana prevodovka

Autor Správy

Re: Redukovana prevodovka

no tak z toho grafu mi to vychadza ze redukcia ma zmysel iba na prvych dvoch prevodoch, a tak ju v podstate aj ja pouzivam v terene ... alebo sa mylim? (je pravda ze voziky moc netaham a pri vyssich rychlostiach uz vobec) smile

15.09.2012 21:58

Re: Redukovana prevodovka

Ahojte , prečítal som toto vlákno a potreboval by som vedieť či môžem ak mám zapnutú redukciu a hýbem sa napríklad na 2ke preradiť už do neredukovanej 3ky . Teda či môžem stlačiť spojku , vyradiť redukciu a zaradiť 3ku. Neskúšal som to v praxi ,keďže neviem čo to urobí , tak sa račej opýtam.

15.01.2017 21:07

Re: Redukovana prevodovka

Môžeš, len to je trochu nelogické. Ak máš redukovanú 2, tak preradiť na šupu do 3 + vyhodiť redukciu podla mna nebude rozumné - dosť velký rozdiel. Takže najprv trebárs vyradíš redukciu, trochu rozbehneš a potom dáš do tri

15.01.2017 21:17

Re: Redukovana prevodovka

Ahoj Ivanko , išlo mi o ten spôsob či môžem urobiť naraz vyradenie redukcie a následne zaradenie normálneho stupňa pri jednom zošliapnutí spojky . Ale už si mi na to odpovedal, teda môžem. Tomu rozumiem že nastane " väčší skok " medzi stupňami,šlo mi o to či je to možné aj takto to urobiť bez obáv o prevodovku. Napr. môže taká situácia nastať ak napr ťahám do kopca v teréne alebo s prívesom do kopca so zaradenou redukciou,vyleziem na vrchol a potom idem z kopca dole a redukciu už nepotrebujem mať ,keďže by ma brzdil viac motor a v ďalšej jazde už nepotrebujem dávať opäť redukciu.

16.01.2017 17:47

Re: Redukovana prevodovka

to powerfull, Ja to na mojom forestri (2006) robím bežne, jazdím často kopce plus nespevnená cesta a s redukciou ako s normálnym prevodom navyše vrátane kombinácii.Zošliapnem spojku, navolím čo treba a ide sa. Akurát vo väčšej rýchlosti (otáčkach) to už hučí, tak radšej jazdím na "normal". Samozrejme "klacek" redukcie vždy zaraziť na doraz..

17.01.2017 22:01

Re: Redukovana prevodovka

to som chcel počuť , že sa to dá urobiť bez obáv. Ešte jedna vec , je tam nejaké obmedzenie na rýchlosť auta alebo odporúčanie že by sa už mala redukcia vyradiť pri určitej rýchlosti alebo otáčkach motora ?

18.01.2017 21:34

Re: Redukovana prevodovka

tak ja redukciu chapem presne podla jej nazvu, cize iba nie co redukuje ... obmedzenie je presne take ako pri normalnom radeni, cize ked mi to proste trha usi, tak preradim smile

proste imho je jedno ci s redukciou ci bez, pravidla su rovnake smile

19.01.2017 12:38

Re: Redukovana prevodovka

Reakcia na príspevok od používateľa PowerFull:

18.01.2017 21:34

to som chcel počuť , že sa to dá urobiť bez obáv. Ešte jedna vec , je tam nejaké obmedzenie na rýchlosť auta alebo odporúčanie že by sa už mala redukcia vyradiť pri určitej rýchlosti alebo otáčkach motora ?

To ja neviem, akurát len ešte jednu vec, keďže je to prevod navyše, pohlcuje energiu motora, takže využívam to len v obmedzenom čase, teda ten terén, cúvačky, pomalá jazda, proste v špecifických situáciach.. Inak, bežná jazda na "normal" kvaltoch.

20.01.2017 23:22
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101