Diskusné fórum

kvalita, spotreba LPG apod.

Autor Správy

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

na Slovensku chybaju ,akekolvek relevantne udaje o kvalite LPG. Tak som zalozil takuto temu nech si mozme povymienat skusenosti aspon medzi sebou.

Ja mam sekvecne vstrekovanie plynu holanskej vyroby AGS/TELEFLEX , vzadu vozim krpatu 42 lit nadrz namiesto rezervy. :(

Na lpg mam najazdene viac ako 30 000 km , a co sa tyka tankovania som dospel k tymto zisneniam.

Najnizsiu spotrebu dosahujem na LPG od :

Tomegas a Slovnaft (ECOplyn) (na tychto cerpackach mi bolo aj odporucane tankovat) plus minus sa spotreba pohybuje okolo 11,5 l

Skusal som aj ine cerpacky ,ale tam sa ta spotreba vyrazne zvysuje , na nadrz mam dojazd o 25-35 km menej. Zial o kvalite plynu spotreba nehovori, Tomegas je dovazany z nemecka je to kvalitny plyn, zevraj ma velmi velmi nizku sirnatost, ale maju ho len malokde , napr priamo v BA som nenasiel nikoho kdo by ho predaval. ECO od slovnaftu je ako mi hovorili viaceri rovnako kvlitny plyn ,ale z vyssimi hodnotami siri oproti tomegasu. U probugasu mam vyrazne nizsi dojazd teda vyssiu spotrebu ,ale skodovaci na forach ho povazuju za kvalitny. O flage mam zatial rozchadzajuce sa informacia ,ja osobne sa flage vyhybam.

07.01.2010 10:08

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Cafte sporaci smilesmile Tak pridam aj ja svoje skusenosti s cvrckami pod kapotou. Na LPG som dal prerobit Outbacka 3.0, 180 kW, modelovy rok 2007. Prerabka bola robena vo firme HV Gas v CZ. Dovodom preco prave oni, boli skusenosti viacerych Subaristov a p.Huvar robi prerabky na LPG uz hodne rokov a prave sa Subaru uz ma dlhorocne skusenosti. Dokonca robi prerabky aj pre predajcov Subaru v CZ a teda ma aj potrebnu podporu dealera. V aute mam namontovany splynovac Elpigaz, nadrz 71 l miesto rezervy. Po prestavbe spravili este diagnostiku motora. Nad 4500 otacok je nastaveny dostrek benzinu koli chladeniu a je tam namontovany aj flashlube koli mazaniu. Rozdiel vo vykone medzi jazdou na plyn, alebo benzin naozaj necitim. Citim to len na penazenke smilesmile .Dlhodoba priemerna spotreba je 12,5 litra a zaujimave je, ze styl jazdy nema nejaky drasticky vplyv na spotrebu. Pohybu je sa to +- 1 liter. Zaznam spotreby najdete Tu Na LPG mam aktualne najazdenych cca. 13000 km. Viem, nie je to vela, ale zatial som max. spokojny smile

13.01.2010 12:09

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

fiiha, tos to mas peknu spotrebu smile ja asi tiez pojdem do LPG na legacy. a prave preto mam jednu vysoko sofistikovanu otazku na teba silnu smile si schopny znizit spotrebu LPG po poziti fazule mexickej , ci hrachoveho privarku (vylucne s bratislavskou klobasou) ? smile

ja mam rad strukoviny, som si isty ze by som dokazal podliezt magicku 10L hranicu smilesmilesmile

smile

13.01.2010 12:42

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Fazule by ti moc nepomohly , prevazne metan ktory by si vdaka nim vyprudokoval by bol nepouzitelny pre LPG system, kde hlavnou zlozkou je propan a butan . Ale ked hovoris ze mas vysoku produkciu "prirodneho" metanu smilesmilesmilesmilesmilesmile, odporucam prestavbu lega na CNG co je vlastne stlaceny zemnny plyn a tam je metan, prave hlavnou zlozkou. Potom sa isto vdaka svojim produktivnym zdrojom dostnes na taku spotrebu, o ktorej by sa nam ani nesnivalo .......

smilesmilesmilesmilesmilesmilesmilesmile

13.01.2010 18:04

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Zdar vospolok,

LPG do Legacy 2L mam od fy Tartarini, zatial spravene 10k km. Co sa tyka citlivosti na LPG, necitim rozdiel Slov/Flaga/Jurkiki. Jedina uprava bola zmena odtrhu sviecok z 0.8mm (standard) na 0.65. Pomohlo to pri volnobehu, ide to "kludnejsie". Sporebou som tesne nad 10L, treba vsak povedat ze vyssie rychlosti. Ked budes jazdit 90km/h po dialnici, spravis to aj 8L/100km ;)

13.01.2010 23:35

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Ja mam standardne sviecky NGK BKR6E-11 a tie maju odtrh tusim 1,1 mm . A nemam ziadny problem smile

15.01.2010 08:43

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Plynari, taka vec osemetna vec ako vôla ventilov. Ako ziztit ci treba take skontrolovat/nastavit?

14.03.2010 19:19

http://www.greencar.sk/lpg/blog

ak by si chcel niekto pocitat nieco zaujimave :)

25.03.2010 11:02

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Je mozna legalna zastavba LPG aj do Rezy 2006 2,0R 160HP? Ma niekto skusenosti? Odporucenie montazneho strediska na zap.slo.

19.04.2010 13:53

Re: kvalita, spotreba LPG apod.

Nazdis. Myslim, ze aj Reza o ktorej pises je homologovana. Musis hladat schvalenie podla EHK 115 . Kazdy vyrobca si musi nechat homologovat zariadenie pre typ auta a motora. Vyrobcov je viac. Napr BRC: http://www.autogas.sk/115ESGI.htm , ale na nete je toho kopec. Adre si daval robit plyn v Abrahamove. Skus mu napisat interku, poraditi co a ako. Firiem je kopec, ale prekontroluj si, ci ma zariadenie ktore montuju aj tu homologizaciu podla EHK 115 . Tu si zadaj svoje auto a mozes si aj vybrat typ splynovaca http://www.doauta.sk/index.php?option=com_fabrik&Itemid=41&lang=sk Ak by si mal nejake otazky, kludne sa pytaj.. smile Zatial caf. smile

19.04.2010 19:35
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3390
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101