Diskusné fórum

Brzdy

Autor Správy

Re: Brzdy

una kardane zistis voli zospodu rukou velmi lahko. nesmie byt ziadna ani malinka (nie pozdlzna ale radialna), lebo je to rotujuca suciastka s dost vysokymi otackami. na poloosi v mieste klbov malu volu ucitis rukou, no casto to na vyrazne vibrovanie nejak badatelne nevplyva, iba ked uz je vola zvacsena a treba menit cim skor. tiez mam niekde na poloosi vpredu teraz volu, nebol vsak cas zistovat. niekedy mi to od 115 120kmh citelne vibruje ale niekedy je klud a takmer vobec. mam za to ze sa to premieta aj do trasenia volantu pri brzdeni, kedze automat je v stalom spojeni koleso-prevodovka-motor, ci pri rozbehu, ci pri brzdeni. takze ja idem objednat nove poloosi a bach ho tam.. :)

03.01.2018 11:29

Re: Brzdy

ahoj ufff, predtym nez budes objednavat, daj prosim ta vediet, mozno ze sa pridruzim ak nie je problem. 2,5 a 3,0 maju rovnake poloosi?

07.01.2018 15:03

Re: Brzdy

Čaute chlapi nedá mi neodporučiť Vám renováciu v solídnej dielni v ZH - Renova dávajú ročnú záruku na robotu stále budete mať originál poloosi,lebo nové budú len náhrada a po krátkej dobe ste znovu pri výmene.

07.01.2018 18:21

Re: Brzdy

ahoj, a mas s nimi aj nejake skusenosti? odporucania?

07.01.2018 18:42

Re: Brzdy

Fušerov by som nespomínal poloosiam sa venujú už nejaký piatok skús zavolať a daj vedieť čo a ako

07.01.2018 20:06

Re: Brzdy

tak som sa na nich pozrel, referencie su cca 50:50 pre a proti

07.01.2018 21:55

Re: Brzdy

Mám opakujúci sa problém s pískajúcimi prednými brzdami... Na určitý čas pomohla výmena platničiek. Po čase pískanie začalo znova... Tento rok boli vymenené aj kotúče, ale pískanie po krátkom čase začalo znovu... Účinnosť bŕzd je dostatočná (pred mesiacom som to ubrzdil pred srnkou... smile smile ), ale to pískanie mi lezie na nervy! Nepíska to stále, ale prerušovane, aj to iba keď sú kolesá v priamom smere. Viackrát som to vyfúkal stlačeným vzduchom, aby tam neboli nečistoty a drobné kamienky, dokonca vybral a povysával platničky, ale napomohlo... Vraj existuje aj nejaká špeciálna "antirezonančná" pasta na brzdy - máte s tým niekto skúsenosti? Čo by ste mi poradili?

14.09.2018 09:30

Re: Brzdy

To ti pískajú na Outbacku 2011? Aj mne na Legacy 2010, ale len keď idem pomalšie a je teplo, alebo keď sa trochu zohrejú. Keď vtedy riadne zabrzdím tak zase prestanú. Vo vyšších rýchlostiach mi nepískajú.

14.09.2018 11:42

Re: Brzdy

Ide ma už j€bnúť z tých pískajúcich bŕzd! Dávam im poslednú šancu - pri nadchádzajúcej prehliadke dám okrem platničiek vymeniť aj kotúče a zrepasovať strmene (piestiky). Tak som teda zvedavý... smilesmilesmilesmilesmile

19.06.2019 16:40

Re: Brzdy

Ja idem teraz s kamaratovou pomocou repasovat komplet vsetky brzdy, pretoze mi predne oblozenie uz zacalo indikovat opotrebenie a nutnu vymenu. Docasne som to vyriesil tak, ze som ten kusok plechu, ktory vydava kovovy zvuk proste odstrihol, kvoli STK smile.

Zistili sme, ze oblozenie brzdi dost nakrivo, pretoze spodny piest v strmeni je takmer uplne zadrhnuty a navyse vodiace capy sa tiez zadrhavaju. Takze idem menit vsetko vsade. Vodiace capy, piesty s prachovkami, oblozenie aj kotuce. Divne je, ze napriek tomu, ze predne stremene mam dvoj piestove, tak to oblozenie bolo zbrzdene velmi nerovnomerne. V strede skoro uplne a na krajoch slabo.

Dalsia divna vec, tykajuca sa druhovyroby je ta, ze nove oblozenie ma indikaciu opotrebenia len pre 1 strmen! Kupil som predne kotuce a oblozenie ATE, a indikacia opotrebenia je tam len pre jeden strmen.

Auto ma najazdenych len 106.000km, takze tie brzdy su originalne.

19.06.2019 22:18
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101