Diskusné fórum

Brzdy

Autor Správy

Re: Brzdy

V tom videu už to je úplný extrém a je to demontované, ale ak máš rameno nahodené a drží ti ho ešte tlmič, samotný stabilizátor, tak to ani nemusíš zbadať a taktiež skúška nemusí nič odhaliť, kedže na odhalenie treba k***a silnú páku, ktorou prekonáš odpor tlmiča + stabilizátora aj samotného silentbloku

Pohladaj po internete Subaru front lower bushing a uvidíš že ludia ich menia a to že je poškodený je vidieť hlavne až vtedy ak je rameno demontované

Netvrdím že je problém určite tam, ale venoval by som tomu pozornosť.

Ja som mal vzadu vybúchaný silentblok a ked som zhodil koleso a všelijak páčil videl som velké ONÉ a to som hladal vôlu nie jeden krát. Kde je chyba som zbadal až potom ked sa silentblok doslova zničil

11.07.2019 17:49

Re: Brzdy

To ti nepoškodilo aj rameno? Škaredé fotky! smile

12.07.2019 07:20

Re: Brzdy

Takze po 1.700km na dovolenke do Hrvatska mozem skonstatovat, ze spotreba mi klesla vyrazne viac ako o 0.5L. Keby som zo Zahrebu na sever a potom v Madarsku nesiel 150kmh, tak si to udrzim na 8.0L co povazujem na tom aute za slusne cislo pri plynulej jazde na hranici povolenej rychlosti.

21.07.2019 23:05

Re: Brzdy

Tak po serióznom zabehnutí nového brzdenia na prednej náprave musím konštatovať slabé kmytanie volantu počas brzdenia v stredných rýchlostiach, povedzme 60 - 100kmh.smile

28.08.2019 22:02

Re: Brzdy

Nechcel som vypisovať popredu, mne tiež začalo klepať volantom, ale kedže som nejak nemal čas ani chuť sa rýpať pod autom, tak som to pozeral až teraz. Musel som konečne nahodiť plastový podblatník čom som vytrhol ešte v zime, tak som hned pozrel aj tie uloženia predných ramien.

Pravá strana by ešte ušla, ale lavá je KO. Krásne je vidieť ako je utrhnutá guma. Uloženia už mám kúpené pár rokov a teraz ich len vymeniť a hned aj geometriu. Potom dám vedieť čo to urobilo s kopaním brzd

31.08.2019 17:04

Re: Brzdy

Uloženia v ramenách vymenené na oboch stranách, tiež som dal nové gumy na stabilizátor a výsledok je že trasenie volantu pri brzdení zmizlo. Najväčší problém som mal vytiahnúť spodný čap ramena z tehlice na pravej strane, ten som nemenil odkedy som mal auto a aj teraz po 160tkm a neviem kolko predtým bol stále vo výbornej kondícii, pekne držal polohu. Lavú stranu som menil niekedy pred 6 rokmi a aj to iba preto že pri pokuse ho vytlcť z ramena som poškodil závit.

Ten starý silentblok - ten menší mal ešte v gume zaliate také polmesiačiky z plechu = menšia vrstva gumy a vyššia tvrdosť. Náhrada Febest to nemá a ani žiadna iná náhrada

fluider: asi by som to na tvojom mieste vymenil, mna to teraz stálo iba strávený čas, všetky silentbloky mám kúpene aj vyše 6 rokov.

Dnes sú už dostupné (aspon pre moju generáciu Legacy) úplne bežne (kupujem cez Comco) a stojí to pár šupov. Teraz majú v ponuke aj viac značiek, Febest je z tých drahších, ale majú tam v ponuke aj predný za 3,5€ a zadný väčší za 6€ (Febest je 14,30€ + 11,70€, ale nerobím si ilúzie že sú kvalitnejšie). Kludne to vyrába jeden výrobca a ostatný to len prebalujú do svojich krabičiek a každý tomu dá inú cenu

náhrada Febest

náhrada Febest

Asi originál s polmesiačikmi z plechu

Asi originál s polmesiačikmi z plechu

detail poškodeného silentbloku

detail poškodeného silentbloku

06.09.2019 18:45

Re: Brzdy

No pekne! Ďakujem za informáciu aj podarené fotky. Dám to teda vymeniť, ešte pred zimou. Keď v BA nájdem ochotný servis. . Proti Febestu nemám apriori nič. Je to čínska značka, na Mazdu Premacy som mal od nich vnútorný homokineťák za 100eur (lebo iný sa aj tak nedal zohnať) a po 2 rokoch začal byť opotrebovaný tiež ako originál po 15 rokoch.

06.09.2019 21:33

Re: Brzdy

Ako som písal mám to už kúpené tak 6 rokov, vtedy to u nás nikto nemal a v CZ som nepochodil, chceli mi objednávku kúskovať a zbytočne by som preplácal za poštovné. Tak som to komplet objednal z PL. Vtedy som mal možnosť len origo, alebo Febest. Dnes je ponuka širšia, som dokonca našiel také čo vyzerá ako origo https://www.autodielyonline24.sk/sidem-10376267.html

06.09.2019 21:57

Re: Brzdy

Takze k mojmu problemu s trasenim pri brzdeni.Napokon vymena tychto veci a problem vyrieseny.Capy riadenia,tycky riadenia,manzety riadenia,tycky stabilizatora a nasledne geometria.

08.09.2019 19:56

Re: Brzdy

Keďže som si nevedel efektívne a dlhodobo poradiť s tými pískajúcimi brzdami, tak som pristúpil k radikálnemu riešeniu - k výmene. smile A bolo na čase! Kotúče na šrot a platničky na nule... smile Zistilo sa, že piestiky boli mierne pridreté, a tak brzdy trochu drhli. smile Teraz som zvedavý, ako dlho to vydrží... smile

04.10.2019 07:23
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101