Diskusné fórum

Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Autor Správy

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

branogas ak by som mal uvažovať ako momentálne uvažuješ tak si radšej kúpim novšie auto, novšie generácie sa pohybujú v podobnej cene , nehovorím že sú to zrovna nejaké "klenoty" ale netrpia na tesnenie pod hlavou, menej sa u nich vyskytuje korozia. Kupovať auto a uvažovať že budem možno meniť piestne krúžky, k čomu už by som teda urobil zároven aj ložiská kluky, zrepasovať hlavy, tak kašlem na to. Do auta sypem len tolko kolko treba a tú hranicu si určujem na základe trhovej ceny vozidla, teda nebudem kupovať / opravovať vozidlo kde by cena servisu bola polovica hodnoty auta. Spomínaš tu aj LPG, to je +- 1300€ na vrch. Či si zručný a vieš si kopec vecí urobiť sám nemení nič na tom že z tých pôvodných 2500€ by sa dostal kludne cez 4000€ len namontovaním LPG, nejaký repas motora k tomu a si razom na sume takmer 5000€ a za to už sa dá vyberať, ak by si dokonca nekúpil aj vozidlo s LPG

Outbacku sa síce Impreza rovnať nemôže ale v tomto prípade by som asi neváhal Impreza Wagon 2.0i LPG táto generácia trpí akurát tak na zadné ložiská kolies, a hrdzavý výfuk, na AB.eu máš ponuku novšej generácie Outback s LPG za 3000€ , len je to N1, treba sa spýtať kolko miest to má v TP

11.05.2013 16:28

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Nuž rob ako myslíš, ale kupovať auto s motorom , ktoré samé o sebe trpí na tesnenia pod hlavou, práve kôli tomu že to je prevrtaná 2.2i a stena medzi valcami je príliš úzka a preto sa tie tesnenia práve tam najčastejšie prepalujú a ešte do toho buchnúť LPG, kde vzniká trochu vyššia teplota horenia ako pri benzíne. smile Pred montážou LPG sa odporúča zabrúsiť ventily + sedlá, aby si bol s LPG spokojný a nie chodil neustále ladiť a nakoniec aj tak riešil problém ventilov. Navyše ako tu niekto spomenul je tam DOHC, kdež to u novšej verzie 115kW je SOHC, teda klasika vahadlo a nastavovacia skrutka.

Ozaj nie je ten novší Outback s LPG za 3000€ lepšia kúpa ? Zálohu si dal snád vratnú či nie ?

11.05.2013 17:44

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

ten co spominas za 3000 je na predaj uz pekne dlho. pisal som mu o to ked ho predaval za 4500 ale ked odpisal ze lpg je nie zapisane kaslal som na to.

11.05.2013 18:41

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Ceny si nájdeš v nejakom eshope, napríklad http://eshop.autoprima.sk/ cena tesnenia je 33,75€ bez DPH, čiže len za tesnenia dáš +- 100€, ked k tomu prirátam dalšie tesnenia ako pod veko, mali by sa dať nové štifty... Kolko vydržia povedať neviem ale ak to nebude dobre naladené tak kludne pár tisíc km.

Čo sa týka ventilov, tak sa tuším odporúča kontrolovať vôle každých 30tkm, ak treba nastaviť, motor musí von a ani to nie je zadarmo, lebo bud budeš objednávať krúžky na vymedzenie vôlí, alebo ich dáš obrúsiť nejakému strojárovi, čo tiež nebude hned. Sám si to komplikuješ

Čo sa týka novšej generácie a automatu, tak nevidím v tom problém, ak všetko funguje ako má, kludne aj s automatom, ale tak je verzia aj s MT, len nie je momentálne žiadna v ponuke za "dobrú" cenu

A k tej zálohe, neviem ako ťa to napadlo, ale absolutne by som nemal obavu že by mi daný kus niekto vyfúkol, zálohu nedávam, Prídem a bud berem alebo nechám tak.

Ak potrebuješ nutne vyšší podvozok tak Forester prevej generácie sa dá zohnať za velmi slušný peniaz a motoricky tie auta na nič vážne netrpia, ak netreba vyššie svetlú výšku tak kludne Legacy

11.05.2013 20:46

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Ahoj,

Prosím o radu. Od dnes som majiteľ Subaru Outback 2008 2.5 AT, bifuel. K autu bol len taliansky manual, tak by som potreboval vyriesit par veci. 1.Predny parkovaci senzor pravdepodobne KO. pri zaradeni D/R zacne v kuse pipat a prestane tak po 10-15sekundach. Pri parkovani a priblizovani k prekazke nefunguje. Zadny v poriadku. 2.Ako v kratkosti funguje tempomat? 3.Daju sa do NAVI dostat aktualne data? V priehradke som si vsimol CDromky.

Dakujem,

som tu novy , pre niekoho su to mozno banalne otazky tak sa vopred ospravedlnujem.

M.

17.05.2013 20:39

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

ahoj, pisem ti skusenosti z outbacka 2004, ty uz asi budes mat model po facelifte, takze neviem ci tam su nejake zmeny alebo nie hlavne co sa tyka tempomatu, takze:

1 - parkovacky ak odisli, tak s manualom ich neporiesis ... v tomto ti neporadim

2 - tempomat si ja zapinam na pravej packe pod volantom na konci takym cudlikom = po zapnuti mi zasvieti na pristrojovke cruise ked mam tempomat zapnuty, tak reaguje na pohyby packy

dole = zapamatat si aktualnu rychlost a drzat ju (pri stlaceni brzdy sa nastavenie zrusi a treba ho packou obnovit (pri pridani plynu a pusteni plynu rychlost klesne automaticky na nastavenu rychlost a netreba nic robit)

hore = obnovenie nastavenej rychlosti (napr. po stlaceni brzdy)

ku sebe = deaktivacia nastavenej rychlosti ale system si ju pamata, tak po kliku packou hore sa rychlost obnovi

pokial uz nastavenu rychlost mas, tak pohybom packy hore pridavas a dole uberas z rychlosti (podla manualu by to malo byt tak, ze jeden tuk prida/uberie 1,6km/h

ked si vypnes cruise tlacitkom alebo vypnutim motora, tak sa ti nastavena rychlost zrusi

Pisem to z hlavy, tak dufam, ze som sa nesekol, ked ano, tak ma opravte, prip ti co maju 2008 model, tak upravte ak to je u vas inak smile

3 - Udaje sa samozrejme daju dostat aj nove, potrebujes DVD s novymi mapami, par ludi ich tu ma, ale to je najlepsie riesit osobne na nejakom zraze ... akurat ma zaujalo, ze ak mas mechaniku este v priehradke spolujazdca, tak sice mas model po facelifte, ale este so starou mechanikou a asi ti nebudu fungovat nove mapy kompletne (nebudes moct proste vyuzivat vsetky funkcie ako POI, planovanie cesty apod. ... na modeli od r.v. 2008 (ale neviem ktory mesiac) sa uz mechanika davala do tunela medzi prednymi sedadlami a tam aj aktualne mapy funguju bezproblemovo

vela zdaru zatial smile

17.05.2013 23:04

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

dakujem za odpoved

  1. k tomu by som len chcel ci by sa niekto mohol vyjadrit ze to pipanie znamena ze su KO alebo nie. Ale v kazdom pripade nefunguju ako maju. Tak na co sa mam pripravit, ci planovat opravu/ vymenu.
17.05.2013 23:31

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Čaute Subaristi ako sa vám pozdáva tento fešák http://subaru-outback.autobazar.eu/25-gx-id8216277.html ?

S pozdravom Paťo

10.04.2016 15:47

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Nazdar vsetci, mal by som par otazok a dopredu dakujem za odpovede: Outback 11/2006 2,5 121 kW 4AT. Aj AT ma dvojhmotnostny zotrvacnik ci ten ma iba manual? Hrdzave sroby pri spodnych pantoch prednych dveri na oboch stranach o com hovori? Zraza sa tam voda, je to normalne? Tento model ma este stary stabilizacny system alebo novsi (odkial to zistim)? Je tento system vypinatelny? Zatial tolko, dakujem smile

14.04.2016 12:08

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

este som zabudol, je tam citit jemne trasenie volantom pri brzdeni, auto stalo asi tyzden, majitel povedal, ze brzdy sa musia zosuchat, treba s tym dlhsie jazdit... co myslite? inak je kupovane na SK, servisovane iba v Mikone...

14.04.2016 12:32
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101