Diskusné fórum

Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Autor Správy

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

čau drady.

powerflex by som nedával na outbacka, lebo je tvrdší než guma a oto je dosť vysoký - pokiaľ nechceš pretekať tak ho podľa mňa netreba.

alebo dať powerflexy, ale potom všade, na všetky podvozkové časti, aby sa to potom nebilo a nestalo sa, že sa ti kvôli jednému tvrdému siletbloku pošahajú ostatné.

s kľučkou ti neporadím :(

21.07.2017 20:50

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

hej, pietro, toto mi poradili aj v tej firme, ktora to predava. Uz mam doma silenty zn. SWAG smile dakujem za radusmile

21.07.2017 21:41

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Tak silenty vymenené. Trávenie je o niečo menej cítiť ale povedali mi ze musím vymeniť brzdy a to som ich menil pred rokom. Nádeji sa ani zfrezovat resp jedna strana už je ale druhú sa nedá lebo kotúč je veľmi zvlnený a asi by praskol...

27.07.2017 23:07

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Mal som na mysli trasenie nie trávenie a nedajú a nie nádeje smile

28.07.2017 12:44

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Ahojte, po piatich rokoch s Foresterom sa od vcera vozim na Outback 2,5i 121 KW, 2008, Bi-Fuel, AT. Krasne auto, jazdi to este o poznanie lepsie ako Forester, akurat si musim zvyknut na AT, ale vraj na dobre sa lahko zvyka smile

Vyrusuje ma vsak zvuk, ktory som postrehol pri prvej dlhsej ceste, pri testovacke som ho samozrejme nepoculsmile Mam pocit, ze vychadza z pravej prednej casti a znie to ako sustanie ventilatora (nie, nie je to ventilatorsmile ). Asi to nebude ani hucanie loziska, ani pneu. Prejavuje sa to uz od malej rychlosti, ked preradim do N, tak to prestane a pocut len motor.

Pri 17 rocnom Forestrovi som bol zvyknuty, ze len pravidelne menim/dolievam olej, semtam vymenim daky spotrebak a ziadne divne zvuky neriesim, vdaka comu nie som velmi skuseny Subaru servisak, co je aj dovod preco som si kupil dalsie Subaru.smile

Vie mi prosim niekto poradit co to moze byt, nech viem ci sa to, co zatial vyzera na super deal, nezmeni na epic fail... Dakujem vopred.

29.07.2017 07:23

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Neporadím ti ohladne šuštania, ale dám ti radu ohladne používania prevodovky - nikdy za jazdy nehýb voličom AT. Je to síce asi zvyk z MT že človek podvedome ide podradovať ked sa napríklad blíži ku križovatke, ale najlepšie je sa páky naozaj nechytať. Nevyradovať ani na semaforoch pokial to nie je ozaj velká križovatka kde čakanie na zelenú trvá dlhšie. Skrátka stále zaradené "D"

29.07.2017 08:03

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Dakujem za radu, budem sa toho drzat. Ono je to naozaj silny zvyk z MT, prve km som sa po rozbehu stale snazil zaradit 2,3. Na "N" som preradoval na parkovisku pri naozaj malej rychlosti, len aby som zistil ci ma zaradena rychlost vplyv na ten zvuk, dufam ze som tym nieco nedodrbal.

Teraz som to testol v kopci, smerom hore to bolo velmi slabo pocutelne, ale zato ked som isiel dole, tak to bol celkom hukot. Nieco take ako ked vam susplech sucha o cestu, len tlmenejsie.

29.07.2017 09:28

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Ahojte subaristi. Tak po cca pol rocnom hladani som konecne nasiel ten pravy kus a od vcera som majitelom Subaru Outback 2008. Auto vyzera celkom fajn, no ma par nedokonalisti, ale ked clovek kupoje jazdene auto tak s tym musi pocitat. Mam par otazok:

Na aute mi svieti kontrolka nivelacie xenonovych svetiel. Svetla svietia strasne na blizko. Skusil som kontaktsprayom nastriekat konektory na prednej a zadnej naprave pri cidle. Nepomohlo. Momentalne mam oba senzory demontovane. Chcel by som sa opytat ako to funguje? predpokladam ze cele cidlo je nejaky odpor. Nakolko konektor ma 3 vyvodu usudzujem ze riadiaca jednotka meria odpor nasledovne: Ak je celkovy odpor cca 200ohm, a medzi 1 a 2 vyvodom nameriam hodnotu cca 50ohm, medzi 2 a 3 vyvodom 150oh (=200-50). A ked pohnem tym klbikom, ktory tam je tak by sa mal odpor mierne zmenit. Ale to sa nedeje, kde moze byt problem? Da sa nejak ten potenciometer rozobrat a vicistit (vidiet ze je to lisovane z 2 casti cierna a biela). Alebo je potrebne kupit cele cidlo? Zda sa mi vsak podozrive ze ani jedno cidlo nefunguje, predpokladal som ze pokazene je len jedno a druhe je ok.

Dalsia otazka: Poradte mi nejaku sktranku odkial objednavate nahradne diely

Posledna otazka (zatial smile ) cital som o akejsi funkcii vyblikavani poruch, ale uz to bolo davnejsie a neviem to najst. Ako to funguje? Co treba spravit aby to vyblikalo poruchy? Diagnostiku zatial nemam, casom urcite zadovazim.

Dakujem.

12.08.2017 23:54

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

tu máš tému o xenónoch: xenóny

13.08.2017 13:55

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

caute, vie mi niekto odporucit nejaky program, kde by som mohol vyskusat, ako by vyzeralo moje auto na vlozenej fotke, keby som mal bielu strechu? existuje nieco take? samozrejme skicar vo windowse poznam smile rozmyslam nad bielou strechou kvoli tomu, ze auto je velmi horuce v lete aj vnutri... neznasam to...

28.08.2017 13:47
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101