Diskusné fórum

Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Autor Správy

Re: Subaru Outback 2,5 - pár otázok

Ahojte, po piatich rokoch s Foresterom sa od vcera vozim na Outback 2,5i 121 KW, 2008, Bi-Fuel, AT. Krasne auto, jazdi to este o poznanie lepsie ako Forester, akurat si musim zvyknut na AT, ale vraj na dobre sa lahko zvyka smile

Vyrusuje ma vsak zvuk, ktory som postrehol pri prvej dlhsej ceste, pri testovacke som ho samozrejme nepoculsmile Mam pocit, ze vychadza z pravej prednej casti a znie to ako sustanie ventilatora (nie, nie je to ventilatorsmile ). Asi to nebude ani hucanie loziska, ani pneu. Prejavuje sa to uz od malej rychlosti, ked preradim do N, tak to prestane a pocut len motor.

Pri 17 rocnom Forestrovi som bol zvyknuty, ze len pravidelne menim/dolievam olej, semtam vymenim daky spotrebak a ziadne divne zvuky neriesim, vdaka comu nie som velmi skuseny Subaru servisak, co je aj dovod preco som si kupil dalsie Subaru.smile

Vie mi prosim niekto poradit co to moze byt, nech viem ci sa to, co zatial vyzera na super deal, nezmeni na epic fail... Dakujem vopred.

29.07.2017 07:23

Neporadím ti ohladne šuštania, ale dám ti radu ohladne používania prevodovky - nikdy za jazdy nehýb voličom AT. Je to síce asi zvyk z MT že človek podvedome ide podradovať ked sa napríklad blíži ku križovatke, ale najlepšie je sa páky naozaj nechytať. Nevyradovať ani na semaforoch pokial to nie je ozaj velká križovatka kde čakanie na zelenú trvá dlhšie. Skrátka stále zaradené "D"

29.07.2017 08:03

Dakujem za radu, budem sa toho drzat. Ono je to naozaj silny zvyk z MT, prve km som sa po rozbehu stale snazil zaradit 2,3. Na "N" som preradoval na parkovisku pri naozaj malej rychlosti, len aby som zistil ci ma zaradena rychlost vplyv na ten zvuk, dufam ze som tym nieco nedodrbal.

Teraz som to testol v kopci, smerom hore to bolo velmi slabo pocutelne, ale zato ked som isiel dole, tak to bol celkom hukot. Nieco take ako ked vam susplech sucha o cestu, len tlmenejsie.

29.07.2017 09:28

Ahojte subaristi. Tak po cca pol rocnom hladani som konecne nasiel ten pravy kus a od vcera som majitelom Subaru Outback 2008. Auto vyzera celkom fajn, no ma par nedokonalisti, ale ked clovek kupoje jazdene auto tak s tym musi pocitat. Mam par otazok:

Na aute mi svieti kontrolka nivelacie xenonovych svetiel. Svetla svietia strasne na blizko. Skusil som kontaktsprayom nastriekat konektory na prednej a zadnej naprave pri cidle. Nepomohlo. Momentalne mam oba senzory demontovane. Chcel by som sa opytat ako to funguje? predpokladam ze cele cidlo je nejaky odpor. Nakolko konektor ma 3 vyvodu usudzujem ze riadiaca jednotka meria odpor nasledovne: Ak je celkovy odpor cca 200ohm, a medzi 1 a 2 vyvodom nameriam hodnotu cca 50ohm, medzi 2 a 3 vyvodom 150oh (=200-50). A ked pohnem tym klbikom, ktory tam je tak by sa mal odpor mierne zmenit. Ale to sa nedeje, kde moze byt problem? Da sa nejak ten potenciometer rozobrat a vicistit (vidiet ze je to lisovane z 2 casti cierna a biela). Alebo je potrebne kupit cele cidlo? Zda sa mi vsak podozrive ze ani jedno cidlo nefunguje, predpokladal som ze pokazene je len jedno a druhe je ok.

Dalsia otazka: Poradte mi nejaku sktranku odkial objednavate nahradne diely

Posledna otazka (zatial smile ) cital som o akejsi funkcii vyblikavani poruch, ale uz to bolo davnejsie a neviem to najst. Ako to funguje? Co treba spravit aby to vyblikalo poruchy? Diagnostiku zatial nemam, casom urcite zadovazim.

Dakujem.

12.08.2017 23:54

tu máš tému o xenónoch: xenóny

13.08.2017 13:55

caute, vie mi niekto odporucit nejaky program, kde by som mohol vyskusat, ako by vyzeralo moje auto na vlozenej fotke, keby som mal bielu strechu? existuje nieco take? samozrejme skicar vo windowse poznam smile rozmyslam nad bielou strechou kvoli tomu, ze auto je velmi horuce v lete aj vnutri... neznasam to...

28.08.2017 13:47

drady, ja občas používam toto:tuningcarstudio

ja som rozmýšľal nad čiernou strechou, ale práve to prehrievanie ma odrádza. možno by nebolo zlé dať aj na predné bočné okná priesvitnú fóliu proti UVčku

takto by to vyzeralo

takto by to vyzeralo

28.08.2017 20:15

Ahojte chalani. Tak svojho outbacka mam uz cca 3 tyzdne. Je to super auto o tom niet pochyb, no par veciam nerozumiem, viete mi poradit ci je to chyba iba v mojom aute, alebo je to seriovo?

1. ked od miesta sofera zapnem detsku poistku aby sa mi deti nehrali s oknami v zadu a nefunguje ani spolujazdcove okno, to by som este ako tak prekusol, ale to ze zadne okna nejdu ovladat ani z miesta vodica (kym detsku poistku nevypnem) s tym som sa este nestretol. Podla mna je to trochu smile a strasne otravne. Aj u vas je to tak, ci je to len chyba mojho auta?

2. Aku mate vzdialenost medzi kolesom a blatnikom v predu a vzdau? Sa mi zda ze mi asi odchadzaju samonivelaky, v predu mam cca 8cm medzi kolesom a blatnikom (vopcham tam 4 prsty) ale vzadu mam cca len 5-6cm medzi kolesom a blatnikom? Je to normalne? Kufor mam prazdny a nejazdim na LPG.

3. Je normalne ze ked zodvihnem auto na zdvihak (jedno koleso) neviem s nim pootocit, resp. len velmi tazko? Je to sposobene systemom AWD?

4. Ma OTB rocnik 2009 generacia BL/BP hillholder? Ak ano tak ten moj nefunguje...

30.08.2017 22:43

Ahoj. Mne takto fungoval zámok sťahovania okien na Mazde z 1999 aj funguje tak aj na Legacy 2010 BM/BRS. Neviem ako iné japonské autá, ale čítal som ponosy európanov na toto. Podľa mňa to nie je až taký veľký nedostatok.

Ak máš naozaj samonivelačné tlmiče, tak ti naozaj asi odchádzajú. Vymeň ich za obyčajné.

Zodvihnuté koleso sa musí točiť, ak nie je brzdené prevodovkou (zaradené P) alebo parkovacou brzdou. Ak máš automat, zaraď N.

Máš niekde vedľa volantu tlačidlo s ikonou auta na naklonenej rovine? <a href="http://Ikona

31.08.2017 09:17

Reakcia na príspevok od používateľa pietro235:

28.08.2017 20:15

drady, ja občas používam toto:tuningcarstudio

ja som rozmýšľal nad čiernou strechou, ale práve to prehrievanie ma odrádza. možno by nebolo zlé dať aj na predné bočné okná priesvitnú fóliu proti UVčku

super, dakujem ti za tip aj foto, auto uz ma vzadu tmave folie, na tetjo fotke boli este povodne vyblednute a predne bocne mam tiez folie. Ta cierna strecha je v lete taka horuca - samozrejme aj cele auto, ze ledva sa mozem dotknut laku. Z toho vyplyva, ze interier je tiez extremne rozhoruceny...

01.09.2017 21:48
Online sú
syncoku 10:29
Posledné príspevky
Re: Problematické štartovanie 13.12.2017  Sifon
Re: Tlak turba (Subaru Forester XT 2016 13.12.2017  peco
Re: Problematické štartovanie 12.12.2017  syncoku
Re: Esp 12.12.2017  krbo

Posledné články

• Subaru načrtáva budúci model WRX STI

Autor: miloxko
    Dátum: 05.12.2017