Diskusné fórum

Poistenie

Autor Správy

Poistenie

zdravim majitelov novych foresterov. kde a za kolko mate poisteneho (zakonna a havarijna) svojho tatosa? samozrejme pri havarijnej nie je cena ten najrozhodujucejsi faktor a preto ak mate aj dovod, preco ste si to poistili prave v tej vasej poistovni, napiste prosim aj ten. bolo by dobre aj uviest, ci to mate na sukromnu osobu, alebo vo firme. vdaka.

29.05.2012 16:46

Re: Poistenie

Ahoj Meloking, V prvom rade choď na www.superpoistenie.sk alebo http://www.poistnakalkulacka.sk/pzp-vypocet/?gclid=CKS6n_OWprACFYZJ3godExTdWw. Získaš prehľad o cenách PZP v jednotlivých poisťovniach. Oplatí sa potom osobne navštíviť top 3, lebo cena sa ešte dá upraviť, zjednávať, prípadne esšte ti vedia dať zľavu, hlavne keď vidia, ako sú na tom v porovnaní s konkurenciou. Ďalšia vec, dosť dôležitá, či chces k poisteniu asistenčné služby, alebo nie. Ja mám H6 Outback, ale uvediem koľko som platil/mal by som paltiť. Za predchádzajúce obdobie v Union ročná sadzba 209EUR, stým že po 10 mesiacoch bezškodového priebehu dostanem späť 10%, čo je 21EUR. Za nasledujúce obdobie ich cenová ponuka je 198EUR, ale je tu možnosť PZP bez asistenčných služieb. V tom prípade by to bolo 144EUR. Podľa horeuvedených webstránok však najlacnejšie vychádza Axa, 174EUR. Zajtra tam idem, aby som vedel, čo je v cene... Sú 2 novinky v PZP vychádzajúce zo zákona: Poisťovňa ti musí poslať 10 týždňov pred skončením poistného obdobia cenovú ponuku na nové poistné obdobie. V mojom prípade sa tak nestalo... Druhá vec, keď sa rozhodneš pre inú poisťovňu, ona by mala za teba vybaviť odhlásenie z tej pôvodnej (som zvedavý, či sa tak stane). Keď vybavuješ sám, výpoveď musíš podať najmenej 6 týždňov pred skončením poistného obdobia.

29.05.2012 21:20

Re: Poistenie

...ešte jedna vec..k havarijnej poistke sa neviem vyjadriť, ale pokiaľ dobre viem, že ju môžeš mať v inej poisťovni, ako PZP. Avšak je lepšie ju mať v jednej, lebo získavaš ďalšie zľavy...

29.05.2012 21:27

Re: Poistenie

Vdaka za odpoved. PZP ma zasa az tak netrapi. Tam pojdem jednoznacne po najlepsej cenovej ponuke.

Horsie je to s havarijnou. Chcel by som Allianz (osobne aj sprostredkovane velmi dobre referencie), ale ich cena je takmer dvojnasobna oproti napriklad Kooperative, ktora je zasa ale uplne hrozostrasna poistovna. Vraj taky nejaky zlaty stred je Uniqa, tak este opacim tu.

29.05.2012 23:51

Re: Poistenie

Ahoj mne tiez odporucili na havarijku alianz. Hlavne koli likvidacii poist udalosti. Vaj su naj... PZP mam v komunalnej 139 za STI . Tam isiel koli cene

30.05.2012 18:48

Re: Poistenie

Pri PZP treba ist jednoznacne po cene. Plnenie ide druhemu. Pri KASKU-havarijke je uz dobre pozerat na poistovnu. Allianz bude urcite z tych drahsich. Aktualne by som si daval pozor mozno na Groupamu, Wustenrot-v poslednom case sa tam mnozia problemy s likvidaciou a mozno aj Komunalna poistovna. Ak chces mat komplet poistku tak havarijka sa da doplnit o poistenie GAP. Základné poistné krytie - poistenie sa dojednáva pre prípad vzniku totálnej škody: a) poškodenia alebo zničenia vozidla b) krádež vozidla Podmienky havarijného poistenia často poskytujú veľa výhod, ak auto bude opraviteľné (nové náhradné diely atď.) Ale ak budes mať na aute totálnu škodu – krádež alebo haváriu, tak sa určí cena vozidla v dobe poistnej udalosti a klient viac peňazí nezíska. Cena auta klesá okamžite po odchode z brán autosalónu a pokles ceny je práve najväčší počas prvých 3 rokov od zakúpenia vozidla. Niektoré vozidlá môžu behom týchto rokov klesnúť až na 50% ich pôvodnej hodnoty. Este sa moze hodit poistenie pravnej ochrany. Tak by si mal komplet krytie.

30.05.2012 21:25

Re: Poistenie

vo wustenrote trval kryci list 3 dni. Nastriekat naraznik trvalo aj s vymenou 2. Koli likvidatorovy v poistovni ktory pocital 4 polozky na fakture 3 dni. Preto islo 2 subo do inej poistovne.

30.05.2012 21:36

Re: Poistenie

Ja som riešil poistnú udalosť na havarijnej poistke v Unione. Začiatkom novembra 2017 mi nejaká plastová tvarovka poškodila ľavý prah. Obhliadací technik z poisťovne to (pre moju veľkú spokojnosť) ohodnotil na výmenu, nie na opravu, a tak sa v Subaru BA objednal nový diel + lakovanie. Celá výmena trvala asi mesiac, zaplatil som faktúru, potom som papiere zaniesol do poisťovne a do 2 týždňov som mal peniaze naspäť.

Cena dielu: cca 300eur

Cena práce: cca 300eur

Bál som sa, či nebudú robiť problémy s preplatením faktúry, či sa nebudú vykrúcať, ale bolo to bez problémov. Takže som si ročné poistné 450eur už "vyplatil" naspäť, i keď oveľa radšej by som mal originálne lakovaný diel. Ani nie kvôli sýtosti nového laku, ale kvôli vyššej továrenskej kvalite lakovania.

15.01.2018 07:26
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101