Diskusné fórum

Predne svetla Outback

Autor Správy

Re: Predne svetla Outback

Reakcia na príspevok od používateľa fotograf:

14.09.2018 09:11

Nakoniec som sa na to vykašľal, lebo som zistil, že nejde iba o netesnosť (popraskaný polykarbonátový kryt), ale aj o zdegradovanú zrkadlovú vrstvu v reflektore. Tak som si dal vymeniť obe predné svetlá (formou repasácie, somozrejme aj s novými xenónovými žiarovkami) cca pred štvťrokom - zatiaľ spokojnosť. Som zvedavý, ako prežijú zimu - dúfam, že sa problém s rosením nebude opakovať.

formou repasacie?ako sa daju repasovat popraskane cire skla?o tych parabolkach viem,tiez sa na to chystam,ale tie skla mi kotrba nepobere...jedine ze druhe-pouzite,alebo potom uz funglace,ale to je palba...ak mas na tie skla dobry zdroj-sem s nim! zdendob@azet.sk

14.09.2018 11:41

Re: Predne svetla Outback

Zdravím páni, mám outbacka 2013, blbne mi ľavý predný xenón, občas naskočí, občas nie, zdá sa, že problém bude v štartéry (ak som to správne pomenoval)tej výbojky, v subaru v BB mi povedal, že samotný štartér sa nedá kúpiť, že je treba vymeniť celý svetlomet, čo je desatina ceny, za ktorú som kúpil auto, a to by som musel meniť obidva aby som nevyzeral ako z cirkusu. Ale v inom, neautorizovanom, servise mi našli nejaký štartér (číslo výrobku : 84965AG000 )za 355 s DPH. má s tým niekto skúsenosti? ... aby to nevyzeralo tak,že autorizovaný servis mi chce nanútiť nové celé svetlá, tak sa mám ešte v pondelok zastaviť a skúsime nájsť nejaké riešenie, práve preto píšem aj tento príspevok, aby som už dopredu vedel operovať s možnými variantmi opravy

19.09.2018 12:47

Re: Predne svetla Outback

Od Mikony nekupuj nič. Na www.amayama.com stojí výrobok s tým číslom 332USD, odoslateľné do 9 dní, z JAPONSKA !

Ak ti ten druhý servis vie za takú cenu zohnať potrebnú súčiastku, tak by som to riešil cez nich, ale určite nie cez autorizák.

19.09.2018 13:36

Re: Predne svetla Outback

Reakcia na príspevok od používateľa yohan38:

19.09.2018 12:47

Zdravím páni, mám outbacka 2013, blbne mi ľavý predný xenón, občas naskočí, občas nie, zdá sa, že problém bude v štartéry (ak som to správne pomenoval)tej výbojky, v subaru v BB mi povedal, že samotný štartér sa nedá kúpiť, že je treba vymeniť celý svetlomet, čo je desatina ceny, za ktorú som kúpil auto, a to by som musel meniť obidva aby som nevyzeral ako z cirkusu. Ale v inom, neautorizovanom, servise mi našli nejaký štartér (číslo výrobku : 84965AG000 )za 355 s DPH. má s tým niekto skúsenosti? ... aby to nevyzeralo tak,že autorizovaný servis mi chce nanútiť nové celé svetlá, tak sa mám ešte v pondelok zastaviť a skúsime nájsť nejaké riešenie, práve preto píšem aj tento príspevok, aby som už dopredu vedel operovať s možnými variantmi opravy

napis mi na vyssie uvedeny mail,daco mam...mas viac moznosti-ako si na tom so zrucnostou,popripade odkial si?

20.09.2018 21:03

Re: Predne svetla Outback

Reakcia na príspevok od používateľa zdin:

14.09.2018 11:41

formou repasacie?ako sa daju repasovat popraskane cire skla?o tych parabolkach viem,tiez sa na to chystam,ale tie skla mi kotrba nepobere...jedine ze druhe-pouzite,alebo potom uz funglace,ale to je palba...ak mas na tie skla dobry zdroj-sem s nim! zdendob@azet.sk

Zrkadlový povrch na parabolách sa nanáša nanovo (vrátane vypaľovania) a číre polykarbonáty sa menia za nové. Samozrejme - vymenia sa aj xenónové výbojky. Takto mi to povedali, že v tomto spočíva tá repasácia svetlometov. A bolo to tak. Jasné, lacné to nie je, ale určite je to lacnejšie ako celkom nové reflektory...

03.11.2018 14:41

Re: Predne svetla Outback

Minulý týždeň som bol zo svetlami v tej firme pri Martine. Svetlá sa menili na výmenu,moje si nechali, druhé zrepasované mi dali. Trvalo to asi hodinu - hodinu a pol. Všetko prebehlo super, svetlá svietia jak nové. Maximálna spokojnosť. Doporučujem.

05.11.2018 15:19
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101