Diskusné fórum

CVT prevodovka, vymena oleja?

Autor Správy

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

tak aj Mikona robí výmenu len cca4,5l oleja v 45, alebo 60tis km Asi najlepšie bude 45, 60tis čiastočná výmena a pri 90, resp.120 tis výlet do Prahy(resp. ak to zariadenie majú ešte niekde inde...)

ak niekto zistí, nech sa podeli s informáciousmile

22.01.2019 10:28

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

Ak sa meni polovica 5-6L oleja kazdych 45k, je asi preplach zbytocny luxus, nie? Videl som akej farby je ten olej po 45k.. a vobec to nie je nejaka cierna spalenina. Ceski bratia pisu, ze preplachuju nejakymi aditivami na rozpustenie necistot atd.. To by v konecnom dosledku mohlo mat aj negativny efekt.. Ak preplach ok, ale robil by som to len predpisanym olejom a nie este extra aditivami.. No a vymena filtra sa asi tiez neudeje.. Pochybujem ze to rozoberaju.. Za mna vymena kazdych 45k a ste v klidku.. smile

22.01.2019 14:31

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

20km od TN robia komplet preplach oleja v CVT,ak by mal niekto zaujem

23.01.2019 18:39

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

Preplach CVTecky nerobí na SK žiaden autorizovaný servis SUBARU! Je to dosť smutné!!!

Mal by sa dat urobiť preplach CVTecky aj na SK v servisoch na AT prevodovky kde by mali byt vybavený takýmto zariadením,ale nie sú to autorizované servisy. Ja som bol v decembri 2018 na preplach CVTecky v Subaru Liberec. Stalo to 10000 CZK. Na koľko mám ešte chvíľu auto v záruke, som to riešil v autorizaku.

P. S. U bratov Čechov je stále predpis ze náplň v CVTecke je doživotná. Výmena/preplach je len na odporúčanie a ak to nedáte urobiť záruku ste neporušili.

30.01.2019 00:20

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

Mazda používa hydromenič v automatoch, a robia aj preplach hydromeniča (pretože ani tam nestačí vyliať starú a naliať novú). Možno by sa vám oplatilo zavolať do slovenského Mazda autorizovaného servisu a zistiť, či dokážu spraviť aj preplach CVT prevodovky.

30.01.2019 06:20

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

Reakcia na príspevok od používateľa b@jo:

30.01.2019 00:20

Preplach CVTecky nerobí na SK žiaden autorizovaný servis SUBARU! Je to dosť smutné!!!

Mal by sa dat urobiť preplach CVTecky aj na SK v servisoch na AT prevodovky kde by mali byt vybavený takýmto zariadením,ale nie sú to autorizované servisy. Ja som bol v decembri 2018 na preplach CVTecky v Subaru Liberec. Stalo to 10000 CZK. Na koľko mám ešte chvíľu auto v záruke, som to riešil v autorizaku.

P. S. U bratov Čechov je stále predpis ze náplň v CVTecke je doživotná. Výmena/preplach je len na odporúčanie a ak to nedáte urobiť záruku ste neporušili.

S tým hydromeničom je to dosť zvlášte, lebo ten je uzavretý systém(aspoň v Subaru v Brne mi hovorili) a ak prestane fungovať mení sa celý ako spojka Výmena hydrokvapaliny v CVT... robiť to v inom servise ako SUBARU by som neodporúčal... SUBARU používa dva typy kvapalín podľa výkonnosti(Levorg má tu výkonnejšiu) originál je tam Motul, nemal by som odvahu nechať to počas záruky robiť inde... už na iný olej pozerajú dosť divne... V ČR na fóre je už jeden zakarbonovaný 1.6DIT motor(sacie ventily)prestal štartovať pár dní po 75tis kontrole v autorizovanom servise a v Subaru sa k tomu postavili, že za to môže jeho štýl jazdy a aditíva do benzínu MOils, smile Pritom od začiatku nasadenia priamovstrekových motorov sa vie že je to ich vlastnosť, keď tam cez EGR púšťajú spaliny do sania a nemá to čo oplachovať ako pri MPi...

Celkovo SUBARU v EU zastúpene súkromnými firmami sa správaju k zákazníkom ako macocha...miesto toho aby zaviedli preventívne čistenie, čo je operácia na 10-15 v ráci servis - na saní demontuješ jednu sondu a cez otvor striekaš za chodu motora čistiaci roztok v spreji za 7-8€ https://www.youtube.com/watch?v=Rw6FdAPX8ao

tak keď to zapečie musíš demontovať motor, rozobrať hlavy a v lepšom prípade celé chemicky, resp. mechanicky vyčistiť a zase zložiť cca 1deň?

Ako s CVT... nič netreba počas celej životnosti, majú len odporúčanie - ty sa rozhodni!! a keď sa niečo pobabre, povedia Ti, že si mal každých 45-60tis meniť...

Na každej servisnej sa pýtam ako je to z antikoróznou ochranou a že by som si preventívne dal urobiť nástrek dutí a podvozku... "no nie je to ako o EU výrobcov ..." tak mi to urobte... odpoveď, dohodneme sa na nejaký termín... ktorý mi dodnes nedali, prípadne nerobia, lebo by si tým zaniesli filtre v kabínach na striekanie, alebo zababrali zdviháky...

S takýmto prístupom som sa teda dávno nestretol

01.02.2019 11:02

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

Ahojte Subaristi. Mam Outbacka 2019 a mam taky maly problem. Tu kde som ja daleko v horach je teraz nejakych minus 5 stupnou. Takze stalo sa mi toto. Nastartoval som benzinak pockal som asi 10 minut pokial som ocistil auto od snehu. Zisiel som dole na asfaltovu cestu a tam predomnou bola dodavka tak som ju zacal objehat. Mal som 70km\h no jak som zacal pridavat tak som bol nejak inak zvyknuty proste pomaly mi pridaval a prevodovka revala. Je to tym ze bola este studena? alebo cim? lebo dal som auto zasoferovat priatelke.boli sme na ceste a zacali pipat pasy ona zastavila mala zaradene D a vypla motor ja som myslel ze z koze vyskocim a pri P nastartovala. tak mam uz dumky ci to nieje od toho. A ano uz nikdy nikomu do ruk nedam to auto. Dopredu DAkujem za vsetky odpovede

16.11.2019 22:21

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

Reakcia na príspevok od používateľa Viliam_outback:

16.11.2019 22:21

Ahojte Subaristi. Mam Outbacka 2019 a mam taky maly problem. Tu kde som ja daleko v horach je teraz nejakych minus 5 stupnou. Takze stalo sa mi toto. Nastartoval som benzinak pockal som asi 10 minut pokial som ocistil auto od snehu. Zisiel som dole na asfaltovu cestu a tam predomnou bola dodavka tak som ju zacal objehat. Mal som 70km\h no jak som zacal pridavat tak som bol nejak inak zvyknuty proste pomaly mi pridaval a prevodovka revala. Je to tym ze bola este studena? alebo cim? lebo dal som auto zasoferovat priatelke.boli sme na ceste a zacali pipat pasy ona zastavila mala zaradene D a vypla motor ja som myslel ze z koze vyskocim a pri P nastartovala. tak mam uz dumky ci to nieje od toho. A ano uz nikdy nikomu do ruk nedam to auto. Dopredu DAkujem za vsetky odpovede

Uz sa to tu tusim rozoberalo. Je to vraj nejaky ochranny mechanizmus prevodovky kedy neprenasa plny krutiaci moment na kolesa. Motor ide do otacok ale zrychlenie minimalne. Ja som to na mojom MY2010 este nezazil. Urcite to suvisi s teplotou oleja v prevodovke. Ak ti auto pred tym naozaj vrcalo 10 min na volnobehu je to trosku zlastne spravanie. A co sa tyka vypnutia motora v Dcku.. Stalo sa to uz aj mne a neregistrujem ziadny negativny vplyv na CVT.. smile

21.11.2019 13:13

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

Reakcia na príspevok od používateľa emco:

21.11.2019 13:13

Uz sa to tu tusim rozoberalo. Je to vraj nejaky ochranny mechanizmus prevodovky kedy neprenasa plny krutiaci moment na kolesa. Motor ide do otacok ale zrychlenie minimalne. Ja som to na mojom MY2010 este nezazil. Urcite to suvisi s teplotou oleja v prevodovke. Ak ti auto pred tym naozaj vrcalo 10 min na volnobehu je to trosku zlastne spravanie. A co sa tyka vypnutia motora v Dcku.. Stalo sa to uz aj mne a neregistrujem ziadny negativny vplyv na CVT.. smile

Super ďakujem za odpoveď. Táto stránka tento klub funguje lepšie ako hoci co u nás na Slovensku. Chlapci ste super.

22.11.2019 09:02

Re: CVT prevodovka, vymena oleja?

Reakcia na príspevok od používateľa Viliam_outback:

22.11.2019 09:02

Super ďakujem za odpoveď. Táto stránka tento klub funguje lepšie ako hoci co u nás na Slovensku. Chlapci ste super.

Ahojte priatelia Subaru, mám Forestra 2018 a moja skúsenosť s výmenou oleja v CVT prevodovke je trochu rozpačitá .... v servise v PO kde servisujem autíčko od zakúpenia mi menili olej v prevodovke po 45 tis. km a podľa fa bola výmena 8,5 l. Ďalší servis teda po 60 tis km som absolvoval v PP nakoľko servis PO bol v tom čase zavretý a prehliadku som už nutne potreboval a na moje počudovanie keď som prišiel po auto a pozrel som na Fa uvidel som opäť výmenu oleja v prevodovke no už 12 l !!! Na moju otázku a poznámku, že olej som mal menený po 45 tis. na čo som ich upozornil pri telefonickej objednávke servisu mi pracovník odpovedal, že oni majú výmenu oleja v CVT prevodovke po 60 tis. a že oni v systéme údržby nevidia čo bolo s mojím autom robené. V dnešnej dobe počítačov, kde sa systémy prepájajú a u autorizovaného servisu SUBARU je pre mňa nepochopiteľné, že jednotlivé pracoviská nemajú jednotný plán údržby a nemajú vedomosť o ich aute teda o aute Subaru !!! Autíčku to síce nepoškodilo no mne to vyhnalo cca 250 € z peňaženky ...smilesmile S pozdravom JARDO

23.11.2019 10:12
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3390
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101