Diskusné fórum

otázky o cvt prevodovke

Autor Správy

Re: otázky o cvt prevodovke

Sorry, ze az teraz, ale dako som nemal poslednu dobu cas. Mam za sebou 4000km, obcas som sa snazil pocuvat zvuky pri zastavovani a nezacul ani nezacitil som nic takeho ako popisujes.

19.01.2013 23:58

Re: otázky o cvt prevodovke

Zdravim pani, som tu uplny novacik a dovod preco som tu je samozrejem ze chcem kupit Outback 2.5 CVT na LPG. Len v dakych recenziach som cital v dvoch pripadoch velku staznost na CVT prevodovku. Mozno to pisala konkurencia, tazko povedat.Preto sa Vas chcem opytat ci mate dake problemy s CVT (okrem kliknutia o ktorom tu citam). Dakujem za rady, pripadne dajte vediet na co si mam dat pri kupe Outbacku pozor. Dufam ze budem buduci spokojny Subarista, Dakujem Milan

07.03.2015 08:42

Re: otázky o cvt prevodovke

Čital si asi Ivanove patálie,škoda že sa mu to stalo s prevodovkou držal som mu palce.Teraz už ma tušim inú značku.A tú cvt ktorú si doviezol ako náhradnú tak je tušim na predaj na aukre.Ja mam tiež cvt a zatial ok,ale je v podstate nové.Doležite su pri cvt výmeny oleja čim viac mesto a ťahanie vozika tým častejsie ale zhruba 40 tis.K technickym veciam nech sa vyjadria skúsenejsí.

07.03.2015 15:01

Re: otázky o cvt prevodovke

Pravdepodobne ano, asi hovorime o tom istom Ivanovi. Outback co chcem ja ma nabehanych par tisic. V podstate nove auto. Pockam, ci sa este niekto negativne vyjadri, a uvidim. Dufam ze s LPG do tohoto auta nebyva problem. Je ich vela na LPG. Dakujem Milan

07.03.2015 19:16
555
avatar

Re: otázky o cvt prevodovke

CVT ma limitovany tocivy moment na cca 400Nm, tak nie je plan to prekrocit a pravidelne sa meni kvapalina, funguje.

07.03.2015 19:23

Re: otázky o cvt prevodovke

Myslím že sa tam písalo hlavne to že to CVT nevedia opraviť, neexistuje na to žiadna repasná sada - lepšie povedané nič sa nedodáva/nepredáva, jedine kúpiť celé CVT za nekresťanskú cenu.

07.03.2015 19:51

Re: otázky o cvt prevodovke

V europe to je trochu problem,ale v amerike kupite aj tu poslednú podložku.Videl som repas subarackeho cvt v casopise venujucom sa at prevovkam a nepripadalo mi to nejako neopravitelne.Mechanici co sa tomu venuju,keby mali diely by to asi zvládlli.Holt ich je málo pokazených.Hadam vydá časom subaru nejakú sadu na repas.Ked som sa na to pýtal vo viacerých servisoch tak ešte žiadnu nemali na opravu tak nevedia.Menili po nehode ale to išlo cez poistovnu.Hlavne menit olej oni mali na začiatku teoriu doživotnej náplne,ale na tu chybu už prišli.A v nových servisných manualoch je už výmena po 60 tis repektive 40.

07.03.2015 21:58

Re: otázky o cvt prevodovke

ja budem jazdit cvt dlhodobo az od zajtra,ale co musim spravit este dnes je sypat si popol na hlavu. lebo som kedysi povedal, ze na CVT si doteraz polamali zuby aj velikani typu audi/VW a to sa stane aj subaru. mylil som sa. smile<br> aj ja som videl ten casopis, kde rozobrali cvt prevodovku - nie som si ale isty, ci slo o repas resp. len uvazovali o takejto moznosti. v kazdom pripade dobry repas sa da spravit len vtedy, ked su k tomu OEM komponenty.<br> na druhej strane - okrem jedineho pripadu- nepoznam nikoho,kto by mal patalie s CVT a to sa tu uz predava par rokov, teda existuju auta s nalietanymi 150-200k km. takze zatial by som povedal jedno, Subaru tu ich CVT asi spravilo dobre.

08.03.2015 08:00

Re: otázky o cvt prevodovke

Ok, pani. Ukecali ste ma. Ak pojde vsetko podla mojich predstav tak uz coskoro sem budem pisat ako majitel Subaru Outback smile . Ak sa este niekto vyjadri, potesi ma to. Dakujem za poznatky. Milan

08.03.2015 08:30
555
avatar

Re: otázky o cvt prevodovke

Ktory srandista vam nahovoril neopravitelnost CVT? Otvoril som si Subaru Fast a je tam cela CVT s jednotlivymi dielmi.

Diesle mali dlhsi cas moznost objednat iba polomotor a aj to uz je na diely, i ked spravidla je skoda v rozsaho polomotora.

08.03.2015 12:30
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101