Diskusné fórum

otázky o cvt prevodovke

Autor Správy

Re: otázky o cvt prevodovke

Mozes na to prosim poslat link? Som to hladal, ale neuspesnesmile dik Milan

08.03.2015 13:15
555
avatar

Re: otázky o cvt prevodovke

To je objednavkovy system, ktory maju v servisoch a distribuuje ho samotne Subaru podla regionov.

08.03.2015 15:03

Re: otázky o cvt prevodovke

Reakcia na príspevok od používateľa 555:

08.03.2015 12:30

Ktory srandista vam nahovoril neopravitelnost CVT? Otvoril som si Subaru Fast a je tam cela CVT s jednotlivymi dielmi.

Diesle mali dlhsi cas moznost objednat iba polomotor a aj to uz je na diely, i ked spravidla je skoda v rozsaho polomotora.

Každý vychádza z tej nie moc starej diskusie na CZ klube. Ono možno aj diely sú, problém je možno že personál nemá odborné školenie a teda také opravy nevie vykonávať.

Preškoliť "XY" ludí, nakúpiť sady náradia/prípravkov lacný špás nebude.

10.03.2015 14:54
555
avatar

Re: otázky o cvt prevodovke

Osobne nezarucne opravy prevodoviek davam robit ludom, ktori skoro dve dekady robia zavodne a AT a ak by islo o zarucnu, bol by som iba rad, ak by menili celu :)

10.03.2015 22:58

Re: otázky o cvt prevodovke

Čaute, trochu oživím tému CVT. Mám relatívne nového Oťasa 2015 2.0 CVT, nabehaných 13 500 km a v poslednej dobe som spozoroval dva prejavy, ktoré ma dosť štvú:

  1. Pri pomalšej jazde bez plynu, resp. len malom plyne, motor trochu šklbe - podobne ako keď máte na manuále zaradenú privysoký stupeň pri dojazde do križovatky. Vyjadrenie autorizovaného servisu: Už sme sa s tým raz stretli, SW nám neukázal žiadnu závadu, tak je to takto asi v poriadku, to si len prevodovka rozmýšľa, aký virtuálny prevodový stupeň zaradí. Na otázku, prečo to teda pretrváva aj po pridaní plynu, nevedeli odpovedať smile

  2. Pri nižších teplotách (pod nulou, ale nie veľa), keď naštartujem, hneď vyrazím a pokúšam sa zrýchliť, tak motor je vytočený do vysokých otáčok, ale na kolesá sa neprenáša skoro žiadny výkon a maximálna rýchlosť je tak 60. Nebezpečné je to napr. pri zaradení sa na rušnú cestu z parkoviska, kedy potrebujem výkon a ten tam nie je. Po minúte-dvoch sa to vráti do normálu. Vyjadrenie autorizovaného servisu: SW nám neukázal žiadnu závadu, tak je to takto asi v poriadku. Príčinu nevedeli, takže sa to snažili zavisť do stratena a tvrdili, že to je asi tak, ako to má byť a treba motor zohriať, kým vyrazím. Radšej bez komenára...

29.01.2016 09:25

Re: otázky o cvt prevodovke

Marco: mám forestíka MY13 2.0i s CVT a Tvůj bod 2) mám každý chladný den. Parkuji venku a když je zima, tak po nastartování vyskočí otáčky na cca 2500. Nechávám vždy motor běžět tak minutu (část na P a část na D+brzda), potom se rozjedu a po ujetí 200 m už otáčky skočí na normál. Po 300 metrech mám křižovatku, kde se potřebuji rozjet a vždy v pohodě. Podle mne se jedná o "ochranu" motoru, aby se olej rychleji distribuoval a beru to jako standardní chování.

31.01.2016 13:10

Re: otázky o cvt prevodovke

Díky za odpoveď, celkom si ma ukľudnil. Na mojej služobnej Ochcáfke s DSG som to nepozoroval, takže to naozaj asi bude CVT fíčura. Má ešte niekto takúto istú skúsenosť?

01.02.2016 09:48

Outback 2015 2DCVT

Mam ho cez pol roka 28tkm a od zaciatku som spozoroval jeden problem a to ze obcas ked pustim plyn na dobeh mi cele auto zacne cukat ako keby motor chcel dobrzdovat auto alebo nerozopla spojka tiez som spozoroval ze okamz.spotreba vtedy je medzi 3-6L pritom v normalnom rezime dobehu mi ukazuje vzdy 0,2L. Ked zastavim je z predku citi smrad ako keby nieco horelo. Deje sa to tak raz tyzdenne a trva to do najblizsieho vypnutia motora po znovunastartovani uz je zasa vsetko v poriadku na nejaky cas. mam 28tkm takze o 2tyzne pojdem na kontrolu ale ked som im to oznamoval bolo mi povedane ze s tym sa este nestretli. Tak dam vediet pisem len preto lebo som laik a asi ma budu chciet v servise odbyt ze je to v poriadku. Asi to bude nieco podobne ako ma MARCO

04.03.2016 09:55

Re: otázky o cvt prevodovke

ahoj Wolf nie je to sposobene regeneráciou dpf? Vtedy sa snazi motor drzat v zatazi koli teplote

04.03.2016 12:21

Re: otázky o cvt prevodovke

Reakcia na príspevok od používateľa wolf:

04.03.2016 09:55

Mam ho cez pol roka 28tkm a od zaciatku som spozoroval jeden problem a to ze obcas ked pustim plyn na dobeh mi cele auto zacne cukat ako keby motor chcel dobrzdovat auto alebo nerozopla spojka tiez som spozoroval ze okamz.spotreba vtedy je medzi 3-6L pritom v normalnom rezime dobehu mi ukazuje vzdy 0,2L. Ked zastavim je z predku citi smrad ako keby nieco horelo. Deje sa to tak raz tyzdenne a trva to do najblizsieho vypnutia motora po znovunastartovani uz je zasa vsetko v poriadku na nejaky cas. mam 28tkm takze o 2tyzne pojdem na kontrolu ale ked som im to oznamoval bolo mi povedane ze s tym sa este nestretli. Tak dam vediet pisem len preto lebo som laik a asi ma budu chciet v servise odbyt ze je to v poriadku. Asi to bude nieco podobne ako ma MARCO

Tu druhu temu, kde si mal tuto otazku som zmazal.smile

04.03.2016 21:25
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101