Diskusné fórum

otázky o cvt prevodovke

Autor Správy

Re: otázky o cvt prevodovke

zdar,tiez mam otasa 2010 s necelymi 200tkm a vobec ziadny problem s cvt.Jasne ze tomu hned nenakladam ked je este ktomu takato kosa tak tym duplom.Ale viem ze ma pusti hned do vyssich rychlosti.

02.03.2018 17:33

Re: otázky o cvt prevodovke

Cau, ja mam otasa 2010 2.5, prva vymena oleja v CVT bola az teraz na 122000km. Radila ale bez problemov, 2 rozdiely ktore som postrehol:

  • auto stichlo ( zas nie velmi, lebo mam o minimalne jednu dieru vo vyfuku viac )

  • pri dobrzdovani na semafor skor “vypne”; pred vymenou chvilocku drzalo otacky hore az potom klesli na volnobeh alebo pri jazde dole kopcom ( brzdenie motorom) pomalsie stupaju otacky

Ale za studena ci tepla isla / ide okamzite do otacok, ziadne obmedzenie ako Tebe... smile

@fluider :

Spominas kovove castice, ktore odoberaju teplo... kolko kil pilin by mal mat v prevodovke, aby sa toto dialo? smile

05.03.2018 19:20

Re: otázky o cvt prevodovke

Vzhladom na obrovsky rozdiel mernej tepelnej kapacity specialnej ocele a prevodoveho oleja by tych pilin nebolo treba vela. Zvysenie hustoty tejto zmesi tiez nema dobry vplyv na mazanie a chladenie. Ani retaz zanesena jemnym bordelom nefunguje tak ako ma.

05.03.2018 19:49

Re: otázky o cvt prevodovke

Ahojte SUBARACI ozivim tosku tuto temu aby som nezakladal novu. Som majitelom XV 2.0i CVT cca 10mesiacov docital som sa ze cvt prevodovka sa prisposobuje stylu jazdy a musim uznat ze na zaciatku som ju aj trosku povytacal no poslednych x-mesiacov som sa skludnil a jazdim tzv. predpisovo a v automatickom rezime no vcera som isiel a skusil som si dat do manualneho rezimu a stalo sa mi to ze som mal zaradenu 3ku a chcel som predbehnut vozidlo tak som si podradil do 2ky a pridal plyn no auto malo max 2200ot a aj ked som dal plyn na podlahu tak otacky nestuply okamzite ale stupali pozvolne a aj rychlost isla pozvolne hore. Trosku som bol z toho vyvedeny z miery a prepol som si na automat. Tam vsetko v poriadku. Styl mam taky ze ked potrebujem mu dat okamzity vykon tak s plynovym pedalom si to pripravim a tak predbieham. Nestretol sa niekto s niecim podobnym? Este to opat vyskusam ked pojdem na dlhsiu trasu no v najblizsej dobe nemam naplanovane nic dlhsie ako do skolky a spät smile

27.01.2020 21:13

Re: otázky o cvt prevodovke

Reakcia na príspevok od používateľa kryznik:

27.01.2020 21:13

Ahojte SUBARACI ozivim tosku tuto temu aby som nezakladal novu. Som majitelom XV 2.0i CVT cca 10mesiacov docital som sa ze cvt prevodovka sa prisposobuje stylu jazdy a musim uznat ze na zaciatku som ju aj trosku povytacal no poslednych x-mesiacov som sa skludnil a jazdim tzv. predpisovo a v automatickom rezime no vcera som isiel a skusil som si dat do manualneho rezimu a stalo sa mi to ze som mal zaradenu 3ku a chcel som predbehnut vozidlo tak som si podradil do 2ky a pridal plyn no auto malo max 2200ot a aj ked som dal plyn na podlahu tak otacky nestuply okamzite ale stupali pozvolne a aj rychlost isla pozvolne hore. Trosku som bol z toho vyvedeny z miery a prepol som si na automat. Tam vsetko v poriadku. Styl mam taky ze ked potrebujem mu dat okamzity vykon tak s plynovym pedalom si to pripravim a tak predbieham. Nestretol sa niekto s niecim podobnym? Este to opat vyskusam ked pojdem na dlhsiu trasu no v najblizsej dobe nemam naplanovane nic dlhsie ako do skolky a spät smile

ahoj.. v manualnom rezime ti prevodovka simuluje klasicky automat a CVT efekt zanika. ked zaradeny stupen pretlacis k obmedzovacu automaticky zaradi vyssi stupen.

28.01.2020 08:28

Re: otázky o cvt prevodovke

to emco: no mne otacky nesli hore tvarilo sa to ako zamrznute alebo ako nudzovy rezim ze ta nieco obmedzuje aj ked mas pedal na podlahe tak ti otacky nepusti vyssie ako 2500. No dnes rano som to skusil a vsetko sa javilo tak ako ma byt smile

28.01.2020 09:17
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100