Diskusné fórum

Vytapajuce sa Subo

Autor Správy

Re: Vytapajuce sa Subo

Ahojte, odvcera mam s Legom dost trapenie, vytapa sa. Samo, nicim nepachnucou vodou. Vody v chladici je presne tolko kolko ma byt. Klima chladi ako ma. Akurat, ze celkom dost kvapka na nohy spolujazdca.

Zistili sme to vcera na zraze, ked Mihovi zacalo kvapkat na nohy. Moznost zatecenia do interieru vymenou skla asi pred dvomi mesiacmi by som mozno uplne nevylucil, ale vcera aj cely tyzden predtym boli 30+ teploty a bez dazda, takze by som to aspon pre tento pripad nechal tak. Ked som odchadzal vecer zo zrazu tak som to ako tak vysusil, ked som po dvoch hodinach prisiel domov tak som z tade nazbieral odhadom mozno 2dcl vody /asi 15 napitych utierok vody/. Voda sa robila /vytekala/ aj ked bola klima vypnuta /ale to mohla byt len nejaka zostatkova zatecena/. V tom teple som vydrzal ist bez klimy asi len 35km, videl som ze kde kvapkalo kvapka dalej, tak som ju zapol.

Momentalne mam vodu napitu v molitane pod nohami spolujazdca aj sediaceho za nim, tak sa to snazim trocha presusat, vybral som spolujazdcove sedadlo von, aby sa dal ten tapacirung nadvihnut.

Vybral som aj prepazku pred spolujazdcom, voda vyteka z niekade ako je naznacene tu. Ked som stal na mieste tak vykvapkalo /v pomere 1:500 voci tomu co dnu/ aj z tej hadicky z kade ma vytekat kondenz z klimy. Od motoroveho priestoru je taka troska vlhky ten prechodovy molitan, kade ide klimova rurka dnu do kabiny /moze byt vlhka aj oddnu/. Pelovy/kabinovy filter je suchy.

V stredu som objednany na zdvihak do servisu. Nejake napady co este porozoberat, pokukat? Zufaly nie som, ale nastvany dost. Zajtra skusim este zavolat do JRT, co mi povedia, ci sa s tym uz stretli.

Diky za kazdy podnet. mx.

23.06.2013 12:41

Re: Vytapajuce sa Subo

Cau, ano ano bolo to vesele. Kedze dlho bolo sucho, umyvarka asi nie takze jedina voda "vznika" pri prevadzke klimi (kondenz). Ved na to AC bolo vymyslene. . Kazde slusne auto to odvadza pod seba, takze nastartovat, pustis klimu na plne pecky pozeras pod auto kde sa robi kaluz. Staci tuto hadicku prepchat drotom a malo by to fungovat.<br> Zaujima ma este ako sa to prejavovalo pri prejazde zakrut? Povedzme ze tu hadicku pod auto mas upchatu, voda sa volade hromadi preteka dnu. V zakrute nespliecha?

23.06.2013 14:36

Re: Vytapajuce sa Subo

Cau Milos, ja som to mal tiez, ale mal som auto este v zaruke. Tak som zasiel do Mikony a tam mi to na pockanie odstranili - povedali mi, ze je to kondenz z klimy, trebalo precistit neaku hadicku, ale presne aku neviem... musis hladat... ale urcite je to tento problemsmile

23.06.2013 15:00

Re: Vytapajuce sa Subo

chlapci diky za povzbudzujuce slova :) je to strasne, vsetko je tam mokre, bol som este prezistit, ci nahodou nie su upchate odtokove kanaliky pod sklom vedrovym testom, ale vsetko tecie kade ma, tu hadicku ak sa podari tak prepcham, len sa musim dostat pod auto, len mi nejde dohlavy, kolko sa tej vody vyraba, po 5 minutach vrcania by si mal mat pod sebou celkom slusnu kaluz podla tohto, teraz ked je tapacirung prec tak normalne vidis v barzakej jamke na podlahe ako sa minijazierko naplna pred ocami...

neviete ako vyberiem rozumne tie vzduchove rozvody pod sedadlom spolujazdca, ide to az niekde za radio a mam taky pocit, ze ked to skladali tak v inom poradi ako by som to ja teraz chcel rozobrat :( chcel by som aspon trocha pozdvihat tu izolaciu nech preschne, najhorsie je ze si potopu vsimnes az ked je auto plne vody

hadicka je svina, ak sa mi podari dam tam taku s vacsim vnutornym priemerom, marcel zblnkat to mozno aj zblnkalo, ale domov som isiel po tych okreskach dost rychlo a hlucno na to, aby clapkanie pocut nebolo :)

zatial jedina pozitivna vec z tohoto je, ze uz viem kde je umiestnena RJ, pod topankami spolujazdca

23.06.2013 16:04

Re: Vytapajuce sa Subo

ktej hadicke by mal byt pristup aj zvnutra viem ze som ju raz zo zvedavosti vytiahol von bol vtom vcelku sajrajt ale kedze ja nemam klimu tak ten kondenz sa tam vtakej miere netvori, mala by byt presne tam ako si to zakruzkoval skusil by som oddeklovat ten kryt ventilatora a tam to urcite uvidissmile

24.06.2013 08:13

Re: Vytapajuce sa Subo

ahoj sokyno, diky za radu, skusim to este trocha porozoberat ak bude poobede pocasie vludne, ale aj tak je to zvlastne, ze to je vymyslene tak, ze kondenz vyjde hadickou alebo donutra auta, cistenie hadicky sa asi stane pravidelnym cistenim pri kazdej navsteve servisu, lebo ak by sa to stalo v zime a aj by mrzlo tak neviem ako to popresusam...

24.06.2013 08:21

Re: Vytapajuce sa Subo

no pri tychto teplotach to preschne rychlo fakt o drzku by to bolo vzime mal som mokro pod soferovimi nohami vcelku sranda ked sa korculujes v autesmile nakoniec pomohlo intenzivne fukanie teplovzdusnou pistolou a namiesto koberca na zimu uz budem davat gumu smile

24.06.2013 08:26

Re: Vytapajuce sa Subo

ahoj sokyno, ano, mal si pravdu, ked som to este trocha rozobral tak sa tam ta hadicka objavila. Dala sa pekne vytiahnut cez dieru v podlahe a prefukli sme to riadnym prudom vody. Aby to znova az tolko nevymyslalo, tak som to poistil paskou. Nechal som to tak ako je, lebo sa tam drzi este stale dost vela vody v tom pogumovanom pod tym plastom na rozvod vzduchu. Som sa chvilu vozil, tak som nastavil klimu na 15st a nechal ist, tak uz kvapka kade ma. Hadicka je dost pokrutena, tak asi v nejakom zahybe ostavala voda a hromadilo sa trocha neporiadku, priemer hadicky je myslim viac ako postacujuci. Takze problem vyzera byt vyrieseny :) Cistit by to islo ale asi len nejako podtlakom, nie fuknut bordel dnu.

PS: casom fotky zmizli, tak tu su znovu https://gallery.cistynos.sk/index.php/s/y2nEwj2K2M9cRXB

25.06.2013 17:09

Re: Vytapajuce sa Subo

tak je to predsalen trosku ine ako umna tam ta hadica nema az tak zvratene tvary ale ako vravis najlepsie je to dostat von precistit a hotovka inac ta RJ je tam dost nebezpecne ulozena trosku viac vody a ohen je na streche. Pekna fotodokumentaz tusim niekde mame temu navody tam by si to mohol dat ak si najdes cas niekomu by sa to vcelku mohlo hodit smilesmile

26.06.2013 09:50

Re: Vytapajuce sa Subo

caute,

smilesmilesmile kurnik sopa smilesmilesmile tak sa mi teraz hodi tento navod, (vdaka Miloxkovi) predvcerom som si vsimol jazierko u spolujazdca a zacal som nadavat, toto iste sa mi stalo u Audi ale tam to bolo za spolujazdcom a pripisoval som to nehode, ze skrutila sa kasna alebo co... no ale u Subaru tiez? nehoda nebola tak co??? ako tak som to vycistil ten koberec, potom jedna 150 km cesta a zase plno vody... to snad nie je mozne... tak aspon viem, ze kde chybu hladat. Otazka je, ze v tomto pocasi ako dlho mi to bude schnut... este by som rad vedel, ci fakt treba vybrat ten koberec a ak hej, tak ako? tazko sa to dava spät?

26.09.2016 07:43
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100