Diskusné fórum

Co som dnes urobil na svojom Subaru

Autor Správy

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

a chystame nove tehlice

nove spodky pre BC racing BR

nove spodky pre BC racing BR

07.07.2016 19:29

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Dnes som si robil dobre tlmenim. Hej, vyfuk to prehlusi, ale tie dvere sa tak pekne zatvoria. Uplna mnamka.

20.07.2016 23:15

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Tak dnes som konecne vymenil predne tehlice s loziskami 5x114 z 2005+ prerobene na 5x100 diky majo subaruparts a nove brzdy vpredu zatial je to super uz na pocit hadam to uz bude aj brzdit jedno lozisko bolo chytene a druhe uplne KO

10.08.2016 18:26

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Dnes gulaky whiteline

01.09.2016 18:57

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Moje Lego sa dočkalo repasu, tesnenia pod hlavami slzili tak muselo prísť na výmenu. Najhoršie je že to slzilo na zvody a to potom smrdelo do interieru pri zastavení trebárs na semafóre. Zvody dosť otrhané = výsledok jazdenia po lesných cestách ked sme chodili na hríby. Podmienky trochu hardcore - doslova na ulici, po pri tom lepiť dlažbu v dvoch miestnostiach. Auto rozhádzané od soboty a finišovalo sa utorok zváraním výfuku za stredným dielom. Samozrejme zabrúsené sedlá ventilov + nové guféra, pretesnenie olejovej pompy, nová vodná pumpa. Výmena oleja v prednom diferáku, zadný som nechal tak lebo mám dojem že bude potrebovať tiež údržbu. To nechám zatial na iný víkend. Najväčšia haluz bola ked som zistil že nemám tesniaci tmel na papierové tesnenia, tak som kvôli tomu pálil z NM do TN do OBI lebo pondelok bol sviatok a nechcelo sa mi obehávať čerpačky či niečo také majú aby som nestál kvôli takej blbosti. Zhánať po susedoch bola tiež možnosť, ale to by človek zabil viac času telefonovaním a čakaním či sa dačo našlo ako trvala cesta do TN a späť

01.09.2016 21:58

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

smile Mám len jeden dotaz prečo si ten motor nedal von? ved to je pár skrutiek na silentoch 8 na prírubach a 4 na AT plechu, práca potom ide lepšie ako sa celý čas naklánať dnu, a ten motor važi ani nie 130kg z pavúkom, dvaja zdatný junáci ti ho z úsmevom na tvári prenesú až do garáže. smile, meral si rovnosť bloku?

02.09.2016 09:45

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

To je ten problém že garáž síce je, ale je v nej "bordel" ako motorky, zváračky, pásová pila, stlpová vrtačka, bicykle... Navyše na Legacy je krátka, má len 5m a to by sa pekne na prd chodilo cez dvere, ked že auto má skoro 4,7m. Za druhé nemám zdvihák na motor a keby som ho aj mal tak by s ním nebolo ako manipulovať - musel by som ho nechať na dvore aj s motorom. Garáž je pod barákom čiže úplná patália

Druhú garáž staviame už asi 4-5 rokov (robí sa všeličo iné čo garáž odsúva, lebo tú tolko netreba), kde bude všetko potrebné aby sa dalo normálne robiť. Preto som písal že taká hardcore práca, lebo toto len tak nikto na ulici nerobí. samozrejme vytiahnutý motor by bola lepšia robota

Kvôli rovinnosti bloku a hlav sa nestresujem, jednak to nebolo "uvarené" tak nemá byť prečo problém, som myslel či si hlavy nelíznem v práci, ale nebolo treba.

02.09.2016 11:04

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Blok ani tak problem nie je ako hlavy ci su zarovnane... a hlavne spravne dotahovanie sroubou momentmi...

inak som uz videl robit hlavy takto ze motor bol v auta... atmo sa robi dobre a lahsie ako turbo... len by som vzdy motor dobre vyumyval nez sa to rozobere...

02.09.2016 11:32

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Tam nie je len správny moment, ale aj ten haluzný postup ako povoliť o 180° a následne zasa doťahovať

02.09.2016 12:11

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

jop robil som to smile tych 180 podla oka :)

02.09.2016 12:22
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101