Diskusné fórum

Co som dnes urobil na svojom Subaru

Autor Správy

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Má niekto kožené poťahy v Legacy 07? alebo aspoň nejaké, ktoré sedia na tie sedadlá?

21.06.2019 12:09

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

keďže žiaľ rádio z číny po 3 rokoch prestalo správne fungovať a hralo samo od seba na plné pecky a nedalo sa vypnúť, bol som nútený ho odpojiť a zasa používať origo rádio. zatiaľ ešte ostalo zapojené len ako obrazovka kvôli cúvacej kamere, ale už je objednaný čisto iba monitor. ktorý to dotykové rádio nahradí.

23.06.2019 20:38

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

23.06.2019 22:31

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Dnes som ho vyumyval a navoskoval pred zimou ;>-

24.08.2019 16:49

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

nove zadne tlmice, nove disky aj dosticky na vsetkych kolesach, nove prave predne lozisko. ostal este kardan, ten ale skusim dat opravit a nie vymenit.....

11.09.2019 13:51

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Na mojom Legacy sa ozval štartér, občas sa stalo že som počul také zakvílenie. Takže rozborka, vyčistiť od bordelu z uhlíkov a samozrejme aj uhlíky na konci životnosti. V mojej US 2.5i je štartér 23300AA49A, pri EU verziach sa vyskytuje iba pri 3.0i

Na opposedforces.com som šiel vyhladať ND (23337AA150), ale v cenníku ND Subaru sa táto položka vôbec nenachádza. Iba celý štartér za krásnych 917€ Diel som našiel rôzne po internete v USA, ale často "Out of Stock", alebo zasa predávali diely iba do USA.

Predajcu som nekontaktoval, či vie alebo nevie potrebný diel dodať. Tak som vypátral že ten štartér používajú vo velkom Toyoty, ale kody už neviem a následne som sa dopracoval na Aliexpres, kde som to kúpil za 13€, ale iba čisto plast s uhlíkmi. Subaru to predáva vrátane zadného hliníkového krytu (V USA okolo 40USD). Doručenie z číny bolo presne za 1 mesiac a z hladiska kvality v podstate bez rozoznania voči originálu. Výmena mi zabrala cca 1hod. Trošku horší prístup, treba očkový klúč "14" tvaru "C" aby sa človek dostal po spodnú skrutku a pre rozobranie samotného štartéru ešte treba segerové kliešte na mini krúžky(3-10mm), musel som si dokúpiť.

V pláne je repas zadnej nápravy, mám poškodený hlavný silentblok pravého zadného ramena, kúpil som obe celé druhé ramená z PL vrátane kotúčov, brzd, nábojov, snímačov ABS za smiešnych 70€. Tie sa repasujú (opieskovanie, náter, nové silentbloky, trubky, skrutky...) vrátane brzd a potom sa to len vymení kus za kus, aby auto dlho nestálo. A ako bonus som za dalších 70€ kúpil zadný diferák z Forestra 2.0R 116kW 5MT VA1REK-XR, ktorý je LSD a má identický pomer 4.111 ako môj VA1REG-XJ z Legacy 2.5i 4AT.

10.05.2021 19:27

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Update prác... Takže nápravy prešli repasom, trošku prúser že som si nakúpil nové skrutky, ale nemal som správne matice (M12x1,25), tak som musel trochu kombinovať so starými, ale je to len estetická vada. Prúser bol že som si neobjednal silentbloky do zadných ramien, cez ktoré sa nastavuje odklon. Čakal som vyše týždna, dosť ma to zdržalo.

Náprava musela ísť dole celá, pretože na LZ strane bola vybitá jedna diera pre skrutku, už tam bola drážka tak 1cm dlhá, pričom to na jazdných vlastnostiach nebolo cítiť. Takže vyvariť obrúsiť a vypilovať dieru . Ale už je hotové, vpredu rovnako výmena silentblokov + tlmiče + horné uloženia. Auto je stabilnejšie, ale najväčší rozdiel cítim na brzdách, kde po výmene kvapaliny to brzdí citelne lepšie. Vzadu sa urobila konverzia z plných 274mm na vetrané 290mm. Seriovo som mal teda vpredu 294mm a vzadu 274mm, teraz mám 294/290mm, europske verzie majú vpredu 277mm a vzadu 274mm A ešte samozrejme swap zadného diferencialu za samosvorný. Teraz ked je dvihnutý zadok, tak sa obe kolesá otáčajú rovnakým smerom, predtým sa točilo jedno vždy opačne. V zime to bude o čosi lepšie

...práve na geometrii

...práve na geometrii

29.05.2021 21:04

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Veľmi pekne. Budem musieť aj ja oživiť nápravy nech to má úroveň. Ja som si dal vylestit svetlomety, http://www.lestenie.com\" rel="nofollow">www.lestenie.com. veľmi odporúčam. Ja som za 50€ nadšený.

29.05.2021 21:11

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Ja som sa dnes konečne dotlačil k výmene sviečok, ktoré sú v mojom motore EJ204 minimálne 70.000km čo mám auto ja a možno aj 100.000km. Podľa nemeckého manuálu by sa mali meniť 30.000km. Dotlačil som sa k tomu lebo som na EK mal vysoké CO, hodnota 0,333 na znizenych otáčkach. Ešte neviem, či to pomohlo.

Robocičká to bola vskutku parádna, ruky mám dorezane ako po šichte v kameňolome. Bez nejakej pomoci na telefóne a od suseda by som to na parkovisku asi rovno podpálil. No ale podarilo sa po 4h ! smile Prvý krát v živote som menil sviečky. A zrovna na boxery smile.

Musela ísť preč baterka a nasávanie vzduchu až po vlnovec, vrátane airboxu s rezonatorom. Namiesto predĺženia na orech som používal kĺb z góly, pretože tam je málo miesta.

Kamarát mi povedal,keď uvidel tie sviečky, že sa čuduje že to vôbec naštartovalo. A tiež, že tie fotky nemám nikomu ukazovať tak vám ich ukážem smile, som zvedavý na reakcie.

Ľavá predná sviecka

Ľavá predná sviecka

Zadné sviečky, ľavá aj prava

Zadné sviečky, ľavá aj prava

Zadné sviečky, detail na asi najhoršiu sviecku

Zadné sviečky, detail na asi najhoršiu sviecku

Zadné sviečky zase

Zadné sviečky zase

Pravá strana motora

Pravá strana motora

03.06.2021 21:17

Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru

Prvé sviečky čo som menil po kúpe boli daleko horšie, niekde som tu aj zavesil fotky. Už si nepamätám či len jedna bola total zlá, alebo boli dve také že už elektroda bola normálne utavená, odtrh bol na nej aj 2mm a auto na také normálne chodilo.

Mne sa stalo horšie. Bol som teraz na STK a vyletel som (dočasne spôsobilé) pre chýbajúce bočné smerovky. Nuž mám US a tá ich jednoducho nemala, som myslel že to je blbý vtip. Takže som objednal druhé spätné vo farbe z PL za 120€. Podla aktuálnej metodiky kontroly vozidla na STK, musí mať vozidlo na boku smerovky, je jedno či v blatníku, alebo v spätnom zrkadle, ale skrátka musí...

A potom sa človek dozvie aj také veci, že majitel Pioniera 21 si dnes musí dorábať brzdové svetlo, lebo inak neprejde STK. Tvrdo idú po STK a následne sa to prenáša na totálne prísne kontroly. Nuž máme vysoký priemerný vek vozidiel a vtip je v tom že u nás prechádzalo bez problémov 98% z nich a niekde v nemecku kde majú podstatne nižší vek áut, prechádza bez problému len 70%. Ako je to možné...

Ak mal niekto nejaký nedostatok ako ja, tak aj keby som šiel inde, tak to je prvé čo sa kontroluje, či boli nedostatky odstránené, nikto si to nevezme na triko, žeby to pustil, že to netreba.

06.06.2021 07:17
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101