Diskusné fórum

Outback jazdne vlastnosti

Autor Správy

Re: Outback jazdne vlastnosti

Ahoj neviem aky mate pocit vy z outbacka niesom zvyknuty riadit neake rychle sportove auto a zo zaciatku sa mi to zdalo fajn, ale cim dlhsi na tom jazdim mam pocit ze to stoji za hovno smile uplne chyba spatna vazby od predku hupe sa to a naklana a neskutocne nedotaca. Chcel by som ten podvozok vyhodit a asi skusim zohnat neako Bilstein z Legacy BH5 GTB, to by malo byt komfortne ale sportove podobne ako SpecB cize neaky dobry kompromis. - chcem sa zbavit nivelakov vidi sa mi ze su uz nizsie - nedam za to 800 ani 1000€

ak dam Bilstein z Legacy o kolko to bude nizsie? (nechcem ist velmi nizsie)ked tak podlozky

ake ma byt idelane rozlozenie vahy u tazkeho awd 60/40 predok/zadok?

14.01.2014 12:40

Re: Outback jazdne vlastnosti

este som nasiel v prirucke Outback 943+742=1685, 56/44 , takto by to malo byt otazka je jak to je na mojom starom srote s plynom a bez tlmicov asi to pojdem ceknut? dobre ak teda by som chcel zmensit nedotacavost tejto skrine mozem ist az k 60/40?

14.01.2014 13:12

Re: Outback jazdne vlastnosti

Takto hlboko som sa s tym nikdy nezaoberal, ale v kazdom pripade mi makky podvozok tiez vadil. Pravdou je, ze som mal zadne nivelaky na prd. Ked som potom hodil Kayaba tlmice a Rallitek overload pruziny auto fajn stvrdlo a je aj kusok vyssie. Viac mi to takto vyhovuje. Ta nedotacavost je mrzuta, no to uz je asi len o technike jazdy a treba s tym pocitat.

14.01.2014 13:18

Re: Outback jazdne vlastnosti

No neviem ci mozes len tak nahodit tlmice z GTB, ide oto ze otas je od lega zdvihnuty nielen tlmicmi ale aj vymedzenim prednej a zadnej napravy od karoserie, v amerike je bezne ze to davaju dole outbacky na legacy podvozky ale musis prednu napravu odkrutit vyhodit medzikus, vymenit zadne silentbloky predneho ramena, a tak isto vyhodit medzikusy zadnej napravy a nahadzat tlmice pruziny z legacy ja mam vzadu na legu +35mm podlozky je to potom nastejno z outbackom

Outback

Outback

14.01.2014 13:53

Re: Outback jazdne vlastnosti

Reakcia na príspevok od používateľa bcjr:

14.01.2014 13:18

Takto hlboko som sa s tym nikdy nezaoberal, ale v kazdom pripade mi makky podvozok tiez vadil. Pravdou je, ze som mal zadne nivelaky na prd. Ked som potom hodil Kayaba tlmice a Rallitek overload pruziny auto fajn stvrdlo a je aj kusok vyssie. Viac mi to takto vyhovuje. Ta nedotacavost je mrzuta, no to uz je asi len o technike jazdy a treba s tym pocitat.

a nerobi to zle ked mas vpredu nieco uplne ine jak vzadu?

14.01.2014 13:59

Re: Outback jazdne vlastnosti

Reakcia na príspevok od používateľa Sokyno:

14.01.2014 13:53

No neviem ci mozes len tak nahodit tlmice z GTB, ide oto ze otas je od lega zdvihnuty nielen tlmicmi ale aj vymedzenim prednej a zadnej napravy od karoserie, v amerike je bezne ze to davaju dole outbacky na legacy podvozky ale musis prednu napravu odkrutit vyhodit medzikus, vymenit zadne silentbloky predneho ramena, a tak isto vyhodit medzikusy zadnej napravy a nahadzat tlmice pruziny z legacy ja mam vzadu na legu +35mm podlozky je to potom nastejno z outbackom

fuha tak o tom vymedzeni som nevedel a kebyze nacham vymedtenia tam kde su (nechcem ist moc dole) a dat tam tie podlozky nad tlmice cim si to vela ludi zvysuje tym padom by to mohlo sediet len neviem aku vysku si mam objednat? predok 20 zadok 30? inak mozno ich necham spravit z plneho duralu a tym padom by sa dali zbrusit lebo tie plechove su pevna vyska

ale co ten silentblok predneho ramena je iny Legacy vs Outback?

aha ved nech je jaky chce ja mu nebudem nijako blizit necham ho tam de je na rameni ja len vymenim tlmic s pruzinou aj s hornym ulozenim

14.01.2014 14:20

Re: Outback jazdne vlastnosti

NO ide oto ako ho budes chciet mas vysoko, ak normalka tak jednoducho objednas tlmic z legacy aj pruzinu a hodis nato 40mm, ako som vravel ja mam lego +35+LPG a je narovnako z outbackom ten ma sice cez 230Tkm takze uz trosku moze pokulhavat najlepsie ak si das tie podlozky spravit z masivu dural silon hlinik to je jedno ale daj si ich spravit z viacerych kusov dajme tomu 30mm+5mm+10mm a takto si to budes moct jednoducho stelovat podla gusta. ano ten silentblok je iny ale ked to nechces davat dole tak ostava,tie plechove podlozky sa mi nepacia ja mam zelezne ponorene do farby aby to nekvitlo,

podlozka

podlozka

14.01.2014 14:33

Re: Outback jazdne vlastnosti

wow jaky kus zeleza smile to ma 2kg inak nemas vykres? predny sa da najst tu v neakom vlakne aj v ceskom klube ale ten zadny som nikde nevidel

14.01.2014 14:51

Re: Outback jazdne vlastnosti

CIm viac zeleza tym lepsie rozlozenie vahy zadok predok smilesmilesmilevykres nemam ja som len dal dole tlmic a skreslil si to na papierik dal to spravit a kde je ten papier uz nik nevie ale cosi si pametam ze bol rozdiel outback legacy tak najlepsie bude ak si to skreslis alebo skus rada ci nahodou nema vykres

14.01.2014 15:00

Re: Outback jazdne vlastnosti

poslal som ti vykres na mail

14.01.2014 16:45
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100