Diskusné fórum

Motor WRX 01 - nízky výkon

Autor Správy

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

Mám otázku, kde začať, keď má môj motor slabý ťah a malý výkon. Sériovo by mal mať motor 218HP a 290Nm no brzda ukázala 194 a 233Nm... Tak som začal riešiť, čo by to mohlo byť. Vyhodením „uýasného“ originál! BOV HKS som nameral 204HP a 244Nm, ale stále nie som na sériových hodnotách. Poraďte, čo riešiť ako ďalšie? Auto má 74tis. km, vymenený olej (MOTUL 300V 5W40), olejový filter, pal. filter. Je mi jasné, že auto nemusí mať sériové hodnoty, lebo každé auto je iné, len druhá WRX má aspoň 266Nm a ťah oproti mojej je znateľne lepší. Predtým, než začnem meniť ďalšie veci, tak by som chcel zmerať kompresiu a tu je moja ďalšia otázka, kde, za koľko a ako, lebo prístup je dosť zlý a istý nemenovaný SUBARU servis za to chce 100€. Poďte do mňa smile

24.02.2010 13:21

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

semtex , ta odchylka nie je nejako drasticka...ale urcite to treba riesit. byt na tvojom mieste, zacal by som s klasikou - benzinom. jednoducho by som nadrz vyjazdil do sucha, vymenil palivovy filter (ak si ho este nemenil,alebo nevies kedy bol meneny) a natankoval plny kotol na nejakej dobrej pumpe . ak nezaberie ,siel by som dalej. najcastejsim problemom byva spinava vaha vzduchu. momentalne neviem,ci je vobec mozne zmerat samotnu funkcnost vahy - pri takej relativne malej odchylke ,aku mas ty asi ani nie... tiez by som popozeral potrubie za turbom,ci ti niekadial neunika natlaceny vzduch .

kompresiu valcov by som meral az ako jednu z poslednych veci. pravdu povediac, skor si myslim ,ze to auto uz je trosku vydojene - moze slabsie tlacit turbo atd. atd.

24.02.2010 13:50

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

Braňo, ta odchýlka je dosť drastická, teba aspoň pre mňa, lebo som zvyknutý, že vždy nameriam min. sériové hodnoty smile Ako som ale písal, pal. filter sa menil hneď a tankujem len V-Power Racing na SHELLke. Moja chyba, že som to nenapísal hneď a tak isto, že som vyčistil aj MAFko, keď som menil K&N šišku späť na sériový AIRBOX. Čiže, môžem nechať kuknúť nejaký únik tlaku... Neviem, či je „vydojené“, ale uznám, že sa dá auto vydojiť aj za menej ako 74tis. km smile Koľko by malo tlačiť sériové turbo?

24.02.2010 14:52

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

problem moze byt pri merani dost zavisi akym koeficientom ti to prenasobili lebo je rozdile vykon na kolesach a vykon motora to asi vies seriovy tlak turba je u wrx 0,9 bar meraj ho na 4-5 sutpni nie na 1-2 tam ho nedosiahnes motor s takymi km moze byt ako novy a aj totalne na odpis zavisi kto ho mal pred tebou a hlavne ci su tie km ozaj prave aj na subaru sa daju stocit km a 01 zo 75 tis to je taky maly unikat ze

24.02.2010 15:19
555
avatar

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

Semtex ma k dispozicii este druhe WRX a to bez ohladu na koeficienty, tlak v gumach, rotujucu hmotnost, nastavenu hodnotu bar tlaku a podobnych veci, akym velmi slusne povedane, od..vaju na brzdach pri tomto aute az do 50PS s prstom v nose, to proste ide pomalsie. Posledna verzia je, zaneseny kat. Ide sa skusat druhy. Ale o tom cisteni MAF som nevedel. Cim si to cistil, MAF nema rad cistenie?

24.02.2010 21:10

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

Ako pise 555, nejedna sa len o data z brzdy, mam moznost priameho porovnania dvoch identickych aut. Vcera sme kukli oba KATy a su ako NOVE, tak ideme skusit, co hovori tlak turba... Este vas nieco napada?

25.02.2010 09:35

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

ja by som sa este raz zameral na MAF. ako napisal 555 , nemaju moc radi cistenie...skus zohnat nejaky novy /resp. senzor z auta,ktore taha....mozes aj zo svojho druheho (teda nevim ci to je rovnaky typ ,lebo ho nepoznam smile )

25.02.2010 10:53
555
avatar

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

...upchate hadicky, ci solenoid, pripadne nahradeny nespravnym restriktorom, podpaleny waste gate, zle nastavena oska actuatora /ak to bol velky talent.../, turbo v prdeli, rozvody posunute o zub /mal som osobne a az po vymene za nove zrazu auto ozilo/, MAP dava zly barotlak, nespravny odtrh sviecok, slaba baterka ...

25.02.2010 11:31

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

MAFko prehodit mozem, to nie je problem, ale zaujima ma este kolko voltov by malo davat na volnobeh a kolko pri FULLE PULLE smile A 555 to co pises je generalka auta, kym sa k tomu vsetkemu clovek dostane... A kto by mi to spravil, aby sa tomu aj rozumel a nestalo ma to kupu noveho motora?! smile

25.02.2010 12:34
555
avatar

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

Zacni menej invazivnymmi pracami, ked si mal dole dowpipe, dalo sa kuknut na ten WG, ale ak mam byt realista, sviecky a z fabriky posunute rozvody som zazil, to sa da pekne skontrolovat.

25.02.2010 15:52
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101