Diskusné fórum

Motor WRX 01 - nízky výkon

Autor Správy

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

555, sviecky su pri ich umiestneni dost invazivny zasah smile Ten WG mozeme kuknut, ale neviem, ci chalani budu vediet, ako vyzera podpaleny WG. Dnes ideme skusit este seriovy BOV z STI, ci nahodou aj seriovy nemam nejaky vadny... A dufam, ze mi bude z STI pasovat a nebude mi robit nejaku sarapatu s RJ smile A skusim este tie rozvody, ale tak isto neviem, ako na to prideme, ze su o zub preskocene.

25.02.2010 16:05
555
avatar

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

WG ma strbinu na obale, alebo na tej placke, a prefukuje. Rozvody, oddeklujes tie plasty po bokoch a natocis si motor tak, aby si dostal remenice vaciek a remen do oznacenych pozicii, spravidla je to aspon trosku vidiet aj po dlhsom case.

25.02.2010 21:47

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

Včera sme prehodili sériový BOV z STI, má rovnaké označenie ako na WRX, čiže beriem, že sú rovnaké a je to trošku lepšie, alebo je to len pocit. Rozhodne musíme pátrať ďalej. Skúsime ten WG a rozvody a v nedeľu tá diagnostika koľko nám bude tlačiť turbo...

26.02.2010 10:58

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

neviem odkial si ale ak by si stale nevedel preco ti auto nejde ako ma tak skus tu: http://www.jrt.sk/ oni ti isto budu vediet pomoct a poviem ti ze som bol uz vo viacerych subaru servisoch a oni su suverenne najlepsi a naviac maju normalne ceny, myslim ze servisna hodina je tam 25 eur alebo tak lebo to budes hladat ako ihlu v kope sena tu zavadu, ked aj zistis ze nema napriklad dostatocny tlak turba tak nebudes vediet pricinu, takisto by ti trebalo urobit diagnostiku a mozno by pomohol aj reset ecu a to je u tvojho auta mozne len cez diagnostiku moze ti kludne ukazovat zle nejaky senzor a preto ho zle davkuje, aku mas spotrebu pri normalnej jazde?

01.03.2010 09:24

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

V JRT som bol na celý deň, robota super, cena tiež. Prišli sme na to, že motor je v 100% stave, tlaky ako nový motor+rovnaké na každom valci, čidlá, tlak paliva, turbo, MAF, MAP všetko super, ale auto aj tak ide divne. Už som zo zúfalstva kúpil aj novú prednú lambadu a aj tak nič. Čakám ešte na zadnú. Asi to načipujem a kašlem na to smile

12.07.2010 09:19

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

no co ti mozem na 100% odporucit je ze ak motor nejde ok tak ho nijako neupravuj a najprv vyries zavadu. ak sa skontaktujes s hocijakym seroznym upravcom tak ti isto povie to iste a nebude ochotny ti na tom nieco robit, lebo to zakratko moze mat vazne nasledky. ja ta chapem ze ta to isto stve ze to nejde ako si si predstavoval, ale upravovat motor na ktorom nieco nie je ok z dlhodobeho hladiska isto nie je ta spravna volba. zmeral si uz aky tlak ti tlaci turbo a ci ti tlaci stale rovnomerne? moze sa stat ze niekto menil predtym hadicky okolo turba a zabudol tam dat restriktor a teraz turbo ide, ale nedosahuje dostatocny tlak, cize auto ako tak ide, ale nepeckuje ako ma. lebo ak je motor ok, tak to by ma najskor napadlo, neviem ci ti v jrt budikom odmerali aj aky tlak turbo tlaci alebo ci si to uz robil sam, ak ano daj vediet aky tlak si dosahoval, od akych otacok a ci bol konstantny a od akych otacok klesal. a motor ma nizky vykon stale alebo len v nejakom poli otacok?

12.07.2010 15:13

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

Maximalne suhlasim, nerob upravy pokial nevies kde je chyba. Mala banalnost moze narobit vela skody. Este k zakladu problemu, ako divne to ide? Mas tam isto orginal ECU a vsetko co k tomu patri? Z vlastnej skusenosti viem ze mi auto "neslo" ako ma, a na brzde sme namerali o 15% menej! ako papierove hodnoty. Motoricky a technicky vsetko bolo OK. Nasledne sa nehodou (nahodou) zitilo ze chyba bola v tovarnom programe riadiacej jednotky. ECU zle vyhodnotila vstupy a znizovala predzapal. V Mikone spravili reflash na akutal verziu a ejhla, vsetko zrazu ficalo! Takze skus si ziztit ake chutovky(neduhy) mali ine auta z danej serie. Az potom to zen do extremu.

12.07.2010 17:44
555
avatar

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

Aaaaaaale, Smetex ma normalne fungujuce WRX, len si to nechce uznat. Tlak ma ok, v sobotu sme sa vozili 4 spolu cez 500kg :) a islo normalne.

12.07.2010 20:49

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

Hadičky sme síce menili, ale reštriktor sme zachovali. 555 vymýšľa, auto nejde plynulo, proste to nie je ONO smile Druhá identická WRX v sérii ide ako raketa oproti mojej. Dnes pojazdím s Gtechom (http://www.gtechpro.com/rr.html) s jedným autom a potom s druhým a uvidíme.

13.07.2010 07:51

Re: Motor WRX 01 - nízky výkon

Gtech je fajn ale to je opat len to co RJ dostane ako vstup. Ked uz skusat tak pekne sondu do vyfuku a poriadnu diagnostiku. Inac povedane odmerat to nezavisle, nie len pozerat co si RJ mysli ze ma. Dobre si spravil premeranim tlakov a spol, terazky je to niekde v elektrike ;)

13.07.2010 09:10
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100