Diskusné fórum

Forester 2014 2.0 XT

Autor Správy

Re: Forester 2014 2.0 XT

Zdravim pani a damy.

Mam zalusk na toto auto a chcel by som poprosit vlastnikov o zodpovedanie par otazok:

  • aku na tom mate realnu spotrebu pri normalnej jazde - takej tej klasickej pohodovej ?
  • ake trasy (cca %-tualne zastupenie pri tej spotrebe jazdite) ?
  • ako sa sprava auto na dialnici - otacky, spotreba, hluk ?
  • ako funguje v reale ta navigacia co tam je (na predvadzacke, kedze ju len aktivoval, to bolo fakt dost pomale - ci je to dovod pre vyssiu vybavu alebo nie (spolu s inymi)) ?

  • je realna sanca do buducnosti dat do toho LPG, resp. ma to niekto prerobene na LPG - rady, skusenosti ...?

Velmi by som uvital vsetky Vase pozitivne aj negativne skusenosti s tymto autom.

velmi pekne dakujem a prajem vsetkym pekny den Milan

04.06.2014 08:28

Re: Forester 2014 2.0 XT

zavolaj p.Jančovi z PD, on je individual obchodnik/dovozca so SUBARU, spolupracuje s JRT Janiga a viem ze uz jazdil na XT-cku ktore niekomu doviezol a predaval... raz sme sa o novom XT cez telefon bavili a tvrdil mi ze on vie na tom jazdit aj na 7 litroch benzinu ale ze aj "slabsi" jazdec vraj vie na tom jazdit na 8-9 litroch... tazko povedat...

ja osobne ti viem odpovedat iba na poslednu otazku, v sucasnosti zatial nie je mozne prerobit Forester XT, ani novy Outback 2.5 (model 2014) na LPG, kedze sa jedna o motory s priamym vstrekom. Viac o tom ti povedia profici v ZV (nick MayoZVOLEN, www.hatiar.eu resp. www.brc.sk). XTcko uz riesili a zatial sa to neda, kym "soudruzi z NDR" nieco nevymyslia... aj tu v LPG linkoch o tom najdes zmienku...

Grüß !

04.06.2014 16:05

Re: Forester 2014 2.0 XT

Ja ti napisem len ku tej navigacii. Ked som kupoval ja niveho Forestera, stacila mi cena samotnej navigacie: 90 tisic kc! Tolko bol rozdiel medzi najvyssou vybavou s navi a bez navi, tak som chcel samozrejme bez navi, tu som mal zatial vzdy v mobile, ale chystam sa pri najblizsej servisnej prehliadke dat domontovat aj navigaciu clarion nx702e co stoji cca tretinu a ma to aj DVB-T tuner...

04.06.2014 16:50

Re: Forester 2014 2.0 XT

ten Clarion NX702e ma ake mapy? oni maju vlastne? ci berie od garmin, tom-tom, atd.?

kolko stoji update ??? alebo sa aktualizacie daju oficialne cez web bez poplatku???

DVB-T je kvalitny a da sa pozerat TV aj pocas jazdy ?

04.06.2014 17:56

Re: Forester 2014 2.0 XT

Reakcia na príspevok od používateľa Acapulco1:

04.06.2014 16:05

zavolaj p.Jančovi z PD, on je individual obchodnik/dovozca so SUBARU, spolupracuje s JRT Janiga a viem ze uz jazdil na XT-cku ktore niekomu doviezol a predaval... raz sme sa o novom XT cez telefon bavili a tvrdil mi ze on vie na tom jazdit aj na 7 litroch benzinu ale ze aj "slabsi" jazdec vraj vie na tom jazdit na 8-9 litroch... tazko povedat...

ja osobne ti viem odpovedat iba na poslednu otazku, v sucasnosti zatial nie je mozne prerobit Forester XT, ani novy Outback 2.5 (model 2014) na LPG, kedze sa jedna o motory s priamym vstrekom. Viac o tom ti povedia profici v ZV (nick MayoZVOLEN, www.hatiar.eu resp. www.brc.sk). XTcko uz riesili a zatial sa to neda, kym "soudruzi z NDR" nieco nevymyslia... aj tu v LPG linkoch o tom najdes zmienku...

Grüß !

Presne tak. Starsie subiky maju nepriamy vstrek, su dobre splynovatelne. Rozumej vstreky benzinu su pred valcom v nasavacom potrubi. Tie nove vymyslaniny od Toyota D4D uz maju priamy vstrek, nieco ako FSI od VAG grupy. Cize sa benzin vstrekuje principom ako naftak, priamo do valca. Tymto sa tie vstreky aj chladia, nemozes vypnut vstup benzin paliva a nhradit ho inym. Tunaka to LPG este nebolo poriadne vydumane. Viale ma nejaky system ako pouzit tieto benzin vstreky aj na LPG, vysledky neviem, nevidel som este.

04.06.2014 18:00

Re: Forester 2014 2.0 XT

skusensti s priamym vstrekom nemam ani nepoznam nikoho kto ma mam uz 2 suba na LPG ale starsie nepriame, co sa tyka soudruhu z NDR zevraj uz nieco vykoumali ale netusim ako tu funguje v praxi http://www.progasauto.sk/sk/lpg-a-priame-vstrekovanie.html

04.06.2014 18:09

Re: Forester 2014 2.0 XT

dikes za info, zatial len zbieram a zbieram infosky a cakam. Ak vsetko pojde ako ma, tak v auguste bude doma smile - ta verzia bez navigacie. Uz som videl na e-bay aj nejake androidove z roznou podporou map a cca okolo 400 - 600 Eur podla poziadaviek na funkcnost sa uz da. Dokonca by mal fungovat aj display pri spiatocke na nej.

Inak, dik za info o tom LPG, presne to som zapocul uz aj ja. A tak sa pytam. Keby to islo, bolo by super. Ale ved hadam nieco casom "soudruzi z NDR vykoumaj".

Tocim cca 35.000,- km rocne, ale chcem mat "vykon". Na predvadzacke som ho nesetril (bolo uz zabehnute) a skoncil som s udajom 12,4 smile. Takze to pozitivne info o spotrebe je super. Tiez ratam, ze kedze je to turbo tak ak sa bude tlacit, bude papapat, inak tak "normalne". Jedine coho sa obavam su dialnice. A diesel uz fakt nechcem.

04.06.2014 18:27

Re: Forester 2014 2.0 XT

Neviem aka tam je mapa, bud iGO alebo Sygic, treba kuknut na youtube, viac ti k tomu poviem, az to budem mat smile

04.06.2014 20:42

Re: Forester 2014 2.0 XT

Podla obrazkov ma ten Clarion nejaku verziu IGO, asi Primo. Aj podla tej stranky na registraciu (naviextras) to vyzera na IGO.

Inak, este jedna info - FB25 (motor v aktualnom Outbacku) nema priamy vstrek. Ak dobre viem, tak je nevhodny na LPG kvoli tomu, ze je DOHC.

05.06.2014 09:22

Re: Forester 2014 2.0 XT

co ma DOHC s LPG? vysvetli? Skoro vsetky VAG veci co som trapil boli DOHC a nic im nie je.

05.06.2014 09:27
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101