Diskusné fórum

Kupa subaru a otazky okolo toho

Autor Správy

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Zdravim vas. V poslednej dobe mam plnu hlavu aut a otazok okolo nich kedze sa v lete chystame na kupu noveho auta. Uplnou nahodou som narazil na Subaru pre mna znacky sportovych aut a mileho zistenia ze robia aj pekne a kvalitne rodinne auta. Padlo mi do oka Subaru Forester 2.0 D a Legacy s tym istym motorom. Najviac ma vsak trapi otazka nahradnych dielov a ich cenovej relacii. Preto sa obraciam na vas o pomoc pri vyrieseni dilemy a vysvetleni par otazok na ktore si myslim su najlepsi vlastnici subaru. Budem vam vdacny za kazdu pomoc. Zacal by som tymi ND. Ako je to s cenou v porovnani s ostatnymi. Viem ze to nebude ako Skoda alebo VW ale mam na mysli Toyotu, Hondu. Je to az tak drahe ako mi tvrdi kazdy alebo je to pre bezneho cloveka unosne? Este raz diky.

27.02.2010 16:28

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Vitaj Martas

chapem spravne , ze chces kupit nove auto? alebo chces kupit uz jazdene? tak ci onak - ides kupovat "rocne" auto . a bavime sa o subaru. takze mi dovol aby som ti objasnil par veci - ktore su podla mna podstatne :

  1. mytus o drahych japonskych dieloch je len a len mytus. pozerajuc sa na spojkovy set, brzdove dosky, loziska.... cena je rovnaka alebo mierne nizsia ako napr. koncernove suciastky od VW . Navyse je tu stale moznost kupy aftermarket vyrobkov, ktore mozes pouzivat namiesto OEM. a samozrejme je to zavysle aj od servisu...lebo nebudeme si klamat,nie je servis ako servis. su poctivi a su nepoctivi smile Nastastie mame trhovu ekonomiku a EU legislativu . takze ak sa ti nepaci cena v jednom servise , mozes ist uplne v pohode do dalsieho. a dokonca mozes ist aj do neznackoveho servisu, ci zahranicia.

  2. bavime sa o subaru. subaru nie je VW a ani skodofka - a treba povedat ,ze aktualne ani toyota ... ides kupit sice diesel (predsa len motor je to novy, s uplne novym konstrukcnym riesenim) ,ale zatial som nepocul o jedinom probleme s dieselovym motorom ,poruchou CM ,ci prevodovky. ano ,su ludia ktorim sa nepaci ze pri -10 stupnoch klepoce motor...ale to su ludia,ktorim nevysvetlis princip "spalovania" nafty smile<br> ale pozor! ak ides kupit jazdene auto,tak jednoducho musis pocitat s tym,ze ta nieco moze prekvapit. kupujes macku vo vreci -aj ked s vysokou pravdepodobnostou,ze auto bude v poriadku. ale stale plati - idiot za volantom dokaze pokazit auto za 2000km...su ludia,ktori dokazu pokazit aj ocelovu gulu,tak preco nie motor? smile

ja ti prajem vela zdaru pri vybere. ak si rozhodnuty pre subaru,tak ti mozem len a len gratulovat! a vsetci sa budeme tesit na to,ze nas poctis navstevou na nejakom zraze! caf smile

27.02.2010 19:21

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

takisto sa len môžem pridať ... cena ND na subaru je úplne normálna, a tvrdenie o drahých ND je taký istý mýtus, ako lacné náhradné diely na škodofku smilesmile čo už takisto zďaleka nie je pravda.

máme doma aj citroen C5 MY07 a tiež to s cenami v origo servisoch nevyhrali - a pri priamom porovnani ceny za prácu v originálnom servise (do originálneho chodím aj s citroenom aj s forestrom) vychádza dokonca lepšie subaru smile

čo sa týka rodinných áut, tak ja som ich veľký fanúšik (mal som renault nevada, citroen xantia, citroen c5 - všetko veľké komótne kravy smilesmilesmile) a keď vyšla nová c5 (ktorá je mimochodom nenormálne namakaná), tak som si už na ňu brúsil zuby. Lenže medzitým som vymenil starú nevadu za starého forestra (ako pracovné auto) a proste tá jazda na subaru je nenormálne návyková. Keď c5 splatím, tak na novú budem aj naďalej pozerať s už iba s nostalgiou, ale akékoľvek ďalšie auto bude už iba subaru (na rodinu je najideálnejší outback - ktorý je aj môj sen) takže veľa šťastia pri výbere, a dúfam, že sa pridáš ku nám smile

27.02.2010 20:39

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

jazdim legacy boxer diesel combi. som spokojny v kazdom ohlade.je to spickovy motor.na zimu je to super auto ,predtym som mal mondeo s ktorim som bol spokojny ale ten pocit pri predbehovani na zasnezenom alebo zladovatelom povrchu je subaru bez supera na ceste.Takze ked je vonku zle pocasie asi iba vodici subaru sa tesia na cesty a v pripade nahodneho pretacaveho smiku sa im nerobia kropaje na cele ale usmev na tvary.odporucam skusobnu jazdu ..(za zleho pocasia)ale keby visiel slnecny den tak aj tak sa za tebou budu baby v meste obracat.Na semafore nechas seckych,je to casticovy urichlovac.ja sa chistam este na cip smileked nejazdis do terenu tak odporucam lego wagon

27.02.2010 22:00

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Chlapi dakujem za pozitivne prispevky. Vycarovali mi blazneny usmev na tvari ze mozem kludne premyslat dalej o kupe subaru. Chceme s manzelkou max. rok stare auto a z nemecka. Tento tyzden som bol v salone a dal si aj skusobnu jazdu na Forestrovi. Musim povedat ze ma milo prekvapil motor. Ide naozaj hladko a ticho len ma trocha trapi mensi kufor ale to sa da prezit kedze tam je stresny nosic. Skor ma odradza ten "spartansky" interier a sedadla oproti legacy. Pozeral som aj po outbacku ten je naozaj krasny a ako stvoreny pre mna ale zase ta cena je uz trocha vacsia ale ved uvidime. Chcel by som sa este opytat ohladom toho diesla motora. Su tam nejake varianty ako ze jeden je s turbom a druhy bez alebo je to stale ten isty? Dakujem

27.02.2010 23:14

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

ano , bohuzial - je len jedina motorizacia . a co som pocul,ani sa na tom nic nezmeni v dohladnom case.

27.02.2010 23:41

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Diky Brano. Musim povedat znamemu ze ma trocha zmatky v googli kedze mi tvrdil ze je tam rozdielna motorizacia.

27.02.2010 23:54

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Ahoj ja mozem povedat ze nahradne diely su ok jak cenvo a kvalitou smile

a co som ja cital alebo teda videl tak sa objavyl diesel motor s dvoma vykonmy 110 kw a 108 kw no nebudem tvrdit nic pretoze som len videl a nemal potvrene ze ma roze vykony ??

no dufam ze sa zorhodnes podla vlstnej hlay aby si nemusel v buducnosti povedat ze ten alebo on my poradil spatne smile

28.02.2010 02:08

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

Martas: ako pise Brano a Skutak, ide o ten isty motor, len vo Forestri je nastaveny o par konikov nizsie, ako v Legu. Este je jeden rozdiel. Do Forestra uz od zaciatku davali 6-stupnovu man. prevodovku s dieslom, Do Legacy a Outbacku davali najprv 5-stupnovy manual a az od r.v. 2010 zacali davat 6-stupnovy. Outback je super auto. V terene ho oproti Forestru limituje len jeho dlzka a s tym spojene pravisy a vacsi razvor medzi napravami. Ale na druhej strane zvlada takmer to, co Forester. Kufor sa ti mozno zda maly aj na Forestri aj na Legu/Outbacku , ale ver mi, ze je dostatocne velky a bez najmensich problemov sa do oboch zbalis. Pokial ide o spotrebu, urcite mozes verit udajom, ktore sa zverejnuju od uzivatelov, ci testujucich novinarov. Ta spotreba je naozaj vynikajuca. Takze ja len tolko.smile Verim, ze si dobre vyberies a drzim palce smilesmile

28.02.2010 04:55
sf
avatar

Re: Kupa subaru a otazky okolo toho

A ked uz uvazujes kupit auto v zahranici, v Nemecku, tak porovnaj aj toto:

http://www.stiauto.cz/

http://www.dansk-autoimport.dk/

28.02.2010 07:14
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101