Diskusné fórum

Legacy Combi 2.0 121kw manual - spotreba problem

Autor Správy

Re: Legacy Combi 2.0 121kw manual - spotreba problem

Ahojte, som tu novy ale hore uvedene vozidlo uz vlastnim zopar rokov a teda som Subaru pozitiv :)

Dlhe roky som nemal ziadne problemy a teraz poslednych zopar mesiacov ma trapi spotreba z nicocho nic mi stupla na cca 13 litrov. Ked idem mimo mesto tak kombinovana je okolo 11 a to doslova len hladkam plyn.

Ked si na palubnom pocitaci prepnem na okamzitu spotrebu a napr. idem dole kopcom - bez plynu na 5 prevodom stupni tak mi ukazuje spotrebu cca 2-3 litre ked dam neutral tak klesne na cca necely 1 liter. Auto ma nove sviecky, teraz bolo tri dni v servise - nic nenasli, vsetko mozne premerali porozoberali od rozvodov (ktore su tam nove cca 3 mesiac - aj tie boli OK) po kablovacku a proste ziadna chyba. Diagnostika samozrejme nevykazuje nic, vsetko hodnoty su v norme.

Auto ma najazdenych cca 120 tisic km, mal niekto nejaku podobnu skusenost resp aspon nejaky navrhy co este pozriet ?

Dakujem

12.07.2014 14:43

Re: Legacy Combi 2.0 121kw manual - spotreba problem

zle lambdy rozpadnuty katalizator zla vaha vzduchu to by som skusil vymenit nemusi to ukazat na diagnostike

12.07.2014 18:25

Re: Legacy Combi 2.0 121kw manual - spotreba problem

Reakcia na príspevok od používateľa Flammer:

12.07.2014 14:43

Ahojte, som tu novy ale hore uvedene vozidlo uz vlastnim zopar rokov a teda som Subaru pozitiv :)

Dlhe roky som nemal ziadne problemy a teraz poslednych zopar mesiacov ma trapi spotreba z nicocho nic mi stupla na cca 13 litrov. Ked idem mimo mesto tak kombinovana je okolo 11 a to doslova len hladkam plyn.

Ked si na palubnom pocitaci prepnem na okamzitu spotrebu a napr. idem dole kopcom - bez plynu na 5 prevodom stupni tak mi ukazuje spotrebu cca 2-3 litre ked dam neutral tak klesne na cca necely 1 liter. Auto ma nove sviecky, teraz bolo tri dni v servise - nic nenasli, vsetko mozne premerali porozoberali od rozvodov (ktore su tam nove cca 3 mesiac - aj tie boli OK) po kablovacku a proste ziadna chyba. Diagnostika samozrejme nevykazuje nic, vsetko hodnoty su v norme.

Auto ma najazdenych cca 120 tisic km, mal niekto nejaku podobnu skusenost resp aspon nejaky navrhy co este pozriet ?

Dakujem

Este Teplota chladiacej a vycistenie nasavania. Predpokladam ze auto stale taha ako ma, ziadny pokles vykonu. Teplota nie podla palubovky ale pekne podla nejakeho odb. Moze byt otvoreny termostat a zohreje sa to na ledva 60-70C.

13.07.2014 10:26
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101