Diskusné fórum

Tribeca problem s automatom

Autor Správy

Re: Tribeca problem s automatom

Pozdravujem vsetkych pritomnych, som asi rok majitelom vozu Tribecu B9 s LPG splynovacom a 68.000 najazdenych mil. Doteraz nebol ziaden problem. Auto jazdilo krasne ako hodinky, automat radil hladko a svizne bez trhania pri kludnej jazde pri. 2.000 ot/min. Pred par dnami sa mi vsak pocas jazdy rozsvietila kontrolka CHECK ENGINE spolu s AWD, kontrolkou kontroly trakcie a tempomat zacal blikat spolu s kontrolkou rezimu SPORT. Automat pocas jazdy preradil asi zo stvrteho stupna na prvy, autom riadne hodilo. Vsetky spomenute kontrolky odvtedy svietia automat po zaradeni D zaradi prvy stupen a po rozjazde nepreradi na vyssi stupen, da sa to iba manualne ale iba na druhy stupen.

Hladam odbornika ktoremu by som mohol doverovat a vie zavadu odstranit. Viete mi prosim v Zilinskom kraji niekoho odporucit? Dakujem

27.07.2014 20:29

Re: Tribeca problem s automatom

V ZA kraji je to "lubomt" najdeš ho tak cez Google, ale čo som tak čítal tak ak vznikne po GO AT problém, tak vždy je chyba všade len nie u neho. Najviac sa mi páči ak dáva ruky preč od reklamácie len preto že on tú prevodovku z auta nevybral a ani ju doň nemontoval. Neviem či si myslí, že ak niekto niekde rozhádže auto, či ho bude prevlákať k nemu do dielne aj keby to bolo len 50km. Najradšej robí koncernové, lebo tých má asi plnú stodolu a vie ich polepiť z použitých ale použitelných dielov. Na druhú stranu vela ludí aj chváli, ale ved pohladaj recenzie

27.07.2014 21:04

Re: Tribeca problem s automatom

Este pridam posledne zistenia z dnesneho rana. Za studena islo auto uplne normalne, automat radil plynule az po piaty stupen a aj v manualnom rezime sa dali radit bez problemov vsetky stupne. Iba vyssie spomenute kontrolky stale svietili. Po zohriati nastali rovnake potiaze.

28.07.2014 09:02
555
avatar

Re: Tribeca problem s automatom

Kedy bola naposledy menena kvapalina a za aku?

28.07.2014 11:01

Re: Tribeca problem s automatom

Zožen si niekoho kto má KKL kábel a pomocou FreeSSM vyčítaj chybové kody (urob si printscreen), bez toho je to len hádanie

28.07.2014 11:48

Re: Tribeca problem s automatom

Problem bol odstraneny. Jednalo sa o nefunkcny snimac otacok na prevodovke. Bola potrebna vymena celeho kabloveho zvazku ktoreho sucastou bol aj spominany snimac. Bohuzial cena sa zbytocne navysila pretoze kvoli tomu musela ist cela prevodovka von.

04.09.2014 14:26
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101