Diskusné fórum

Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Autor Správy

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Nazdar,

dnes som dal auto do servisu na prvu servisnu prehliadku. Nic som neriesil odovzdal kluce podpisal papiere ze chcem vykonat servisnu prehliadku po 15000km. Auto malo byt okolo obeda hotove, nakoniec bolo hotove az okolo 16:00. To mi ay tak nevadilo, ale ked som prisiel po auto tak na fakture pozeram ze olej Shell Helix Ultra 5w30. Na nete som nasiel ze splna specifikacie API SL/CF ACEA A3/B4. Pritom predpisany olej pre Diesel ma splnat ACEA C2 alebo C3??? Niekto urobil asi poriadnu chybu. Nehovoriac o premrstenej cene za olej... Hlavne ze vsade maju vylozene obaly Subaru olej by Motul... Ma niekto tip co s tym? Je toto reklamovatelne??? Navyse po par kilometroch jazdy som auto zaparkoval a ked som ho znova nastartoval tak nesiel posilovac, rozsvietili sa kadejake kontrolky a hlasilo ze treba skontrolovat system kontroly spalin ci co??? A ostala svietit kontrolka motora a blikala kontrolka tempomatu aj ked som stal... Hned som volal do servisu a zajtra tam idem znova. Asi tam urobim prievan, pretoze toto mi pride dost fuserske... neviem este ako s tym olejom ale nepaci sa mi to... Vdaka za tipy...

06.11.2014 19:10

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Urob im "reklamu", prezraď kde je ten servis, inak taký istý olej mám aj ja v motore, a zhruba 3000, pred dalšou výmenou mi začína blikať kontrolka hladiny oleja, no pri kontrole na mierke je medzi riskami, tak idem skúsiť vymeniť značku oleja.

07.11.2014 07:50
555
avatar

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Ma splnat C2, ale ani s C3 sa nestane chyba, tuto Juro to na klube jazdil, ja som to lial do tych auta a bolo to ok. Najnovsie Motul tvrdi, ze uz ani nie 5w30 C2 ale 0w30 C2 je idealny olej, co ma trosku prekvapilo. Cakal som, ze specifikacia sa raz stanovi a uz sa nemeni, no zjavne nie. Podstatne je dodrzat min tu C2, lebo ak sa ide pod min specifikaciu, moze to produkovat viac nespalitelnych castic, ktore sa z DPF nedostanu ani po regeneracii.

07.11.2014 08:49

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

No dnes rano som tam bol a chcel som vediet presny typ oleja co mi tam naliali. Na moju ulavu mi ukazali Shell Helix Ultra ECT 5W-30 a ten splna ACEA C2/C3 takze olej je v pohode. Hned mi nukala ci si teda nechcem kupit 1l, tak som sa podakoval ze za tu cenu si kupim 2l a este mi ostanu nejake drobne. Obvykle sa davaju nalepky do motoroveho priestoru s typom oleja a kedy bol meneny ale to tam nedali lebo nemaju nalepky. No ale adrenalim mi to vecer poriadne dvihlo, pretoze obycajny Shell Helix Ultra 5W-30 pozadovane specifikacie nesplna. Hlavne ze sa to vyjasnilo, keby tam bola nalepka s typom oleja... tak som mohol byt v pohode. Jedine s cim niesom uplne vysporiadany je to ze tam ma ist 0W-30 a nudzovo na dolievanie sa moze pouzit 5W-30. Tak je to vyslovene napisane v knizke. No a dostal som komplet novu napln 5W-30, vraj 0W-30 dodavatel nevedel/nevie dodat. Snad to ale nebude problem. Najblizsie si ale pozhanam Shell Helix Ultra ECT 0W-30 sam a necham si ho tam naliat. Pokial ide o problem s "farebnou hudbou" pristrojovej dosky tak to asi zblbol moj OBD II bluetooth modul a vymazali chybovy kod a je to zatial OK. Ono dnes rano to uz ani nerobilo prolem, ziadna chyba, a ostal len jeden zaznam v riadiacej jednotke.

Este pikoska, pred tym ako som odniesol auto do servisu tak som schvalne doplnil kvapalinu ostrekovaca az po okraj hrdla a pri preberani mi chceli nauctovat 1,5 litra, ale ked som sa ozval tak to z faktury skrtli smile

Takze moja prva skusenost s garanckou Subaru trochu rozpacita, ale ono sa to deje vsade. Pritom sa snazim jednat otvorene, kamaratsky a nepatrim medzi tych co hned nadavaju ale vsetko ma svoje hranice. Uvidim ako to pojde dalej.

Sorry za paniku, ale vecer mi vsetko jedno nebolo...

07.11.2014 13:30

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Stale si neprezradil v ktorom servise si bol smile

25.11.2014 16:58

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Ak mozem reagovat ohladom oleja a DPFka. Pouzivam olej 5W40 agip i-sint auto ma 145 000 km a upravenu radiacku na 177hp a 389NM a neviem co je to pdf ci aky kolvek problem oleja. Menim ho castejsie okolo 10 000 az 12 000 pre vykon. urcite (osobne) ta 0w30 co to uz moze byt za olej ako voda je riedky ked sa tam uz leje a nechcem vediet,aky je ak sa zohreje na prevackovu teplotu a nedaj bOze si clovek trosku "POZAVODI" Ale bohuzial dnesne naroky na spotrebu a emisie tlacja automobilky do takeho oleja. Bratranec ma novu BMW M5 560HP a olej ze 0w30 skoro odpadol uz tam leje race 10w60:D

25.11.2014 21:38

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

danielo, veru sa nehanbi prezradiť meno servisu, urobíš medvediu službu iným ... triky ako s vodou do ostrekovača sú u nás neakceptovateľné smile

mimochodom je tu v diskusii vlákno o skúsenostiach so servisom, možno tam svoj servis aj nájdeš smile

25.11.2014 21:49

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Ja im vzdy poviem, ze si nezelam doplnanie vody do ostrekovacov a hotovo. Naposledy som si do iesol aj svoj palivovy filter, lebo 1600kc bez dph je moc aj na vola a nabuduce si donesiem aj olej a ostatne filtre.

26.11.2014 19:18
555
avatar

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

Uz som to pisal na fore, oleje su testovane pri 150°C a tam je srdecne jedno, ci je 0w alebo 20w. Co nie je jedno, je studeny start, ked cerpadlo natlaci aj cez 8barov, pretoze sa olej nedostane cez tie malicke otovry koli viskozite tak rychlo, ako ked je ohriaty. To robi zazraky s nemazanymi plochami. Mam X pretekarov, ktori jazdi 15w50, lebo to videli na rally a kazdy taky motor ma ulozenie vacky na poslednom mazanom mieste nacate. To je prave vdaka tymto skvelym teoriam, kde sa to toci desiatky sekund na sucho a napriklad toto je diel, ktory sa neda objednat a vymenit. Musite bud najst strojara, ktory ma technologiu na vrtanie, alebo kupit novu hlavu. Obdobne blahodarne ucinky to ma aj na tesnenia v turbe.

Dalsi parameter v dnesnej dobe je C2 ci C3. C2 je pre DPF to iste, iba je tam tensi olejovy film.

Pre stanovenie studenej viskozity je determinujci dizajn zubov cerpadla a vymedzenie voli v motore + nejaka ta ekologia. Tam je suboj medzi mazanim a spotrebou + emiskami, co sa odraza napriklad na znizenom prametre HTHS pre nove generacie motorov, ktore su prevazne nastavene na 0w20 oleje. Alkalicka rezerva a odolnost voci prieniku paliva sa neriesi mimo motorportu a uz aj tam je to vec podpriemerne financovanych teamov, pretoze naprikladat LeMans LMP1 jazdia so spotrebou okolo 0,6 na cely zavod, teda aspon tie, ktore jazdia Motul.

26.11.2014 23:44
mgx
avatar

Re: Prva servisna prehliadka noveho Forestra diesel - sok

stale nenapisal, v ktorom servise to bol. Ja som bol nedavno v Subaru Kosice na prvu servisnu po 15k a naliali mi 0w-20, ohladom doplnenia kvapaliny do ostrekovacov som sa pouzil, ze to nabuduce nebudem chciet.

bol som ale svedkom vo viacerych servisoch, ze sa ludia snazili jednat na cene prehliadky a vzdy sa dalo dohodnut, nielen v tomto servise. Ked vsak prisiel clovek uz pri vchode sa ohanajuci flasou oleja a zakonom, ktory ho opravnuje priniest si vlastne veci, reakcia bola celkom prirodzena - cennikova cena za servis. to uz sa potom oplati trochu viac sa pozriet do toho zakona a prist na to, ze je mozno mozne nechat si urobit prehliadku u neznackoveho servisu, ktory bude drzat zaruku na vymenene diely.

Je autorizovany servis pre servisnu zarucnu prehliadku len odporucanim, alebo je to podmienka?

27.11.2014 10:16
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100