Diskusné fórum

XV tahanie do strany na uzsich gumach

Autor Správy
mgx
avatar

Re: XV tahanie do strany na uzsich gumach

caute, prehodil som kolesa na zimne, mam 215/65 R16 na elektronoch (letne 225/55 R17) a mam dojem ze mi jemne taha do pravej strany, ale nie vzdy. je mozne, ze o centimeter uzsia guma dokaze mat takyto vplyv pri jazde na naklonenej ceste? (vacsina ciest je naklonena na stranu). na sirsich gumach a tazsich kolesach som si to nevsimol

druha vec, ked som minulu zimu ja tychto kolesach jazdil, kolesa boli vyvazene. po uskladneni v pivnici som ich siel dat prehodit, oni ze to prevazia a dolozili na jedno koleso 30g zataze. celkom tomu nerozumiem, ten disk v zime zmenil rozlozenie svojej vahy, ci co?

25.11.2014 09:00
mgx
avatar

Re: XV tahanie do strany na uzsich gumach

som zabudol napisat, tlak som skontroloval a vyrovnal na rovnaku hodnotu na vsetky 4 kolesa, 2.2

25.11.2014 09:14

Re: XV tahanie do strany na uzsich gumach

S tým závažím, to môže byť aj tak, že si jedno predchádzajúcu zimu stratil. Inak by tam nemal byť nejaký veľký rozdiel. A to ťahanie, ja keď som dal zimné, pravda ešte na inom aute, tak som mohol robiť, čo som chcel, ťahalo stále do strany, teraz mám rovnaký rozmer zimné letné, neťahá. Treba to skúsiť niekde na fakt rovnej ceste, ale je celkom možné aj to, že si nejak inak prehodil kolesá. Ľavú za pravú, prednú za zadnú a tak. Alebo gumy na prt...

25.11.2014 11:21
mgx
avatar

Re: XV tahanie do strany na uzsich gumach

diky za odozvu, robilo to aj minulu zimu a po zhodeni gumy neoznacili, takze je mala pravdepodobnost ze ich dali v rovnakom podari ako boli predtym.

ked su gumy naprt, je mozne to nejako reklamovat?

25.11.2014 12:30

Re: XV tahanie do strany na uzsich gumach

Reklamovať samozrejme skúsiť môžeš, ale skôr pochybujem o tom, že by ti to uznali. Vyskúšaj najprv vymeniť strany, neviem aký typ gúm máš, či šípový alebo asymetrický. Podľa toho ich povymieňaj a keď to nepomôže, tak ich podpáľ... smile

25.11.2014 15:07
mgx
avatar

Re: XV tahanie do strany na uzsich gumach

no ked je to v gumach, tak po prehodeni do kriza by sa to malo bud obratit alebo vratit do normalu

najprv rovnu cestu musim, s reklamaciou by som fakt nepochodil

25.11.2014 15:14
mgx
avatar

Re: XV tahanie do strany na uzsich gumach

bol som v servise, kde som celu sadu kolies kupil. siel som tam s tym, ze predsa tam som to kupil a neplni to svoju funkciu, reku ze idem reklamovat. povedal som im, ze od kolies pocut prerusovany hluk, ako keby koleso stracalo pritlak na cestu v urcitej polohe a ze to taha do strany.

dali to dole, koleso po kolese nahodili na masinu, ktora zmerala chyby na diskoch a pneu. disky su vporiadku, dve gumy vsak vykazovali nadmerne vibracie. tak tie kolesa sfukli a pootocili pneumatiku voci disku a jedno koleso tym bolo v norme. druhe doladit nedokazali, svietilo tam 100N (nepamatam si nazov toho, ale neboli to vibracie do boku, ale to druhe).

masina vyplula, ze treba kolesa poprehadzovat v inom poradi a ze to nebude ani vibrovat, ani tahat do boku. tak teda zadne dve kolesa prezuli na opacne a nahodili na auto. zda sa, ze to pomohlo a auto uz do strany netaha. stale vsak pretrvava prerusovany hluk od pneumatik.

a teraz: clovek by cakal reklamaciu a vybavenie v ramci reklamacie. a oni ze 55 eur. povedal som, ze "kupil som si u vas sadu, ktora od zaciatku nefungovala tak ako mala, preco mi teraz uctujete peniaze za pracu, ktorou ste opravili to, za co som zaplatil pri kupe kolies?" na to zacali ze "keby sme my takto diagnostikovali vsetky kolesa, ktore predavame, zakaznici by si za to riadne priplatili. mozeme tu gumu reklamovat, ale Bridgestone nam to neuzna a vy budete musiet zaplatit vyzutie, obutie a vyvazenie, blablabla ... "... co som mal robit, auto na zdvihaku, musel som zaplatit a zobral som si blocek s napisom "pneuservisne prace".

co si o tom myslite? tu neexistuje nieco ako zaruka na vykonanu pracu?

21.01.2015 19:31
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3390
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101