Diskusné fórum

VDC OFF?

Autor Správy

Re: VDC OFF?

asi ano- to bude ta, co sluzi na FWD only ne? ale ako som cital v tej teme s outikom a aj na anglickom fore, poistka vypoji ASR aj ABS zaroven. super by bolo keby sa nasla schema, kde podla nej odpojit len VDC vypinacom.. postudujem trochu este tie zahranicne fora ked bude chvilu cas.. smile EDIT: ten link uz nefakcenko, tak som si dovolil dat tu teraz jeden co som na tamtom fore nasiel.. idem studovat smile tu

03.01.2015 21:51

Re: VDC OFF?

AK mas v aute VDC. tak urcite nemas tu prevodovku co sa da prepnut do FWD,ja to mam spravene presne tak ako ten chlapik na tom odkaze a fici to. smile

05.01.2015 07:07

Re: VDC OFF?

aha.... -vidis, na to by som neprisiel.. tak super ze to niekto potvrdil ze mu to funguje smile dik.

05.01.2015 08:38

Re: VDC OFF?

hlavne ak budes davat vypinac nezabudni si tam dodat aj puzdro z poistkou.

05.01.2015 09:59

Re: VDC OFF?

no, odkedy mam vypinatko na VDC, sneh uz sa boji ukazat smile

z vypalenej poistky je teda urobena koncovka na kablik, cez normalnu poistku to potom pokracuje do kabiny a na zaslepenom nepouzitom otvore pre vypinac je osadene ON/OFF cervene "prepinatko" smile

20.01.2015 09:45

Re: VDC OFF?

...a ABS ostava aj po vypnuti VDC v cinnosti. takze super smile

20.01.2015 09:50

Re: VDC OFF?

Po sobote, keď som "vďaka" neodpojiteľnému VDC zostal v piesku na bruchu (rozhodol sa, že som v krízovej situácii, a jednoducho mi zrušil otáčky na nulu), potrebujem nájsť niekoho, kto dokáže softwarovo upraviť možnosť vypnutia VDC cez tlačítko rovnako, ako sa to robí na STi - stlačenie znamená čiastočné vypnutie, podržanie úplné vypnutie. Vieme o niekom (asi okrem Erika, lebo u toho by sa čakalo asi veľmi dlho), kto takéto kúzlo vie?

01.10.2018 08:34

Re: VDC OFF?

Nechápem, na čo ti je čiastočné vynutie VDC pri 6MT s najjednoduchším Subaru diferákom tzn. čiastočné potlačenie dusenia motora. Máš overené u iných majiteľov Forestera s 6MT, že aj úplné vypnutie trakčnej kontroly ťa zachráni po uviaznutí na bruchu? . Na tohtoročnej škole šmyku v Trenčíne sme totiž asi úplne všetci, vrátane inštrukturov ostali prekvapení ako väčšina áut nezvládla 3 kolesá na valcoch. Ako-tak to zvládli len autá s CVT a biele STi, ktoré sa objavuje na každej klubovej akcii. A ešte nejaká staručká Impreza. Ja som to skúšal aj s vypnutým VDC a skončil som rovnako trápne, uviaznutý na vlacoch. Ani pri vyšších otáčkach nebolo cítiť, že by aspoň debilná elektronika niečo chcela riešiť.

01.10.2018 11:55

Re: VDC OFF?

Reakcia na príspevok od používateľa fluider:

01.10.2018 11:55

Nechápem, na čo ti je čiastočné vynutie VDC pri 6MT s najjednoduchším Subaru diferákom tzn. čiastočné potlačenie dusenia motora. Máš overené u iných majiteľov Forestera s 6MT, že aj úplné vypnutie trakčnej kontroly ťa zachráni po uviaznutí na bruchu? . Na tohtoročnej škole šmyku v Trenčíne sme totiž asi úplne všetci, vrátane inštrukturov ostali prekvapení ako väčšina áut nezvládla 3 kolesá na valcoch. Ako-tak to zvládli len autá s CVT a biele STi, ktoré sa objavuje na každej klubovej akcii. A ešte nejaká staručká Impreza. Ja som to skúšal aj s vypnutým VDC a skončil som rovnako trápne, uviaznutý na vlacoch. Ani pri vyšších otáčkach nebolo cítiť, že by aspoň debilná elektronika niečo chcela riešiť.

Nepotrebujem pomôcť po tom, ako uviaznem na bruchu. To už ma potom ťahali von. Ja som na bruchu uviazol práve preto, že VDC sa rozhodlo ukončiť pretáčanie kolies a udusilo motor. A keď sa ti to stane počas jazdy, keď dovtedy všetko ide ako má, tak to jednoducho nechceš mať zapnuté, chceš to vypnúť, aby sa ti to nabudúce nestalo. A nechcem čiastočné vypnutie, to mám teraz...

01.10.2018 13:02

Re: VDC OFF?

Q2 Quattro vs Vitara AllGrip. S jednym kolesom prešli len pri vypnutom ESP, ale Suzuki sa trápilo podstatne menej.

04.10.2018 07:25
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101