Diskusné fórum

LPG + Flashlube ?

Autor Správy

Re: LPG + Flashlube ?

Zdravim,

kupil som par tyzdnov nazad dovoz-jazdenku Forestera 2006, benzin 116 kw, + je tam splynovac Landi Renzo. Auto zatial fici ako ma. Technicky mi ho prezreli aj v origo Subaru servise, na zdvihaku, diagnostika, atd... Udajne vsetko ok, okrem drobnosti... Bol som aj na lahkej revizii LPG v Brezne (som z BB), odporucili mi rozhodne aspon vymenit membranu. Ale spominali mi tam, ci si nechcem dat namontovat aj Flashlube... Viem o co sa cca jedna, len ci to nie je marketingovy tah... Stala sa mi este par dni nazad taka vec- pri jazde na tempomate, uz davno prepnute na LPG, mi vyplo tempomat a zacalo blikat "CRUISE"... tusi niekto, cim to je? Ci treba ist na diagnostiku do servisu? Dakujem za rady novacikovi !!!

07.01.2015 12:06

Re: LPG + Flashlube ?

Ahoj,

tažko povedať, na kolko je fleshlube prinos. Jedna vec je istá, LPG je suché palivo a teda níč nemaže piest z vnútra. Ja fleshlube mám a 1L mi vydrží cca 20tkm. Na emisnej som nemal problém.

07.01.2015 12:20

Re: LPG + Flashlube ?

Ono tá jedna kvapka na X cyklov motora toho nenamaže vela a za dalšie to primazávanie prezentujú ako ochranu ventilov pred podpálením...

Ako to ochranuje hlavne výfukový ventil ktorý trpí odvodom spalín, teda spolu aj so zhoretým adidtívom sa nikde nedozvieš

To že ti vyhodilo tempomať je tým že ti asi zasvietil aj check engine, najčastejší problém tohto javu u Subaru je vadná lambda sonda, v tvojom prípade to môže byť aj z dôvodu LPG, horšia kvalita paliva, možno treba doladiť systém (a možno aj ho trochu rozladili aby ti mohli predať elektronické primazávanie za 300€)smilesmile

07.01.2015 14:01

Re: LPG + Flashlube ?

Neviem, benzin som bral zatial len na Slovnafte, ako aj LPG... Tempomat prestal ist za jazdy, asi tak po 30 min jazdy, plyn som tankoval tak 150 km predtym... Blika len "CRUISE", nic ine... tempomat sa neda zapnut teraz. Kontrolovat splynovac som bol az potom. Predtym som najazdil mozno 500 km bez problemov, aj tempomat fungoval...

07.01.2015 14:13

Re: LPG + Flashlube ?

A ked otočíš klúčikom pred štartom motora tak ti svieti kontrolka check engine ?

07.01.2015 14:40

Re: LPG + Flashlube ?

Keď otočím kľúčikom do pohotovostnej polohy, prebliknú všetky kontrolky: vľavo airbag, criuse atď... a vpravo motor, olej, bateria... po naštartovaní všetko zmizne, zostane len blikať CRUISE... check engine som nikde nevidel, ani len na zlomok sekundy...

07.01.2015 20:41

Re: LPG + Flashlube ?

Niektoré budíky majú chech engine, iné kontrolku motora. Problém môže byť v pedáloch, sú tam spínače, ako na brzdu tak na spojku, alebo vedenie od volantu. Myslím že ak by sa vyskytla nejaká porucha tak by ti jednoducho svietilo check engine (kontrolka motora), ale môžeš dať vyskúšať vyčítať pamäť závad či tam nie je niečo zaznamenané. Postačí ti na to KKL kábel a soft FreeSSM ktorý je zdarma

07.01.2015 22:15

Re: LPG + Flashlube ?

ja som mal stym chekom a jazdou na lpg podobny problem na svojom legu h6, vacsinou pri jazde na dialnici mi vyskocil zlty cheh engine + vdc a zeleny cruise blikal. po case mi to uz ani nezhasalo tak som hladal co to moze byt a vsetko nasvedcovalo vymene lambda sondy (jednej alebo viecerych)... co popravde by ma velmi nepotesilo. tak som si povedal ze skusim zacat od lacnejsich veci a dal som si vymenit sviecky. od vtedy to nebliklo ani raz

07.01.2015 22:21

Re: LPG + Flashlube ?

podla mna tieto blikajuce "CHECK ENGINE" a "CRUISE" su predovsetkym o dobrom ponastavovani riadiacej jednotky... mne chvalabochu nikdy nic take nezasvietilo odkedy mam LPG namontovane...

na LPG mam najazdene 90tis.km, v polke decembra som bol na STK kedze auticko sa dozilo 4rokov a vsetko bolo uplne v poho, EK aj na benzine aj na LPG na vybornu, ze "ako nove"... aj s flashlubom...

predpokladam ze sa o svoje auto staras a servisne kontroly absolvujes pravidelne podla predpisu... ak ano, siel by som s tym do SUBARU servisu nech to napichnu na computer a zdiagnostikuju...

co sa tyka odporucania vymeny sviecok, moze to vraj pomoct... ja ich menim - podla odporucania- v skratenom intervale po 50tis.km...

este by som pripadne odporucil diagnostiku LPG riad.jednotky u niekoho iného, ak si z BB, nemas to daleko do ZV do hatiar.eu, uvidis co ti povedia oni... (mne LPG montovali oni).

zelam hodne zdaru smile

09.01.2015 08:50

Re: LPG + Flashlube ?

Dakujem zatial vsetkym za odpovede! Skocim s plynom do ZV, asi aj do Subaru servisu na diagnostiku. Pekny den vserkym!

12.01.2015 07:56
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101