Diskusné fórum

prosím poradte mi

Autor Správy

Re: prosím poradte mi

Chcel by som vás poprosiť o radu. Dlhší čas chcem kúpiť auto.... zvlášť Subaru Impreza wrx. Našiel som jeden inzerát, lenže sa neviem rozhodnúť. Jedná sa o toto auto: http://www.autobazar.sk/4558090/subaru-impreza-2-0-wrx-sedan-4x4-m5/

Nezaujímajú ma reproduktory(hudba), len výkon a postavenie ceny - výkon - rok výroby.

Čo si o ňom myslíte ?

Vopred ďakujem.

11.03.2015 11:18

Re: prosím poradte mi

Ani omylom, dolaminované lízatko, prahy, už len pre tieto veci nie. Ked to začne práskať tak aby si to dal dokopy do toho nasypeš niekolko stoviek €€€. Otázka je ešte v akom stave je pôvodná časť nárazníka, či to bude použitelné. Skrátka to vyzerá jak auto po dedinskom tunerovi čo žije ešte v roku 2003 kedy takýto tuning fičal. Hudba, neon nad kolenami vodiča

Hladal by som niečo čo je v pôvodnom (optickom) stave

11.03.2015 15:48

Re: prosím poradte mi

A svieti kontrolka motorasmile

11.03.2015 16:08

Re: prosím poradte mi

Dobre chlapi ďakujem. Som si vôbec nevšimol kontrolku a ani ten neon. Radšej sa poradím so staršími a skúsenejšími. Dlho snívam o IMPREZE. A vy mi neviete niečo poradiť ?..Neviete o nejakom aute na predaj ?...By ste mi veľmi pomohli. Na nete som našiel daktoré ale podľa mňa je dosť tých 200 000 km. A neviem či lepšie 2.0 l alebo 2.5. l. Ale asi by som chcel 2.0. Stačila by mi len WRX, nemusí byť WRX Sti.

Díky chlapi.

11.03.2015 20:37

Re: prosím poradte mi

Imprezu síce nemám, ale tak trochu by som počítal že to auto dačo vypýta na servise, za tie roky to už dačo zažilo. Tak aby neprišlo sklamanie. Treba si to v hlave urovnať aby to nebolo len splnenie detského sna a potom plač, lebo WRX nie je bežné auto s bežnými servisnými nákladmi ako Fabia.

Pre teba asi len 2.0T lebo 2.5T sa montoval až neskôr a jednak má trošku "bolesti", ale hlavne mladšie auto je cenou o dosť vyššie.

Väčšinou by malo platiť že ten čo chce WRX vie presne prečo ho chce.

Najhoršie je že tu na SK nemáš velmi vyberať z čoho a dovoz sa kvôli "kW" moc neoplatí

11.03.2015 21:28

Re: prosím poradte mi

Veď práve to, že to bude pýtať pri tých km atď. A to máš pravdu, že sa dovoz neoplatí. Tak to vidím asi tak, že splnenie sna nebude. Chcel som dačo silnejšie ako Fabia. Zase ja by som nechodil na preteky atď. Na nete som našiel STI hatchback len rok 2012 a to zase neviem, bo to bola skôr taka už rodinná výbava a 2.5 l. Takže vôbec neviem. A ty máš aké auto ak sa môžem spýtať ?

12.03.2015 07:32

Re: prosím poradte mi

Ked nabehneš kurzorom na môj "nick" tak sa ti to tam ukáže. Mám Legacy, ktoré na bežné jazdenie uspokojí. Impreza už je preč a ked to porovnám tak, Legacy je bez debaty komfortnejšie čo asi ani nikoho neprekvapuje. Uspokojí ťa aj 2.0R a budeš mať z čoho aj vyberať, rozhodne viac na výber ako pri Impreze WRX.

Imprezu WRX by som bral len ako druhé auto na víkendové vyblbnutie, ono to je normálne škoda jazdiť na tom každý den.

12.03.2015 09:53

Re: prosím poradte mi

Kepp<br> len par veci pre upresnenie.<br> - impreza WRX je uplne standartne auto co sa tyka servisu. nie su tam ziadne speciality typu velke Brembo kotuce/dosky ako pri STI. samozrejme to nevylucuje situaciu, ze si ich majitel WRX nedal dodatocne namontovat - ale to si treba zistit pri obhliadke. <br> - 2.0l a 2.5l ... niekto hovori,ze dvojlitre su solidnejsej konstrukcie a asi to bude aj pravda (tuzingaci tu na webe ma zaiste doplnia). solidnejsi motor pre dalsie vykonove upravy je urcite 2.0l ale... ja som tu mal prvy ecutec na 2.5L (a asi prvy na SK vobec) motore a motor klape BEZ problemov. len to musi robit niekto, kto to vie a uzivatel nesmie byt prasa. vrelo ti odporucam WRX s 2.5l motorom - pri dobrej udrzbe a zdravom rozume majitela nemoze byt ani reci o poruchovosti.<br> - WRX je uplne standartne vozidlo na kazdy den. niekto tu sice pise,ze nie - s cistym svedomim ti ale hovorim, ze pise bludy. o tom to prave je,ze subaru vedelo spravit civilne rychle auto s prijatelnymi prevadzkovymi nakladmi ale XYZ nasobne prevysene radostou z jazdy. to clovek, ktory take nieco nejazdil nemoze nikdy pochopit. pri vysloveni WRX, XT nedajboze WRXSTI si zakazdym odpluje a prezehna sa. nepocuvaj ich.<br> - posledna a najdolezitejsia vec: UROB si RADOST s SPLN si SEN!!!! vyber si spravne auto - ak najdes nejake inzeraty sem s nimi, neverim,ze by sme to auto nepoznali resp. by sme nepoznali niekoho, kto pozna majitela (alebo jeho sestru smile ). nedaj sa odradit predposratostou a obmedzenostou. sprav si radost. bodka.

12.03.2015 20:09

Re: prosím poradte mi

Brano všetko je to o prioritách, ja som pár krát robil udržbu členovi "Kvasak" na jeho starej GT. Ano je to zábava, radosť sadnúť za volant, ale jazdiť s tým každý den si predstaviť neviem.

Zlatý automat, Imprezu "bugeye" sme mali doma tiež a je to sakra malé a nepohodlné na to aby som to používal každý den. Pre toho kto sa chce jašiť mu je zvyšok priestoru pre posadku, či komfort totálne ukradnutý - preto u mna iba ako auto na vyblbnutie

No a či 2.0T, alebo 2.5T je vec financií, prevetrať penaženku dokážu obidve ked sa zadarí. Ale nejak neverím že niekto by uvažoval nad WRX 2001-2002 ked má rozpočet na WRX 2005+ (hawkeye), leda že by tá 2002 bola STI

PS: splniť si sen áno, ale zasa nie za každú cenu. To nie je o priposratosti

PS2: inak čo to je ten pojem úplne bežné auto ? Zničený motor u WRX asi nestojí to isté ako u Fabie 1.4i

12.03.2015 20:26

Re: prosím poradte mi

tak ako pise brano.urcite si treba splnit sen ak sa to da.ver ze to stoji za to.ak sa da tak treba ist rovno do stismilesmilesmile

12.03.2015 21:01
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101