Diskusné fórum

prosím poradte mi

Autor Správy

Re: prosím poradte mi

ja len tak okrajovo ... kepp pise o tom, ze dlho sniva o impreze a ze by mu stacila aj wrx, nemusi byt sti - ja myslim ze tym je povedane vsetko, toto nie je otazka, ci impreza alebo legacy - toto je o niecom inom, takze ivanko sorry, ale tvoje nazory na prakticke vyuzitie auta su dost mimo

kepp, chod kludne do toho, ja keby som nemal 3 deti, tak jednoznacne by som chcel aspon wrx (presne preto, preco pri outbacku som nechcel 2,5 ale H6ku) s pre mna dizajnovo bola najkrajsia 2006-07 ... ide o radost z jazdy, splnenie si sna bla bla bla, na ine sa vykasli - akurat sa vyhni zhumplovanym vytuzingovanym karickam, tam ti to fakt bude zrat iba peniaze

P.S. kepp, inak jemne upozornenie pre buducnost - ked zakladas vlakno, tak daj uz do nazvu o co ti ide - tvoja veta "prosim poradte mi" je sice fajn, ale nikto netusi v com chces poradit a takisto pre vyhladavaci filter v diskusii je to cierna diera smile

12.03.2015 21:02

Re: prosím poradte mi

pozri inzerciu aj tu na stranke.su tam nejake modre strelysmilesmilesmile

12.03.2015 21:07

Re: prosím poradte mi

Dobre chlapi. Ďakujem vám za názory. Veď ak dačo nájdem tak dám vediet. No skôr sa ppriklaňam len WRX a nie Sti. Nemusím zase byť neviem aký frajer. Stači mi WRX, či sedan alebo hatchback. A prepáčte mi, že som to napísal tak nekonkrétne, ale nevedel som o tejto stránke ako to chodí a tak. A veď to, že ja nechcem žiadnu tuningovú somarinu. Ja som to chcel na normálne jazdenie do roboty, vybláznenie trošku a vlastne, ako bežné silnejšie auto a nie na preteky. Možno to vyznie divne, prečo práve Subaru Imprezu WRX. Subaru má dobre autá. A vybral som si toto. Len som sa chcel poradiť s tými (vami), čo o tom aute dosť vedia; nie ako ja, až tak dobre.

Brano - suhlasím aj s tebou, že je civilné a rýchlejšie. hybco - a ta druhá vec je financie. Chcel som to dako od 12 000 do 15 000 €. Zase niesom milionár smile.

Každopádne chlapi ste mi dosť veľa pomohli. Ak mi to raz vyjde, tak najprv dám vedieť a poradím sa s vami.

Pozeral som aj v ČR a mobile.de , ale to zase dovoz..ďalše peniaze na viac.

13.03.2015 10:25

Re: prosím poradte mi

S tým rozpočtom si to mohol napísať hned, to si kludne kúp Imprezu, je sakra rozdiel vyberať auto za 7500€ a za 15000€.

13.03.2015 18:20

Re: prosím poradte mi

Pri niektorych prispevkoch sa nestacim cudovat. Ked niekto chce imprezu, tak asi naozaj chce imprezu a nie nejaky sliz legacy... Osobne mam XT a rad by som vedel v com je iny, preco je nevhodnejsi na kazdy den a co je na nom tak servisne narocne. Ale spet k teme, ci 2,0 alebo 2,5... Prevez sa, poskusaj, a uvidis co ti sadne, ale urcite sa nedaj odradit, ak chces imprezu, kup si ju... Len dosledne vyberajsmile

13.03.2015 20:46

Re: prosím poradte mi

Čo sa čuduješ ? Ty by si niekomu odporúčil kúpiť najlacnejší kus ? Za 7500€ to asi nebude klenot, to bolo vidieť aj z fotiek. To potom nie je splnenie sna, ale kúpa problému.

Za tých 12-15000€ v tom už nevidím najmenší problém

13.03.2015 21:54
555
avatar

Re: prosím poradte mi

Takze WRX.

Vsetky WRX s 2,0 su EJ205, blok, ktory znesie 360PS dlhodobo, musi sa ale prerobit vnutro. Problematicka je olejova pumpa, ako na vsetkych motoroch, ktore nemaju 12mm zuby. Pri vyssom najazde, cize 150+ km lubi za studena klepat - dizajn piestov a pozicia capu. Pri starsom je fajn vymenit gumicky na vstrekovacoch, ak sa pretlaci tou spodnou, vyklzne z rampy a zacne striekat beznizn /to plati viacmenej pre vsetky aj STi po 10rokoch/ a rovnako prestavaju tesnit spojovacie hadicky na palivovom rozvode, najma ta na strane turba. Vesela robota, cele sanie dole... Limit motora v serii je do 300PS, vacsinou sa to robi na tych 270.

WRX 2,5 je v principe detunovane STi s horsim turbom. Slabinou su tesnenia pod hlavami a piesty, ktore vedia prasknut aj pri seriovom voze. Limit tychto blokov je okolo 430ps, potom praskaju, lebo fabriak oslabila cast steny valca. Ma lepsi spodok a vyssi tocivy moment ako 2,0. Kto pozaduje pruznost dole, pre toho je to lepsi motor. Da sa dokopat k 300ponikom bez prerabky vnutornosti.

Prevodovky ma lepsie 2,5ka a bacha ta ma opacnu spojku.

Brzdy rovnako zle smile, predne 4piesty maju ocelove piestiky a pri starsom aute treba pocitat, ze zahrzaveju a nebudu sa vracat. Je to mozne repasovat, pomerne casto to robim.

Hlavne sa rozhodni uz na zaciatku, co bude ciel, lebo robit z WRX upravami STi je ovela drahsie, ako kupit rovno STi. Toto tiez casto hovorim zakaznikom a nepocuvaju smile.

13.03.2015 22:38

Re: prosím poradte mi

Podla mna WRX je uplne v pohode na denne jazdenie, akurat v zime s kus vacsou spotrebou :D. Ja chodim s Bugy WRX kazdy den do roboty. Za polroka zatial bezny servis, rozvody pri kupe ako samozrejmost a nestandardny servis zomreta vaha a regulator tlaku turba. Nove predne brzdy za 90 eura (Textar dosky, Roadhouse kotuce), na prdkanie po meste uplne postacujuce. Zatial vobec nie prehnane ceny za servis si myslim. Aj s WRX sa da vyblaznit na Jahodnej ci v lete alebo zime. Akurat, ze to neni auto na vikendove blbnutie ako pisal Ivanko, neni take odolne ako STI.

Pozeras po novsich rocnikoch, tie sa aj mne brutalne pacia zdnuka. Za mna, kludne do tej novsej WRX chod, aspon ju niekedy mozno vyskusam :P.

555: To klepanie pri WRX 2.0 nad 150k+ km. Ma to nejaky negativny vplyv okrem toho nepekneho zvuku?

16.03.2015 14:20

Re: prosím poradte mi

Za 15 chod do sti.da sa s nim v pohode denne jazdit.teraz mam tiez sti 2015 vo je sakra tuhe a tvrde auto oproti minulej gen. a v pohode.

16.03.2015 15:24
WRX
avatar

Re: prosím poradte mi

jedine STi na denne jazdenie je asi 2008 a vyssie rocniky... starsie velmi neodporucam na tento ucel. a v tom rozpocte si myslim ze sa da urcite kupit velmi slusna WRXa a clovek bude spokojny...

16.03.2015 21:36
Posledné príspevky
Re: How to grow your ecommerce store by selecting a right ecommerce store development agency? 19.04.2024  davidnoel
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3392
Členovia OZ: 27
Autá: 1244
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1859
Príspevky fóra: 26181
Články: 150
Zrazy: 101