Diskusné fórum

Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Autor Správy

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Hľadáme majiteľov vozidiel MY 2009,2010,2011 , ktoré mali problémy s prednými svetlami ako praskliny, rosenie či zatekanie svetiel. Cieľ - v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva, odbor ochrany spotrebiteľa potlačiť na importéra, aby spravil zvolávačku na predné svetlá.

26.03.2015 23:16

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

hlasim sa do klubu. Subaru legacy H6 (auto kupene v Avion ZA), problem s popraskanymi svetlometmi. dokazatelne registrovane v mikone, kedze reklamacia bola odsuhlasena a popraskane svetlomety boli vymenene za nove. po dvoch rokoch popraskali tak isto.

27.03.2015 07:11

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Ked uz budete riesit zvolavacku v Mikone, spustite peticiu aj za navratenie motorizacie H6 do modelovej rady Outback 2015 a mladsie. Aby som mal na vyber z jazdenych otasov o 7 rokov. Vtedy mozno vymenim terajsi za "novy", alebo len dokupim... smile

Ale vazne, ked treba, pojdem za panom Mifkovicom. Neexistuje vacsi zastanca H6 ako ja... smile smile S H6 na vecne casy a nikdy inak, sudruhovia!

27.03.2015 08:18

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Takisto mám tento problém na Outbacku MY2011 - zistil som bohužiaľ až tesne po skončení záruky smile

27.03.2015 08:35

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

V rámci záruky som mal menené predné svetlá.

27.03.2015 18:01

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Právne stanovisko z MH SR. Podľa § 6 ods. 5 zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o ochrane spotrebiteľa“) platí: „Ak sa predávajúci dozvie akékoľvek skutočnosti, ktoré nasvedčujú tomu, že predal spotrebiteľovi výrobok, ktorý je nebezpečný, je povinný spotrebiteľa bez zbytočného odkladu o tom informovať. Ak nemožno jednotlivých spotrebiteľov informovať, je predávajúci povinný informovať účinným spôsobom verejnosť a orgány verejnej správy, ktoré vykonávajú dozor, dohľad alebo kontrolu (ďalej len „dozor“) nad dodržiavaním ustanovení tohto zákona.“

Svetlo, môže skratovať, kvôli prenikajúcej vlhkosti - je stanovisko zo servisu. Na základe tohto, asi patrí do kategórie nebezpečný výrobok.

07.04.2015 18:16

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Ok, súhlasím s tebou, že praskajúce svetlá túto definíciu spĺňajú. Otázkou je, čo s tým teraz - na koho a ako sa obrátiť. Dá sa to myslíš individuálne vyhandlovať v servise alebo je treba sa obrátiť na importéra?

09.04.2015 08:09
555
avatar

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Svetlo nie moze, svetla zomieraju koli onej vlhkosti, nie jedno som videl v servise, ale nedokazem si predstavit, ako to moze ohrozit akehoklovek cicavca, mozno bakterie na plosaku povrazdi. Samozrejme, ked tam jackas strci ruku a povie kamosovi, aby zasvietil, dosiahne pocit niekolko kV vitazstva, no to moc neobstoji. Aby vyrobca nerucil do konca zivota, bola definovana zarucna doba a ak to uz velmi chcete riesit, tak zacnite tym, ze najdete stranku, kde su uvedene zvolavacky pre vsetky auta, je to bez ohladu na znacky a ked tam najdete svoj problem, tak to je jediny mozny argument, ktory moze zavazit tak, ze to pravne obhajite a importer to nasledne moze vymahat od fabriky. Inak sa obavam, ze to skonci na neuplatneni poziadavky pocas zarucnej doby a posudkom, ze ide o primerane opotrebenie atd...

09.04.2015 08:50

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

No mne vymenili iba jedno svetlo

09.04.2015 09:03

Re: Zvolávačka - praskajúce predné svetlá

Otazne je co vsetko moze sposobit skrat svetla ?

Prva moznost vypadok osvetlenia cez den pohoda vnoci ( za tmy) pripadne prepalenie inej poistky odstavenie chodu motora za jazdy je uz velky problem a v kombinacii s tmou pruser hned a zivotu nebespecne.

Moj nazor takato udalost na ceste nikoho nepotesi a uz samotne zhasnutie svetiel nebude sranda nehovoriac o hore napisanej situacii.

09.04.2015 10:20
Posledné príspevky
Re: Hrdza 23.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 23.04.2024  Sifon
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  AdoKrajci
Re: Divný zvuk z motora po výmene celej spojky 22.04.2024  Ivanko

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3395
Členovia OZ: 27
Autá: 1245
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1860
Príspevky fóra: 26189
Články: 150
Zrazy: 101