Diskusné fórum

klepanie prednej napravy

Autor Správy

Re: klepanie prednej napravy

dobry den,

na mojom 2i AT festrovi z roku 2011 som dnes trochu drsnejsie preletel usekom, kde bola radost jazdit (ak niekto pozna okolie obce skycov) a zacala mi klepat predna naprava. najskor len tak jemne, ale postupne sa z toho stala taka brutalita, ze som sa modlil, aby som dosiel domov. asi to bude niekde pri lavom prednom kolese, pretoze ak zatocim dolava (a tym odlahcim lave predne) tak zvuk stichne. disk sa nezahrieval, takze lozisko by to byt nemalo. pocul som, ze subaru trpi na napravy. viete mi poradit, co by to mohlo byt? silentbloky? stabilizator? nieco ine? je to bezne? uz to niekto riesil? je mozne, ze sa to takto rozpadava u auta, ktore ma len 60t km? drvivu vacsinu casu pritom jazdim ako dochodca (spotreba okolo 8,5) a teren su maximalne polne cesty a obrubnik pri parkovani.

poradite servis v BA (nemozem sa s tym daleko trepat), kde by som sa to nemusel bat to odniest?

vdaka za rady a tipy.

22.04.2015 21:24

Re: klepanie prednej napravy

Ja tipujem lozisko, skus si to dat na zdvihak a pohybat s kolesom, klepanie stabilizatora by bolo pocut podla mna len pri prechode nerovnostami...

22.04.2015 21:36

Re: klepanie prednej napravy

Skus kontaktovat clena 555. Myslim ze by Ti vedel pomoct.

22.04.2015 21:44

Re: klepanie prednej napravy

to hrubatko: vdaka za prispevok. to ma logiku. inak na zdvihak som to dal hned po par km, ked to este moc neklepalo a len sa to zacinalo ozyvat. som hegloval tym lavym prednym, ale drzalo pevne. triasol som celym autom. potom som s tym este isiel par desiatok km a naboj kolesa sa neprehrial. ale je pravda, ze zvuk to bol sustavny. ako keby som siel po zeleznicnych prazcoch, ktore su trochu mensie a ovela hustejsie.

22.04.2015 21:48

Re: klepanie prednej napravy

to lisik: dakujem, napisal som mu spravu. predpokladam, ze je to spolahlivy servis, ked ho odporucas.

22.04.2015 21:59

Re: klepanie prednej napravy

Meloking,minule som mal taku istu skusenost.Zrazu,znicohonic hrozne klepanie,rany do podvozku....pozeral som vselico.....a bola to banalna vec!Uvolnena matka tycky stabilizatora.smileNo jak toto vie trieskat!

23.04.2015 09:23

Re: klepanie prednej napravy

to tolu: vdaka za nadej :) budem informovat co to bolo.

23.04.2015 09:55

Re: klepanie prednej napravy

takze nakoniec to bola banalita az strach :)

pri vymene zimnych za letne sa pravdepodobne vzpriecila vymedzovacia podlozka (letne mam na neoriginal diskoch) tak dokonale, ze som vyse 1000 km najazdil bez problemov. po tej agresivnejsej zakrutovej preklapacke to vsak dosadlo na spravne miesto a sroby boli tym padom povolene. cize stacilo dotiahnut. nechapem, ze sa to neprejavilo ked som v polnych podmienkach hegloval tym kolesom. ale vtedy to este nebolo asi ulne uvolnene, lebo to vtedy este ani poriadne nehucalo. len sa mi to zlahka nezdalo.

ale malo to zmysel, lebo som aspon nasiel servis kam budem chodit s festerom. este raz podakovanie clenovi 555 a jeho JDM garage.

23.04.2015 13:39

Re: klepanie prednej napravy

No vidis!smileSubaru trpi na zopar veci,ale zeby na napravy,to som zatial ani nepocul,ani nezazilsmileMame 2 Forestre,98 a 03 vobec ich nesetrim,retardery neregistrujem(,jazdim bez spomalenia) a vsetky capy a klby povodne,bez problemovsmileRaz som menil kosti na 03ke.

23.04.2015 19:36

Re: klepanie prednej napravy

tolu, tak sa pekne drz svojich starych dobrych Forestrov, lebo budes velmi prekvapeny, ako Subaru zacalo trpiet na napravy.... smile

23.04.2015 20:16
Posledné príspevky
Re: Hrdza 14.04.2024  Ivanko
Re: Hrdza 14.04.2024  Sifon
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  Ivanko
Re: montovana hala zateplena 11.04.2024  slavomir92

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3391
Členovia OZ: 27
Autá: 1243
Inzeráty: 2007
Témy fóra: 1858
Príspevky fóra: 26180
Články: 150
Zrazy: 101