Diskusné fórum

Subaru Boxer Diesel

Autor Správy

Re: Subaru Boxer Diesel

Prepacte nechtiac som dal enter ked som pisal nazov temy keby bol niekto taky dobry a premenoval to na Subaru Boxer Diesel. Dakujem Mate niekto subaru boxer diesel? Ake s nim mate skusenosti? Aky máte nazor na to ze subaru prislo do sveta vznetovych motorov Vsetko piste do tejto temy

14.01.2010 07:28

Re: Subaru Boxer Diesel

Temu som premenoval podla poziadavky smile

Ja osobne mam Forestra s boxer dieslom a som velmi spokojny... samozrejme, ze ma svoje slabiny, ale mne sa zatial pozdava... mam na nom 27tis. km.

Vela ludi diesel zatracuje u Subaru... ale myslim, ze si tym zachranili zadok, co sa tyka predajnosti hlavne v Europe.

14.01.2010 07:49

Re: Subaru Boxer Diesel

Dakujem za premenovanie temy podla mna boxer diesel je jednym s najlepsich vznetovych motorov a myslim si ze subaru s dieslom je najlepsia volba pomer cena a uzitkova hodnota predsa auto s priemernou spotrebou 5,8(impreza)-6,3(forester)a stalym pohonom vsetkych kolies je vynikajuce

Ale na druhu stranu ma mrzi ze si to kupuju aj taky ludia co nemaju o subaru ani paru (hlavne ze je pekne a neni velmi drahe)

14.01.2010 14:57

Re: Subaru Boxer Diesel

Ahojte, smile v decembri som si urobil radost a kupil dieselovu imprezu, model 2010. zatial len zabehavam, najazdenych cca 1800 km, ale absolutna spokojnost. Je to cistokrvne subko, aj ked papa diesel. smilesmilesmile

14.01.2010 20:41

Re: Subaru Boxer Diesel

coolactive, gratulujem!!! smile urcite si si vybral dobre. ja suhlasim s tym,co napisal zralok - a sice ze boxer diesel je spicka. mal som tu cest a mozem to len a len potvrdit. este raz,gratulujem smile

14.01.2010 21:20

Re: Subaru Boxer Diesel

Já mohu forestíka v dehtu jen chválit smile . Mám za rok najeto 45.000 km, průměrnou spotřebu počítanou na nádrž má 6.6 l/100 km (ale před zajetím motoru spotřeba 7.5 !!). Třeba teď v 2010 jsem měl na 1 nádrž najeto 901 km a to včetně jedné trasy do Prahy (trasa D11 HK-Praha a zpět). Pro mne "největší mínus" bylo a je tichost motoru. Předtím jsem měl feldu a koktávku a byl jsem zvyklý jet podle zvuku motoru. Teď bohužel ne, musím jezdit podle otáčkoměru smile . Potom třeba při blbnutí na blátíčku (minisraz Prachovské skály http://www.stream.cz/video/11/376469-prachovky-2009 ) je znát, že dehtu stačí "pomalé" otáčky a velký záběr - sleduj od 8:50. Prostě mu chybí kvílení motoru smile . Dále mohu potvrdit, že se do dehtového forestíka vejde dost věcí ( http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=196&p=7120&hilit=ta%C5%A1ky#p7120 - větší pes 65 kg, menší pes 23 kg) smile

15.01.2010 01:09

Re: Subaru Boxer Diesel

Ahoj Brano, vdaka.smile Aj ja suhlasim so zralokom ohladom dieseloveho boxera.smile Akurat ta jeho posledna veta v zatvorke je na diskusiu.smile

15.01.2010 20:24

Re: Boxer Diesel

Ahojte,

rok a pol mam diesloveho outbacka, mam najazdenych 42000km, takze este par km do servisu. Zatial spokojnost, ale jedina vec co mi prekaza je startovanie motora v zime, a hlavne ked nemam cas nechat bezat mozor par minut aby sa zohrial. To co mi vadi je priserny zvuk, znie to ako jednovalec na traktore ked ho tocis, surovy klepavy zvuk, ktory sa po zahriati strati. Dalej je to trasenie motora, mi to pripada ako by nesiel jeden vstrek, ale ako som uz pisal zahriatim sa to strati. Ak mate niekto podobne skusenosti alebo postrehy ako to obmedzit ta sem s prispevkami.

19.03.2010 20:45

Re: Boxer Diesel

nazdar bizum , mozno sa ta opytam hlupu otazku ,ale je to potrebne smile uz si jazdil pred tym nejaky diesel? s kolkymi dieselmi si startoval rano v mrazoch?

ja mam dva kusky subaru doma,oba su benzinove. ale pred tym som jazdil (aj teraz obcas) s mnohymi dieselmi a musim povedat, ze taky PD diesel od VW koncernu rachoti neporovnatelne viac,ako boxer diesel. a problemom je to,ze rachoti aj po zahriati. a to iste plati pre CR diesel napr. od BMW.

na druhej strane je potrebne povedat,ze subaru je vynimocne svojim zvukom. a teraz nemyslim len hlboky brumlavy baryton,ale mam na mysli aj ten famozny mechanicky zvuk,ktory ide spod karoserie. proste poctiva mechanicka praca. v spojitosti s dieselom (a predispoziciami ,ktore diesel jednoducho ma vdaka procesu "spalovania" nafty) to moze robit trosku surovy silnejsi zvuk...ale netreba s toho robit tragediu. jednoducho diesel je hlucny a hlavne v mrazoch.

ako obmedzit klepotanie diesela pocas startovania v mrazivom pocasi? je len jedna cesta. kupit benzinovy motor. diesel jednoducho bude klepat vzdy. a hlavne pokial je studeny.

smile

19.03.2010 22:36

Re: Boxer Diesel

braňo, dovolím si ti oponovať s tým klepaním u dízla ... ako vieme aj túto zimu boli mrazy aj okolo -20 a popravde som pri štartovaní citroena C5 (1,6HDI 2007) nevidel žiadny rozdiel - naštartovalo na prvé otočenie štartéra a klepalo tak ako klepe HDI aj pri +10 (mne sa ten zvuk nepáči ako taký a dízel už nikdy nekúpim, ale objektívne neklepe v mrazoch o nič viac ako v lete)

Na rozdiel od festera, ktorý síce tiež v pohode naštartoval aj pri -20, ale to klepanie ventilov bola tragédia - aj keď to je iná pesnička (ako mi vysvetlil Mišo v JRT tak v tom mojom ročníku 98 je tam vo ventiloch nejaká vôla kvôli niečomu už neviem čomu a že proste s tým nič neurobím) - každopádne som odbočil, ale keď sa vrátim ku dízlu, tak úprimne netuším ako je na tom boxer ani PD od wágenhofcov, ale žabožrúti urobili dízel taký, ktorý v mrazoch neklepe.

A ešte jedna poznámka z vlastnej skúsenosti ohľadne zvuku motora, ktorý sa mi nepáči (to je na margo bizuma, a je jedno o aký zvuk ide) ... pred rokmi som reklamoval ešte na citroene xantia (1,8benzin) že sa mi nepáči ako motor klepe a počuť ventily aj po zahriatí - technik v ofiko servise smile ma odbil, že nemám ferrari a že zvuk je v poriadku. Potom som o mesiac zostal 150km od domu s 1,5 ročným deckom v aute s rozsvietenou kontrolkou STOP a následne sa zistilo, že som mal slabý tlak oleja a zle premazávalo motor. No čo som mal robiť ... iba kúpiť SUBARU smilesmilesmile

19.03.2010 23:51
Posledné príspevky
Professional Custom Essay Writing 27.03.2024  jenniferkasmer
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  Ivanko
Re: Svišťanie - pískanie - niekde z motora... 26.03.2024  fotograf
Re: Co som dnes urobil na svojom Subaru 21.03.2024  ziziwrx

Posledné články

  • Prajeme všetkým subaristom úspěšný rok 2024 a veľa šťastných kilometrov

    Autor: hybco
    Dátum: 01.01.2024

  • História SUBARU - Druhá dekáda tretieho tisícročia

    Autor: miloxko
    Dátum: 27.12.2018

  • História SUBARU - Druhá polovica prvej dekády 2000

    Autor: miloxko
    Dátum: 04.10.2018

Štatistiky
Používatelia: 3383
Členovia OZ: 26
Autá: 1242
Inzeráty: 2006
Témy fóra: 1854
Príspevky fóra: 26172
Články: 150
Zrazy: 100